شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید .

مشاوران ایران

رشته های بدون آزمون

از رشته‌های بدون آزمون دانشگاه‌ها چه میدانید؟

همه ما چه در ایران و چه در کشورهای دیگر، در طول دوران مدرسه هدفی را برای آینده خود درنظر میگیریم و برای رسیدن به آن تلاش می کنیم. مطمئنا قبولی در دانشگاه آن هم در رشته ای پولساز و در دانشگاهی معتبر آرزوی همه بچه های دبیرستانی‌ست. اما در طی سال های اخیر برخی از دانشگاه‌های کشور حدود ۸۵ درصد از ظرفیت پذیرش خود را در رشته‌های مختلف به سوابق تحصیلی و بدون آزمون داوطلبان اختصاص داده اند. این مسئله به آن دسته از افرادی که فرصت حضور در جلسه کنکور را نداشته‌اند یا به دلیل مشغله کاری از دروس مرتبط با کنکور دور مانده‌اند این امکان را می دهد تا فرصت تحصیل در دانشگاه را داشته باشند. اما سوال اینجاست که چه شرایطی برای ورود بدون هیچگونه آزمونی در دانشگاه ها وجود دارد؟ کدام رشته ها شامل این نوع پذیرش می شوند؟ در ادامه با ما همراه باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تماس بگیرید
۷۸۰۲۴#*۶۶۵۵*

زمان ثبت نام رشته‌های بدون آزمون

در طی سال های اخیر همواره اخباری مبنی بر حذف کنکور سراسری می شنویم و این مسئله بسیاری از داوطلبان را دچار سردرگمی می کند. اما با این حال تاکنون هیچگونه طرحی در مجلس با این مضمون که منجر به حذف کامل کنکور از نظام آموزشی شود تصویب نشده است. همین مسئله برخی از دانشگاه های کشور را بر آن داشته تا ۸۵ درصد از ظرفیت های خود را به پذیرش داوطلبان براساس سوابق تحصیلی و بدون آزمون اختصاص دهند. در واقع داوطلبان، لازم نیست که در کنکور شرکت کنند مگر اینکه علاقمند به تحصیل در رشته های با کنکور دانشگاه سراسری باشند.

با توجه به اطلاعیه ای که در این راستا از سوی سازمان سنجش کشور منتشر شده، پذیرش در رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری در دو نوبت بهمن ۹۷ و مهر ۹۸ انجام خواهد شد که ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری برای نوبت بهمن ماه ۹۷ از تاریخ  ۲۹ دی آغاز و تا ۱۰ بهمن ۹۷ نیز ادامه خواهد داشت و همچنین ثبت نام برای نوبت مهر ۹۸ از ۲۰ اسفند ماه لغایت ۶ شهریور ماه برای داوطلبان امکان پذیر خواهد بود. اگر خواهان کسب اطلاعات بیشتر نسبت به رشته های بدون آزمون هستید توصیه می شود که مشاوران ایران تماس بگیرید.

تحصیل در رشته های بدون آزمون

چگونگی ثبت نام در رشته های بدون کنکور

در این مقاله بارها به این موضوع اشاره کردیم که در طی سال های گذشته ۸۵ درصد از ظرفیت دانشگاه ها برای پذیرش داوطلبان به سوابق تحصیلی آنها و بدون هیچگونه آزمونی صورت میگیرد. حال سوالی که ذهن بسیاری از داوطلبان را به خود اختصاص می دهد این است که چگونه از لیست رشته های ارائه شده بدون آزمون مطلع شوند؟ در این راستا باید بدانید که مشاوران ما به شما کمک خواهند کرد. هر چند که نحوه ثبت نام و انتخاب رشته در سایت دانشگاه پذیرنده دانشجو شرح داده می شود و هیچ نیازی به مراجعه داوطلبان به سایت سنجش نیست. نکته مهم اینجاست که اگر جزء ورودی مهرماه به حساب می آیید باید از طریق سایت سنجش اقدامات اولیه را پیگیری نمائید.

شرایط ثبت نام چگونه است

اگر در نظر دارید که با سوابق تحصیلی خود و بدون آزمون وارد دانشگاه شده و به ادامه تحصیل بپردازید باید از شرایط ثبت نام در رشته های بدون کنکور اطلاعات کاملی داشته باشید. شرایط ثبت نام در رشته های بدون آزمون دانشگاه سراسری به شرح ذیل می باشد:

  • داشتن مدرک دیپلم برای داوطلبان الزامی می باشد.
  • داوطلبان جهت شرکت در رشته های مذکور باید گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی (در صورت تحصیل در نظام قدیم آموزشی) خود را دریافت نموده باشند.
  • داوطلبان دارای دیپلم فنی حرفه ای و کاردانش نظام قدیم ، چنانچه مدرک پیش دانشگاهی نداشته باشند ، باید دارای مدرک کاردانی باشند.
  • وضعیت نظام وظیفه آقایان باید مشخص شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تماس بگیرید
۷۸۰۲۴#*۶۶۵۵*

شرایط-پذیرش-رشته-های-بدون-آزمون

کلام آخر

در این مقاله به طور کامل از شرایط، چگونگی و نحوه ثبت نام و تحصیل در رشته های بدون آزمون دانشگاه ها آگاهی پیدا کردید، این اطلاعات به آن دسته از افرادی که مشتاق به ادامه تحصیل هستند کمک می کند تا به خواسته شان برسند. در این راستا؛ مشاوران ایران به آنها کمک می کند تا در مدت زمانی کوتاه اطلاعات مورد نیاز را بدست آورند و اقدامات اولیه را آغاز نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر به بخش تماس باما مراجعه کنید.

ارسال نظر