شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید .

مشاوران ایران

از دانشگاه مجازی چه میدانید؟

همه ما با هدفی در مدرسه درس می‌خوانیم و در تلاشیم تا در دانشگاهی معتبر و در رشته‌ی دلخواه پذیرش شویم. دانشگاه‌های متفاوتی امروزه در سطح کشور دایر شده که میتواند این خواسته ما را جامه عمل بپوشاند. اما همانطور که میدانید امروزه عصر ارتباطات است. ما در دوره ای زندگی می‌کنیم که هر لحظه علم و تکنولوژی در حال پیشرفت است و دریچه‌ای تازه برای زندگی راحت‌تر و آسان‌تر را به ما نشان می‌دهد. این مسئله در دانشگاه‌ها نیز تاثیرگذار بوده و شاهد دانشگاه‌های مجازی در سطح کشور هستیم. مطمئنا این سوال به ذهن‌تان خطور کرده که منظور از دانشگاه مجازی چیست؟ با توجه به اهمیت این موضوع و البته فراگیر بودنش، در ادامه این مقاله در نظر داریم توضیحاتی در این راستا خدمت شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تماس بگیرید

تهران:۹۱۰۱۴۴۷۱

۷۸۰۲۴#*۶۶۵۵*

منظور از دانشگاه مجازی چیست؟

از دانشگاه‌های مجازی به عنوان یکی از اشکال آموزش یاد می‌کنند که اساس کار آن بر آموزش از راه دور است. این موضوع که در کشورهای مختلف دنیا بسیار جا افتاده و مورد استقبال قرار گرفته، چند سالی‌ست که به نظام آموزشی کشورمان اضافه شده و در راستای آموزش جوانان مورد استفاده قرار گرفته است. به نوعی دانشگاه مجازی، توانسته مفهوم کلاس‌های سنتی درس را تغییر دهد و دانشجویان را با روشی نوین آشنا نماید. هر چند که بسیاری‌ از فعالیت‌هایی‌ که‌ در کلاس‌های ‌مجازی‌ صورت‌ می‌گیرند، مشابه‌ آنهایی هستند که‌ در برنامه‌ها و کلاس‌های‌ درس‌ سنتی‌ انجام ‌می‌شوند، اما ماهیت‌ و فضایی‌ که‌ این‌ فعالیت‌ها در بستر آن‌ انجام‌ می‌شوند، متفاوت‌ است.

در کلاس‌های درس مجازی، دانشجویان موظفند تا به صورت کنفرانس و از طریق رایانه با اساتید و سایر دانشجویان در ارتباط باشند. این‌ دوره‌ها از طریق‌ اینترنت‌ و شبکه‌های‌ وب‌ ارائه‌ می‌شوند و از نرم‌افزارهایی‌ استفاده‌ می‌کنند که‌ امکان‌ برقراری‌ ارتباط را برای‌ دانشجویان‌ فراهم‌ می‌سازند. ورود به‌ دوره‌ها از طریق‌ رایانه‌ شخصی‌ در خانه‌ یا در محیط کاری‌ صورت‌ می‌گیرد. اگر میخواهید با دانشگاه‌هایی که آموزش مجازی را پیشه کرده‌اند آشنا شوید توصیه می‌کنیم که با کارشناسان ما در مشاوران ایران تماس بگیرید تا اطلاعات دقیقی در این زمینه بدست آورید.

مزایای دانشگاه مجازی

مزایای دانشگاه مجازی

همان‌طور که می‌دانید تا زمانی که یک روش آموزشی، مزیت‌هایی را برای افراد به دنبال نداشته باشد، سازمان‌ها و مراکز آموزشی به سراغ دانشگاه مجازی نمی‌روند. حال برخی از این مزایا را خدمت شما معرفی می‌کنیم.

 • نیازی به صرف وقت و حضور در کلاس نیست
 • سرعت مطالعه دست دانشجو است.
 • در مطالعه به صورت آنلاین از مزایای کار گروهی بهره‌مند می‌شوید.
 • می‌توانید بیش از یک درس یا رشته را فرا گیرید.
 • اطلاعات به‎روز است و دانشجو می‌تواند از این اطلاعات کمال استفاده را ببرد.
 • در هر مکانی امکان یادگیری وجود دارد.
 • هزینه‌های یادگیری کاهش می‌یابد.
 • نتیجه آموزش و یادگیری شما سریعتر مشخص می‌شود.
 • می‌توانید هر کجا که باشید مدرک خود را از طریق اینترنت به دیگران و رییس خود نشان دهید.
 • کنجکاوی و ابتکار بیشتر و دسترسی به تکنولوژی‌های جدید.
 • مانند کلاس‌های درسی برنامه آموزشی، راهنمایی درس، دروس مرجع و… وجود دارد.
 • امکان برخورداری از یک روش مطالعه انعطاف‌پذیر که مطابق نیاز دانشجو است.

چرا باید به سراغ دانشگاه مجازی برویم

امروزه با توجه به پیشرفت‌هایی که در علم و تکنولوژی و البته سیستم‌های مجازی رخ داده شاهد کشش و استفاده روزافزون مردم از سیستم‌های آموزشی مجازی هستیم. در نگاه اول بسیاری از افراد به این نتیجه می‌رسند که دانشجویانی به این دانشگاه‌ها تمایل پیدا می‌کنند که در زمینه درسی ضعف دارند و نمی‌توانند مانند دانشجویان عادی از طریق آزمون ورودی به دانشگاه‌های معتبر راه پیدا کنند و به همین دلیل به سمت دانشگاه‌ مجازی کشیده می‌شوند؛ اما با توجه به آماری که توسط کارشناسان این زمینه ارائه شده این طرز تفکر اشتباه است و در حال حاضر بسیاری از باهوش‌ترین افراد در سراسر جهان به سمت سیستم‌ها و دانشگاه‌های مجازی جذب شده‌اند.

البته نباید این نکته را نادیده گرفت که امروزه تمامی دانشجویان و دانش‌آموزان در مدارس و هر پایگاه آموزشی که باشند به رایانه‌ها و امکانات اینترنتی به آسانی دسترسی دارند. اگر شما هم جزء آن دسته از افراد هستید که اول وارد بازار کار شده‌اید و دوست دارید که در حین کار به تحصیل هم مشغول شوید، مسلماً یک دانشگاه مجازی را برای تحصیل خود انتخاب خواهید کرد تا برای آموزش، از زمان و مکان مستقل بوده و به دلیل غیبت‌های بیش از حد، دروس شما در یک ترم حذف نشوند!

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تماس بگیرید

تهران:۹۱۰۱۴۴۷۱

۷۸۰۲۴#*۶۶۵۵*

کلام آخر

در این مقاله ما به طور کامل دانستیم که دانشگاه مجازی از چه مزایایی برخوردار است و روال کار آن نیز به چه صورتی می‌باشد. دقت داشته باشید تنها زمانی می‌توانید از سیستم آموزشی دانشگاه‌های مجازی لذت ببرید که خود را آماده حضور در این کلاس ها و البته روال آموزشی آن کرده باشید. از همین رو مشورت با یک مشاور می‌تواند دید شما را نسبت به این سیستم آموزشی و دانشگاه مجازی باز کند و اطلاعات کاملی در اختیار شما قرار دهد. برای این کار تنها کافیست به بخش تماس باما مراجعه کرده و با متخصصین ما در مشاوران ایران ارتباط برقرار کنید.

ارسال نظر