شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید .

مشاوران ایران

مقایسه کنید؛ پزشکی یا دندانپزشکی

انتخابی سخت؛ پزشکی یا دندانپزشکی؟

با اطمینان میتوان گفت که جرقه قبولی در رشته‌های پزشکی یا دندانپزشکی از همان دوران ابتدایی در ذهن داوطلبان کنکور تجربی زده می‌شود و آنها تمام ۱۲ سال دوران مدرسه خود را با این امید که روزی در بهترین دانشگاه کشور به تحصیل در رشته پزشکی و یا رشته دندانپزشکی شوند میگذرانند. هر چند که بازار کار خوب این دو رشته؛ مزید بر علت شده و با توجه به جایگاه اجتماعی بسیار خوبی که برای افراد فراهم می‌آورد یکی از وسوسه‌کننده‌ترین اهدافی‌ست که داوطلبان در ذهن خود می‌پروانند. اما نکته اینجاست که اکثر داوطلبان پس از اخذ رتبه‌ای قابل قبول در کنکور سراسری؛ بین دوراهی گیر کرده و نمی‌دانند کدام یک از این دو رشته را انتخاب نمایند. همه می‌دانیم که رشته تحصیلی ما ارتباط مستقیمی با آینده شغلی و زندگی‌مان دارد. از همین رو باید انتخابی درست داشته باشیم. در ادامه توضیحاتی خدمت شما ارائه می‌دهیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تماس بگیرید
۷۸۰۲۴#*۶۶۵۵*

بازار کار پزشکی و دندانپزشکی

از گذشته تاکنون قبولی در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و پیراپزشکی جزء سخت‌ترین و البته پرطرفدارترین آزمون‌های کنکور سراسری بوده است. در واقع این دسته از رشته‌ها؛ در کشورمان از بازار کار خوبی برخوردار است و همواره جایگاه اجتماعی مناسبی را برای فراهم می‌آورد. این مسئله بسیار وسوسه‌کننده بوده و تاثیر مستقیمی بر تصمیم نهایی داوطلبان برای انتخاب این رشته‌ها داشته است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید حتی برخی فارغ التحصیلان دانشگاهی که بیکار هستند و می خواهند مجددا در کنکور سراسری رشته تجربی شرکت کنند و همگی نیز هدفشان قبولی در یکی از رشته‌های علوم پزشکی است. هر چند که تنها داوطلبی می تواند از رقبای خود جلو بزند که برای قبولی در پزشکی برنامه ریزی هدفمند و حرفه ای داشته باشد. مشاوران ایران میتواند در برنامه‌ریزی صحیح و انتخاب درست رشته تحصیلی شما اطلاعات کاملی در اختیار شما قرار دهد.

پزشکی-یا-دندانپزشکی

مقایسه کنید؛ پزشکی یا دندانپزشکی

پزشکی یا دندانپزشکی: اولین جنبه‌ای که برای مقایسه دو رشته پزشکی و دندانپزشکی مورد بررسی قرار می‌گیرد، رتبه قبولی آن است. در واقع داوطلبانی که موفق به اخذ رتبه زیر ۱۰۰ می‌شوند، اغلب حدود ۸۰% رشته پزشکی ۱۵% رشته دندانپزشکی و حدود ۵% داروسازی را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. این مسئله اما زمانی که رتبه‌ها سه رقمی می‌شود کمی متفاوت خواهد بود زیرا ظرفیت رشته‌ی دندانپزشکی بسیار محدود خواهد شد و شانس بسیار کمی برای قبولی در رشته‌ پزشکی خصوصا در دانشگاه‌های دولتی تهران وجود دارد. دومین جنبه مقایسه به واحد درسی دو رشته پزشکی و دندانپزشکی اختصاص دارد. در واقع دانشجویان در مدت ۶ سال تحصیل خود در رشته دندانپزشکی باید ۲۱۷ واحد درسی را بگذرانند. اما این مسئله در رشته‌های پزشکی عمومی به ۸ سال تحصیلی و ۲۹۰ واحد درسی افزایش پیدا خواهد کرد.

پس از مطالعه مقایسه‌هایی که در رابطه با رشته‌های پزشکی یا دندانپزشکی داشتیم. حال باید به روحیات خود توجه کنید. مطمئنا در رشته پزشکی باید روحیات خاص ویژه‌ای داشته باشید زیرا این احتمال وجود دارد که فردی در حین عمل جراحی و یا تحت درمان شما باشد که در نهایت آن فرد فوت کند. شما باید توانایی تحمل چنین موضوعی را داشته باشید. این مسئله در رابطه با شب بیداری‌های متوالی در بیمارستان نیز صدق می‌کند. این مسئله اما در رشته دندانپزشکی کمی متفاوت خواهد بود. زیرا تنها متخصصان با جراحی‌های فک و صورت روبرو خواهند شد. از همین‌رو می‌توان نتیجه گرفت که دندانپزشکی به مراتب رشته آسان‌تر و عملی‌تری نسبت به رشته پزشکی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تماس بگیرید
۷۸۰۲۴#*۶۶۵۵*

کلام آخر

اگر قصد ادامه تحصیل در یکی از دو رشته پزشکی یا دندانپزشکی را دارید؛ توصیه می‌کنیم که حتما با مشاوران ایران تماس گرفته تا نسبت به تمامی مسائلی که پیرامون این دو رشته وجود دارد آگاه شوید. در واقع نکات و مسائل بسیار زیادی وجود دارد که به شما کمک می کند تا انتخاب آگاهانه تری برای آینده خود بگیرید. شما با در نظر گرفتن روحیات، خلق و خو، توانایی‌تان در درس خواندن و… رشته‌ای متناسب و کارآمد را انتخاب نمائید. در این راه مشاوران ایران آماده کمک به شما هستند.

ارسال نظر