شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید .

مشاوران ایران

راهنمای انتخاب رشته کنکور کاردانی

راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی‌وحرفه‌ای

از گذشته تاکنون دانشگاه علمی کاربردی، به عنوان دانشگاهی کارآفرین و پویا شناخته شده که امکان تحصیل در چهار رشته آموزشی صنعت، کشاورزی، مدیریت و خدمات اجتماعی و فرهنگ و هنر را برای افراد فراهم می‌آورد. نکته اینجاست ورود به دانشگاه‌های علمی‌کاربردی علاوه‌بر آزمون، بدون آزمون نیز امکان‌پذیر است. به عبارت ساده‌تر هر داوطلبی این توانایی را دارد تا با توجه به میزان علاقه‌مندی خود به انتخاب رشته کنکور کاردانی بپردازد. دقت کنید هر داوطلب باید تنها در یکی از چهار گروه اصلی آموزشی شرکت کرده و ۳۰ رشته را از یک گروه آموزشی انتخاب نماید. نکته مهم اینجاست که داوطلبین شاغل باید حتماً رشته‌های مرتبط به شغل خود را انتخاب نموده و کد اشتغال خود را از جدول شماره ۵ دفترچه راهنمای ثبت‌نام دانشگاه علمی کاربردی انتخاب کنند. در این راستا در نظر داریم توضیحات بیشتری خدمت شما ارائه دهیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تماس بگیرید

تهران:۹۱۰۱۴۴۷۱

۷۸۰۲۴#*۶۶۵۵*

انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی‌وحرفه‌ای

کنکور کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی‌و‌حرفه‌ای و مؤسسات آموزشی عالی غیرانتفاعی که در مردادماه برگزار خواهد شد، یکی از دغدغه‌های اصلی دانش آموزان به حساب می‌آید. از همین‌رو آگاهی از برخی نکات بسیار حائز اهمیت است. مشاورین ما در مشاوران ایران می‌توانند اطلاعات کاملی در این راستا در اختیار شما قرار دهند. اما با این‌حال نکاتی را در اختیار شما قرار می‌دهیم. از جمله اینکه داوطلبان باید از نرم‌افزارهای انتخاب رشته‌ کاردانی از رتبه و تراز برای قبولی در دانشگاه‌های پذیرنده در سال های گذشته مطلع شوند. تا در نهایت در بهترین دانشگاه قبول شوند. توجه داشته باشید در این راستا مشاورین بهترین گزینه برای راهنمایی و مشورت به حساب می‌آیند تا اطلاعات موثقی از زمان و شرایط انتخاب رشته کنکور کاردانی در اختیار شما قرار دهند. البته باید دفترچه راهنمای انتخاب رشته را نیز در اختیار داشته باشید.

در انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی اولویت پذیرش چگونه است؟

زمانی که در زیرگروهی خاص آزمون می‌دهید؛ کد رشته‌های مرتبط با آن آزمون و رشته‌های موردپذیرش دانشگاه علمی کاربردی از جانب سازمان سنجش اعلام می‌شود و داوطلبان با توجه به کد دیپلم مرتبط با رشته‌های مذکور می‌توانند اولویت خود برای قبولی در رشته‌ها مشخص نمایند. هر چند که آن‌ها می‌توانند انتخاب‌هایی از دیگر رشته‌ها داشته باشند اما اولویت آن‌ها باید مرتبط کد دیپلم باشد تا شانس قبولی بالاتری در دانشگاه مربوطه داشته باشند.

لیست رشته‌های دانشگاه علمی کاربردی در گروه صنعت:

برای اینکه بتوانید در انتخاب رشته کنکور کاردانی آگاهانه‌تر و مطابق با علایق خود عمل کنید و آینده‌ای موفق را برای خود رفتم بزنید باید نسبت به رشته‌های موجود در هر گروه آموزشی دانشگاه علمی کاربردی آگاهی داشته باشید. از همین‌رو رشته‌های موجود در هر گروه آموزشی را برای شما معرفی خواهیم کرد. اولین مرحله به رشته‌های گروه صنعت ارتباط دارد. این رشته‌ها عبارتند از: رشته‌های فنی و مهندسی است. تمامی دیپلمه‌های فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش می‌توانند با انتخاب یکی از رشته‌های گروه آموزشی صنعت در این دانشگاه پذیرش شوند. این رشته‌ها عبارت‌اند از: کلیه رشته‌های مهندسی برق، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، مهندسی مواد (متالوژی) و مهندسی کامپیوتر ….

انتخاب رشته کنکور کاردانی

لیست رشته‌های دانشگاه علمی کاربردی در گروه کشاورزی:

هر چند که نسبت به رشته‌های گروه صنعت، گروه کشاورزی از رشته‌های کمتر و به مراتب دانشجویان و متقاضیان کمتری برخوردار است اما تحصیل در این رشته‌ها برای بسیاری از افراد لذت‌بخش بوده و می‌تواند آینده آن‌ها را تامین نماید. حال باید بدانید لیست رشته‌های دانشگاه علمی کاربردی در گروه آموزشی کشاورزی شامل رشته‌های مرتبط با زراعت، امور دامی، امور گلخانه‌ای، منابع طبیعی، دامپزشکی، شیلات، صنایع غذایی و فراورده‌های گوشتی است.

لیست رشته‌های دانشگاه علمی کاربردی در گروه مدیریت و خدمات اجتماعی:

دسته دیگر گروه‌های آموزشی دانشگاه علمی کاربردی به مدیریت و خدمات اجتماعی تعلق دارد که چندسالی‌ست طرفداران زیادی پیدا کرده است. حال بهتر است با لیست رشته‌های دانشگاه علمی کاربردی در گروه آموزشی مدیریت و خدمات اجتماعی آشنا شوید که مشتمل بر رشته‌های علوم انسانی است. تمامی رشته‌های مجموعه مدیریت، حقوق، تربیت‌بدنی در لیست رشته‌های دانشگاه علمی کاربردی در گروه مدیریت و خدمات اجتماعی جای گرفته است.

لیست رشته‌های دانشگاه علمی کاربردی در گروه فرهنگ و هنر

لیست رشته‌های دانشگاه علمی کاربردی در گروه فرهنگ و هنر شامل مجموعه‌ای از رشته‌های زبان انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی، صنایع‌دستی، هنرهای تجسمی، طراحی لباس، سینما و موسیقی است که هرکدام از این مجموعه‌ها شامل گرایش‌های مختلفی است که داوطلبین بسیاری را به سمت خود می‌کشاند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تماس بگیرید

تهران:۹۱۰۱۴۴۷۱

۷۸۰۲۴#*۶۶۵۵*

کلام آخر

 در این مقاله به خوبی دانستید که برای انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی‌وحرفه‌ای چه اقداماتی قرار دهید و چه رشته‌هایی را انتخاب نمائید. اما برای بسیاری از افراد تصمیم‌گیری‌ها بسیار سخت بوده و آن‌ها در موقعیت‌های دشواری قرار می‌دهد. از همین‌رو شاید بهتر باشد با مشاوری متخصص و باتجربه صحبت کنید تا در این راستا شما را راهنمایی کرده و مسیری درست را به شما نشان دهد. مشاورین ما در مشاوران ایران آماده‌اند تا به هر طریقی که میتوانند به شما کمک کرده و ابهامات و سوالات شما را از برطرف نمایند.

ارسال نظر