شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید .

مشاوران ایران

کارت ایثارگری

از کارت ایثارگری چه میدانید؟

کارت ایثارگری یا همان کارت ایثار درواقع کارتی‌ست که سربازان جنگ تحمیلی مشمول به دریافت آن میشوند. درواقع در جنگ تحمیلی به دلیل نقل و انتقالاتی که میان یگان های نیروهای مسلح صورت گرفته، برخی از مدارک رزمندان از بین رفته است. حتی بسیاری از رزمندگان تاریخ اعزام و عملیات‌هایی که در آن شرکت کرده‌اند و حتی تاریخ ترخیص خود را به خاطر ندارند. از همین رو دولت به منظور یکپارچه سازی، اقدام به صدور کارت شناسایی رزمندگان یا همان کارت ایثار نموده است و البته به واسطه آن تسهیلاتی را نیز برای آنها تعیین کرده است. مطمئنا نکات بسیار زیادی در رابطه با این کارت وجود دارد که آگاهی از آن خالی از لطف نخواهد بود. به همین منظور در ادامه این مقاله توضیحاتی در این راستا خدمت شما ارائه خواهیم داد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تماس بگیرید
۷۸۰۲۴#*۶۶۵۵*

چگونگی دریافت کارت ایثارگری

در وهله اول باید بدانید از زمان آغاز صدور کارت ایثار تاکنون بیش از ۴۰۰ هزار کارت ایثار صادر شده است و به گفته معاون نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، این روند تا آمار ۲٫۵ میلیون سربازی که به عملیات اعزام ‌شده اند ادامه دارد. نکته قابل توجه این است، تنها افرادی میتوانند موفق به اخذ این کارت شوند که در طول هشت سال دفاع مقدس از تاریخ ۳۱/۶/۱۳۵۹ الی ۲۷/۵/۱۳۶۷ در مناطق عملیاتی و همچنین از تاریخ ۱/۱/۱۳۵۸ الی ۱/۱/۱۳۷۳ در مناطق عملیاتی شمالغرب حضور داشته‌اند. هر چند که هیچ نیازی به مراجعه به یگان‌هایی که از آنجا به میدان نبرد اعزام شده‌اند نیست. و افراد تنها باید به اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران محل دارای پرونده و دریافت نام کاربری و رمز عبور در سامانه خدمات الکترونیک مراجعه کرده و برای دریافت کارت ایثار درخواست نمایند اما چه مدارکی برای اخذ کارت ایثارگری نیاز است؟

  • کپی ماده دستور حضور در مناطق عملیاتی
  • کپی شناسنامه و کارت ملی
  • ۲ قطعه عکس ۴*۳

مزایای دریافت کارت ایثار

همانطور که گفته شد، اخذ کارت ایثار نیازمند طی کردن مراحل و مراجعه به بنیاد شهید و امور ایثارگری می باشد. اما نکته اینجاست؛ بسیاری از افراد تمایل و یا حوصله‌ای برای انجام کارهای اداری ندارند. اما شاید برایشان جالب باشد که بدانند دریافت کارت ایثارگری همواره مزایایی را با خود به همراه دارد که این مزایا میتواند آینده خودشان و البته فرزندانشان را دستخوش تغییرات بسیار زیادی کند. این مزایا عبارتند از:

  • خود افراد و فرزندانشان موفق به اخذ سهمیه کنکور می شوند.
  • سربازی فرزندان پسر مشمول تخفیف می شود.
  • سهمیه مسکن به آنها تعلق میگیرد.
  • موفق به اخذ وام‌های خوداشتغالی می شوند.
  • وام‌هایی با بهره ۲% به آنها تعلق میگیرد.
  • و….

مزایای دریافت کارت ایثارگری

سهمیه دانشجویی کارت ایثار

یکی از بارزترین مزایایی که کارت ایثارگری با خود به همراه دارد، سهمیه دانشجویی‌ است. بسیاری از افراد به منظور اینکه کاری برای فرزندان خود کرده باشند و یا راه رسیدن به موفقیت را برای آنان هموار کنند به سراغ اخذ این کارت می روند. این مسئله خصوصا برای فرزندان دختر از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا قبولی در دانشگاهی معتبر و رشته‌ای کاربردی میتواند آینده آنان را دستخوش تغییرات زیادی کند. از همین‌رو باید بدانید آن دسته از افرادی که سمیه ایثارگری ۲۵درصدی دارند از شانس بالایی برای قبولی در دانشگاه آزاد، دانشگاه دولتی(شبانه)، پردیس خودگردان، غیرانتفاعی و پیام نور برخوردارند. و حتی شهریه آنان مشمول تخفیف قابل توجهی می شود. که برای کسب آگاهی بیشتر در این زمینه میتوانید با مشاوران ما تماس بگیرید. این مسئله در رابطه با سهمیه ایثارگری ۵ درصد نیز صدق می کند. هر چند که برخی دانشگاه‌ها به این قوانین توجه نمیکنند.

باید به این مسئله توجه داشته باشید که دانشجویانی که از طریق سهمیه ایثارگری وارد دانشگاه می شوند قوانین و بخشنامه‌ای برای آنان در نظر گرفته می شود که این مسئله خصوصا در رابطه با شهریه، اخراج شدن، معرفی به استاد، نمرات مردودی و… بسیار جدی و البته قابل پیگیری است. پس به هیچ عنوان آن را دست کم نگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تماس بگیرید
۷۸۰۲۴#*۶۶۵۵*

سهمیه سربازی کارت ایثار

با اطمینان میتوان گفت که خدمت مقدس سربازی یکی از مهمترین دوران در زندگی مردان به حساب می آید. این دوره ۲ ساله که اغلب پسران را از خانه و محل زندگی دور می کند در شرایط کنونی اقتصادی به قدری میتواند برای آنها سخت و طاقت فرسا باشد که اکثر آنها به دنبال کسری و یا معافیت و چه بسا فرار از آن می باشند. یکی از بهترین اخباری که در این زمینه وجود دارد این است که کارت ایثارگری پدران، تا حدود زیادی میتواند منجر به کسری خدمت و یا دور نشدن از خانه و محل زندگی شود. این مسئله میتواند دید پسران را نسبت به خدمت مقدس سربازی تغییر دهد و حتی آنها را مشتاق به حضور در این دوره ۲ ساله نماید.

اما سوال اینجاست که این کارت تا چه اندازه میتواند منجر به کسری خدمت شود؟ مشاوران ما در این راستا پاسخگوی شما خواهند بود و اطلاعات کاملی در این راستا در اختیار شما قرار میدهند.

از جمله مهمترین مواردی که در رابطه با کارت ایثارگری وجود دارد، دریافت وام به بهره کم (۲%) می باشد. امروزه به دلیل شرایط اقتصادی، پس‌انداز پول مقداری سخت است. از همین رو افراد تلاش می کنند تا با اخذ وام و سپس بازپرداخت آن، شرایط پس‌انداز را برای خود فراهم آورند. هر چند که پرداخت بهره ۲۴% این روزها بسیار سخت است. اما باید بدانید یکی از مهمترین مزایای کارت ایثار، ارائه وام با بهره ۲% می باشد. مطمئنا این مسئله میتواند شرایط را تا حدود زیادی تغییر دهد و افراد به راحتی وام‌هایی برای برطرف کردن نیاز خود دریافت نمایند. هر چند که دریافت این وام نیازمند طی کردن مراحل و اقدامات مختلفی‌ست که بیان آن در این مقاله امکان‌پذیر نیست. شما به راحتی میتوانید با مشاوران ما تماس گرفته و نسبت به تمامی مسائلی که ذهن شما را به خود مشغول کرده سوالاتی را مطرح نمائید.

کلام آخر

با توجه به تمامی نکاتی که در رابطه با کارت ایثارگری خدمت شما ارائه شد میتوان دریافت که این کارت حق تمامی افرادی‌ست که دوره‌ای از زندگی خود را در جبهه‌های جنگ و دفاع مقدس سپری کرده‌اند و با به خطر انداختن جانشان زندگی کنونی ما را مهیا کرده‌اند. و این کارت تنها میتواند بخشی از زحمات آنان را جبران کرده و به عنوان هدیه‌ای برای آنان و فرزندانشان شناخته شود. با مراجعه به بخش تماس باما میتوانید نسبت به تمامی موضوعاتی که در رابطه با کارت ایثار وجود دارد آگاه شوید.

ارسال نظر