شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید .

مشاوران ایران

انواع ویزا

با انواع ویزا آشنا شوید

همه ما در برهه ای از زمان، برای تغییر روحیات خود و کسب انرژی بیشتر به مسافرت و تغییر آب و هوا نیاز داریم. مسافرت روح تازه‌‌ای در جان ما می دمد و کمک می کند تا برای مدتی طولانی با شور و شوق بیشتر به ادامه زندگی بپردازیم. اما برای مسافرت و انتخاب کشور مقصد همواره به عنوان یک ایرانی با محدودیت هایی روبرو هستیم. در واقع امروزه به دلیل مسائل سیاسی مسافرت رفتن برای ایرانیان مقداری سخت شده زیرا کشورها سختگیری های زیاد و بی دلیلی انجام میدهند و اکثرا از صدور ویزا ممانعت میکنند. همین مسئله منجر میشود تا بسیاری از ما، قید سفر را بزنیم. اما تاکنون این سوال را از خود پرسیده‌اید که چه ویزایی میتواند برای من مناسب باشد؟ آیا انواع ویزا را میشناسم؟ در این مقاله در نظر دارم در این راستا توضیحاتی خدمت شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تماس بگیرید
۷۸۰۲۴#*۶۶۵۵*

آشنایی با انواع ویزا

همانطور که میدانید برای مسافرت و حتی مهاجرت به کشورهای مختلف دنیا نیاز به ویزا دارید، درست همینجاست که معنی انواع ویزا نمود پیدا میکند و شما به سراغ پیدا کردن ویزایی متناسب با خواسته و نیازتان میروید. در این قسمت شما را با انواع ویزاهای موجود آشنا میکنیم.

آشنایی-با-انواع-ویزا

* ویزا ترانزیت

اگر در نظر دارید که برای عبور از یک کشور به مقصدی دیگر استفاده کنید؛ باید به سراغ ویزای ترانزیت بروید. این ویزا برای مدتی کوتاه ( چند ساعت تا ده روز) اعتبار دارد و با توجه به شرایط و برنامه سفر شما متفاوت خواهد بود. دقت داشته باشید این نوع از ویزا برای آن دسته از افرادی که به عنوان اعضای خدمه هواپیما و مهمانداران شناخته می شوند بدون حتی کنترل مدارک و گذرنامه صادر می شود. این مسئله برای افرادی که به عنوان راننده در هواپیما، کشتی ها، قطارها، کامیون ها، اتوبوس ها و سایر وسایل حمل و نقل بین المللی و حتی کشتی های ماهی گیری مشغول به فعالیت هستند نیز صدق میکند.

* ویزا کوتاه مدت

یکی دیگر از انواع ویزا، ویزای کوتاه مدت است. این ویزا به دلایل مختلفی از جمله دیدارهای خاص و خصوصی، تشخیص و یا دوره درمان در بیمارستان های کشور مقصد، برای ورزشکاران و هنرمندان برای حضور در رقابت ها، کنسرت ها، نمایش ها و… صادر می شود. حتی کشورهایی همچون عربستان که هرساله میزبان ایرانیان زیادی می‌باشد با صدور ویزای زیارت در مدتی زمانی کوتاه و هزینه‌ای کم این فرصت را به افراد می دهد تا به زیارت خانه خدا بروند. ویزای توریستی همانطور که از نامش پیداست به منظور سفرهای تفریحی صادر می شود و هرگونه انجام فعالیت های تجاری در طول آن مدت ممنوع است. ویزای کسب و کار اما برای شرکت در تجارت کشور مقصد اعطا می شود. این ویزا معمولا از استخدام راس جلوگیری می‌کند و برای اشتغال دائم نیاز به ویزای کار است.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تماس بگیرید
۷۸۰۲۴#*۶۶۵۵*

* ویزای ورودی

ویزای ورودی که از آن تحت عنوان VOA نیز یاد می شود اغلب در فرودگاه ها یا بنادر ورودی صادر می شود. دقت داشته باشید این مسئله به این منظور نیست که کشور مقصد به اخذ ویزا احتیاج ندارد، زیرا بازدیدکنندگان باید قبل از ورود به خاک این کشور اقدامات اولیه برای دریافت ویزا را انجام دهند. اگر برای اخذ ویزا اقدام کرده اید مطمئنا میدانید که این روزها اکثر کشورها شرایط پیش بینی نشده ای را برای ویزا در بدو ورود در نظر میگیرند زیرا این امکان وجود دارد که به دلیل انحرافات هوایی در فرودگاه کشور دیگری فرود آیید. پس ذهنتان را خیلی به این مسئله معطوف نکنید. تنها مراحلی که از شما خواسته شده را طی نمائید.

شرایط-اخذ-انواع-ویزا

* ویزای الکترونیکی

یکی دیگر از انواع ویزا، ویزای الکترونیکی یا همان E-VISA است. شاید کمتر از سایر موارد به گوشتان آشنا باشد اما برای اخذ این نوع از ویزا، اطلاعات شما در یک بانک اطلاعات کامپیوتری ذخیره می شود که ارتباط مستقیمی با شماره پاسپورت شما دارد. در این نوع ویزا هیچگونه برچسب، صدور و یا تمبری در گذرنامه شما قبل از سفر الصاق نمی شود و تنها از روی اینترنت قابل پیگیری است. امروزه اکثر کشورهای جهان از این برنامه پیگیری می کنند.

کلام آخر

همه ما میدانیم که اخذ ویزا، با توجه به شرایطی که برای مسافرت داریم متفاوت است. از همین رو وجود یک مشاور میتواند به ما کمک کند تا نه تنها با خیالی آسوده تنها به مسافرت و روزهای خوب آینده فکر کنیم؛ بلکه کمک می کند تا هزینه کمتری را برای اخذ ویزا پرداخت نمائیم. که این مسئله برای بسیاری از افراد از اهمیت بالایی برخوردار است. با این اوصاف میتوان گفت؛ مشاوران ایران با کادری مجرب آماده‌اند تا اطلاعات کاملی در این راستا خدمت شما ارائه دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر به بخش تماس با ما مراجعه کنید.

ارسال نظر