شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید .

مشاوران ایران

شرایط جذب سرباز

شرایط جذب سرباز به چه صورت است؟

بارها به این مسئله اشاره کرده‌ایم و مسلما همه افراد جامعه به این مسئله آگاهی دارند که پسران پس از عبور از سن ۱۸ سالگی، مشمول خدمت مقدس سربازی شده و باید با معرفی خود به سازمان نظام وظیفه، در مدت حداکثر ۲ سال در یکی از ارگان‌ها و پایگاه های نظامی به خدمت بپردازند. اما باید بدانید این سازمان برای قشر تحصیل کرده جامعه حساب جداگانه‌ای باز کرده و با فراهم آوردن شرایطی، امریه سربازی را در اختیار آنان قرار داده است. هر چند که بسیاری از افراد بر این عقیده‌اند که این امریه تنها به افرادی با مدرک فوق لیسانس و بالاتر تعلق میگیرد. باید بدانید که این یک باور کاملا غلط بوده و تمام افراد بالای دیپلم مشمول امریه میشوند تا در سازمان‌های مرتبط سربازی خود را بگذرانند. در این مقاله در نظر داریم توضیحاتی در رابطه با شرایط و انواع جذب سرباز خدمت شما ارائه دهیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تماس بگیرید
۷۸۰۲۴#*۶۶۵۵*

انواع روش‌های جذب سرباز

همانطور که گفته شد؛ سازمان نظام وظیفه با قرار دادن امریه‌های سربازی به ارگان ها و سازمان‌های مرتبط کمک کرده تا با استفاده از سربازان تحصیل کرده به انجام کارهای خود بپردازند. این امریه به منظور جذب سرباز با شرایط زیر ارائه خواهد شد.

روش-های-جذب-سرباز-1

* شرکت دانش بنیان

با توجه به توافقی که میان ستاد کل نیروهای مسلح و برخی از شرکت‌های دانش بنیان انجام شده، شرکت هایی که بر محور پژوهش مشغول به فعالیت هستند میتوانند به منظور تکمیل نیروهای خود به سراغ سربازان نخبه بروند. اگر این سربازان میخواهند دوران خدمت آسان تری را سپری کنند باید از تخصص برخوردار باشند. برای اطلاع از ظرفیت‌ها و لیست شرکت‌هاش دانش بنیان توصیه میکنیم که با مشاوران ایران تماس بگیرید تا اطلاعات کاملی در این زمینه بدست آورید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تماس بگیرید
۷۸۰۲۴#*۶۶۵۵*

* وزارتخانه

وزارتخانه ها را میتوان در صدر لیست سازمان ها و ارگان هایی دانست که به جذب سرباز می پردازند. خبر خوب این است که تمامی وزارتخانه های کشور دارای سهمیه امریه سربازی می باشد و این شانس برای شما مهیاست که سربازی کم دردسرتری را پشت سر بگذارید. یکی از معروف ترین امریه های پذیرش سربازی، در وزارت آموزش و پرورش است که تحت عنوان سرباز معلم شناخته می شود.

  • در واقع از سرباز معلم به عنوان پرطرفدارترین امریه های سربازی یاد می شود. وزارت آموزش و پرورش متقاضیان این امریه را به دو دسته سرباز امریه و نیروی اجرایی پذیرش دسته بندی می کنند. هدف از این امریه تامین نیروی مورد نیاز آموزش و پرورش برای مناطق محروم است.
  • اگر جزء آن دسته از سربازانی هستید که در رشته‌ها و گرایش های مرتبط با نیرو تحصیل کرده اید و تخصص دارید این شرایط برای شما مهیاست که در وزارت نیرو تحت عنوان امریه به سربازی بپردازید. دقت داشته باشید برای رسیدن به این خواسته باید معدل بسیار خوبی در دانشگاه کسب کرده باشید.
  • شاید برایتان جالب باشد که بدانید وزارت دفاع یکی از جذاب‌ترین وزارتخانه‌هاییست که افراد برای گذراندن دوره سربازی انتخاب می کنند. زیرا پس از جذب سرباز، هیچ نیازی به گذراندن و رفتن به پادگان در طول مدت سربازی نیست. برای اینکه بتوانید به این خواسته برسید مراحلی را باید طی کنید که مشاوران ایران تمامی مراحل را برای شما بازگو میکنند.
جذب-سرباز-معلم

* سپاه

دقت داشته باشید که سپاه قدس جمهوری اسلامی کشور، به صورت جداگانه اقدام به جذب سرباز می کند. یک باور اشتباه در میان جوانان ایجاد شده که گذراندن دوران سربازی در این ارگان به مراتب آسان تر است. باید بدانید که  سازمان نظام وظیفه با توجه به سهمیه ای که در اختیار سپاه قرار داده، سربازان را تقسیم می کند و انتخاب شما در این ارگان کاملا تصادفی است. اگر علاقه زیادی به حضور در سپاه دارید باید به یکی از مراکز سپاه مراجعه کرده و خود اقدامات لازم را انجام دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تماس بگیرید
۷۸۰۲۴#*۶۶۵۵*

* صدا و سیما

شاید برایتان جالب باشد صداو سیما نیز به جذب سرباز می پردازد. در واقع این سازمان به سراغ آن دسته از سربازان و مشمولانی میرود که از دانشگاه های دولتی روزانه فارغ التحصیل شده اند. نکته مهم اینجاست که اگر خواهان جذب شدن در یکی از ارگان های مربوطه و دلخواه هستید باید تمامی اقدامات را قبل از اعزام انجام دهید. نکته مهم دیگر این است که صدا و سیما هیچ تعهدی به سربازان مبنی بر استخدام آنان پس از اتمام دوره سربازی ندارد.

کلام آخر

در انتها میتوان به این موضوع پی برد که جذب سرباز در ارگان ها و سازمان های داخل کشور به شرایط و ضوابط بسیار زیادی بستگی دارد و شما به عنوان یکی از مشمولات خدمت مقدس سربازی باید به این مسئله آگاه باشید که خودتان هیچ نقشی در محل خدمت خود ندارید و همه چیز به شانس شما بستگی دارد. هر چند که مقطع تحصیلی، محل تحصیل و البته معدل‌تان تاثیر موثری در سربازی شما خواهد داشت. در این راستا مشاوران ایران به شما راهنمایی های دقیق و کاملی را ارائه می دهند.

ارسال نظر