شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید .

مشاوران ایران

رشته های پزشکی پیام نور

رشته‌های پزشکی پیام نور را بشناسید

با اطمینان می‌توان گفت که تمامی دانش‌آموزانی که در مقطع دبیرستان، رشته علوم تجربی را انتخاب می‌کنند، در آرزوی تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه‌های معتبر ایران و جهان هستند. این مسئله باعث شده تا قبول شدن در این رشته‌ کمی سخت‌تر از آن چیزی که فکر می‌کنید باشد. دانشگاه‌های زیادی در سراسر کشور این رشته پزشکی و پیراپزشکی را ارائه می‌دهند. اما تاکنون به این مسئله فکر کرده‌اید که دانشگاه پیام نور نیز جزء دانشگاه‌های ارائه‌دهنده این رشته است؟ در واقع شما می‌توانید در رشته‌های پزشکی پیام نور در دو نوبت در سال یعنی ماه‌های مهر و بهمن بدون کنکور پذیرش شوید. مطمئنا نکات بسیار زیادی در این راستا وجود دارد که باید نسبت به آن آگاهی پیدا کنید که مشاوران ایران می‌توانند در اختیار شما قرار دهند. اما با این حال توضیحاتی در ادامه مقاله خدمت شما ارائه خواهیم داد. با ما همراه باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تماس بگیرید

تهران:۹۱۰۱۴۴۷۱

۷۸۰۲۴#*۶۶۵۵*

معرفی رشته پزشکی

قبل از اینکه رشته‌های پزشکی پیام نور را انتخاب نمائید، باید نسبت به این رشته و زیرشاخه‌های آن اطلاعات کاملی بدست آورید. در وهله اول باید بدانید که پزشکی عمومی شامل ۵ دوره است. این پنج دوره عبارتند از؛ ۱- علوم پايه ۲- فيزيوپاتولوژی ۳- کارآموزی بالينی ۴- کارورزی بالينی ۵- کارورزی.

* علوم پايه

علوم پایه همان‌طور که از اسمش پیداست به مباحث پایه‌ای می‌پردازد اما دانشجویان در برخی از ترم‌های دانشگاهی از طریق علوم پایه باید به یادگیری علوم بالینی بپردازند تا آمادگی لازم را نیز کسب نمایند. در پايان دوره دانشجویان در آزموني شركت مي‌كنند و به مرحله بعدي تحصیل می روند.

* فيزيوپاتولوژي

فیزیوپاتولوژی به دوره‌ای ۶ ماهه اطلاق می‌شود که دانشجویان باید مبانی فيزيولوژيک، شناخت بيماري‌ها و نشانه‌های بيماري‌ها و تشخيص و درمان آن‌ها را در این دوره مورد بررسی قرار قرار دهند.

* كارآموزي باليني

دانشجویان در مرحله کارآموزی بالینی می‌آموزند که علائم بیماری‌ها از دیدگاه بالینی و آزمایشگاهی چگونه است. همچنین آن‌ها در طی این دوره یاد می‌گیرند که توانایی خود را در بکار بردن اندیشه، استدلال و نتیجه‌گیری در پیشگیری و درمان به درستی بکار گیرند.

* كارورزي باليني

اینکه دانشجویان رشته‌های پزشکی پیام نور بتوانند قدرت تصمیم‌گیری خود را در مقابل مسائل بهداشتی و درمان افزایش دهند و به همان نسبت اقدامات لازم را به هنگام مواجه با مشکل انجام دهند به کارورزی بالینی احتیاج دارند.

* كارورزي

بعد از كنكور كارورزي كه از دروس پايه و اصلي و عمومي فيزيولوژي علوم باليني است و به طور سراسري برگزار مي‌شود گذراندن دوره كارورزي ضروري است. فارغ‌التحصيلان باید در مناطق محروم كشور خدمت کنند.

لیست رشته های پزشکی پیام نور

لیست رشته‌های پزشکی پیام نور

دانشگاه پیام نور به دلیل داشتن شرایط و امکانات مناسب آموزشی، شهریه پایین نسبت به سایر دانشگاه‌ها، اعتبار مدرک و امکان تحصیل بدون کنکور، از دانشگاه‌های پرطرفدار کشور به حساب می‌آید. از همین‌رو، در اختیار داشتن لیستی از رشته‌های پزشکی پیام‌ نور به داوطلبان کمک می‌کند تا تصمیمات درست‌تری برای آینده خود اتخاذ نمایند. در همین راستا مشاورین ما در مشاوران ایران به اطلاع آن دسته از داوطلبانی که علاقمند به تحصیل در رشته‌های پزشکی پیام نور آن هم بدون کنکور هستند می‌رسانند که این دانشگاه در زمینه پزشکی و پیراپزشکی جذب دانشجو ندارد، فقط در برخی از رشته‌ها نظیر مهندسی‌پزشکی ثبت‌نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور امکان‌پذیر است.

ثبت نام در رشته مهندسی پزشکی پیام نور، بدون کنکور و صرفا براساس سوابق تحصیلی انجام می‌شود. متقاضیان گرامی می‌توانند در نوبت مهر و بهمن برای ثبت نام بدون کنکور اقدام نمایند. در ادامه لیست برخی از دانشگاه‌های پزشکی پیام نور را خدمت شما معرفی خواهیم کرد.

لیست دانشگاه‌های مهندسی پزشکی بدون کنکور پیام نور

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تماس بگیرید

تهران:۹۱۰۱۴۴۷۱

۷۸۰۲۴#*۶۶۵۵*

کلام آخر

در این مقاله به طور کامل دانستیم که تحصیل در رشته‌های پزشکی پیام‌ نور امکان‌پذیر نیست و شما به عنوان داوطلب علاقمند به تحصیل در این رشته می‌توانید به سراغ انتخاب مهندسی‌پزشکی در دانشگاه پیام نور بروید. در این راستا مطمئنا سوالات زیادی ذهن شما را به خود مشغول کرده است. از همین رو توصیه می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر به بخش تماس باما مراجعه نموده تا مشاورین ما اطلاعات کاملی در این راستا در اختیار شما قرار دهند.

ارسال نظر