شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید .

مشاوران ایران

انواع کسری خدمت سربازی

با شرایط کسری خدمت سربازی آشنا شوید

با اطمینان میتوان گفت که خدمت سربازی در اکثر کشورهای جهان برای زنان و مردان وجود دارد. چه بسا که در کشورهایی همچون کوبا و میانمار سربازی رفتن زنان اجباری‌ست. با اینحال در کشور ایران سربازی تنها شامل مردانی می شود که سن ۱۸ سال را به اتمام رسانده‌اند و البته دوره تحصیل خود را گذرانده‌اند. شرایط مختلفی برای معافیت سربازی وجود دارد. اما اکثر مردان شامل آن نشده و در نتیجه به دنبال راهی برای کم کردن آن هستند. در واقع مردان جوان بر این باورند که گذراندن ۲ سال سربازی میتواند تنها هدر دادن عمر است و آنها میتوانند در این مدت برای کار و آینده خود برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای داشته باشند. با اینحال دولت و سازمان نظام وظیفه؛ شرایط را به منظور کسری خدمت سربازی در نظر گرفته که در این مقاله به شرح آنها میپردازیم. با ما همراه باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تماس بگیرید
۷۸۰۲۴#*۶۶۵۵*

کسری خدمت سربازی با کارت ایثارگری

در وهله اول باید بدانید که بالای ۴۰۰ هزار نفر از افراد جامعه دارای کارت ایثارگری می باشند که روز به روز با توجه به قوانین کشور به این تعداد افزوده خواهد شد. طبق آمار هر ساله حداکثر ۲۰ هزار نفر از فرزندان این دسته از افراد مشمول خدمت سربازی می شوند که با استفاده از این کارت میتوانند از طول دوره سربازی خود بکاهند. دقت داشته باشید افرادی که پدرشان حداکثر ۸ ماه در جبهه جنگ حضور داشته است و تا ۱۰ درصد جانبازی دارد؛ ۲ ماه کسری خدمت سربازی، ۱۱ تا ۱۵ درصد جانبازی؛۴ ماه کسری خدمت، ۱۶ تا ۳۰ درصد جانبازی؛ ۵ ماه کسری خدمت، ۲۱ تا ۲۸ درصد جانبازی؛ ۸ ماه کسری خدمت به آنها تعلق میگیرد. اما برای اینکه از چگونگی استفاده از این کارت آگاه شوید؛ توصیه میکنیم که با مشاوران ایران تماس بگیرید.

کسری سربازی مناطق

یکی از انواع کسری سربازی، کسری مناطق است. در این نوع از کسری سربازی، افراد با توجه به نوع منطقه ای که در آن مشغول به خدمت هستند مدت مشخصی را از سازمان نظام وظیفه کسری دریافت می کنند. هرچند که این کسری طی شرایطی به افراد تعلق میگیرد. برای آگاهی از این شرایط میتوانید با مشاوران ایران تماس بگیرید.

شرایط-اخذ-کسری-خدمت-سربازی

کسری سربازی بسیج فعال

اگر شما به عنوان دانش آموز و یا دانشجو به عضویت بسیج در آمده‌اید، در صورتی که فعالیت مستمری در این راستا داشته باشید؛ باید بدانید که سازمان نظام وظیفه کسری خدمت سربازی را برای شما در نظر گرفته است. اما چه زمانی میتوانید از مزایای کارت بسیج فعال بهره گیرید؟

  • آن دسته از بسیجیانی که سابقه مسئولیت فرماندهی حوزه را دارا می باشند و یا عضو شورای حوزه و یا فرماندهی واحد بوده‌اند. در صورتی که در هفته ۶ ساعت حضور فعال داشته باشند به ازای هر سال سابقه، ۳ ماه کسری خدمت سربازی به آنها تعلق میگیرد.
  • اگر جزء بسیج عضو شورای واحد هستید؛ با داشتن ۶ ساعت فعالیت هفتگی میتوانید به ازای هر سال فعالیت ۵/۲ ماه کسری خدمت دریافت کنید.
  • سایر بسیجیان فعال با داشتن ۴ ساعت فعالیت مستمر هفتگی، به ازای هر سال فعالیت مستمر از ۵/۱ ماه کسری خدمت دریافت می کنند.

کسری سربازی متاهلین

شاید برایتان جالب باشد که بدانید گذراندن خدمت سربازی برای سربازانی که متاهل هستند کاملا متفاوت است. هرچند که مسئولیت و وظایف بیشتری به آنها سپرده می‌شود، اما به همان نسبت مشمول دریافت کسری خدمت می شوند. نکته مهم اینجاست که آنها به راحتی میتوانند در منطقه ای نزدیک به محل سکونت خود دوران سربازی را بگذرانند. همچنین آنها حقوق و به مراتب سربازی بیشتری را نسبت به سربازان مجرد دریافت می کنند. همچنین سازمان نظام وظیفه طی قانونی تعیین کرده؛ سربازان متاهلی که دارای فرزند می باشند به ازای هر فرزند ۳ ماه کسری دریافت می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تماس بگیرید
۷۸۰۲۴#*۶۶۵۵*

کلام آخر

کسری خدمت سربازی همچون معافیت سربازی یکی از پرطرفدارترین بحت‌هایی است که افراد خصوصا جوانان بالای ۱۸ سال به آن میپردازند و ذهن آنها را به خود مشغول کرده است. با توجه به اینکه سازمان نظام وظیفه تبصره ها و شرایطی را برای کسری خدمت سربازان تعیین کرده ذهن بسیاری از افراد به سراغ کشف راهی برای استفاده از این کسری‌ها میرود. از همین رو مشاوران ایران درصدد آن هستند تا به طور کامل اطلاعات دقیقی در این راستا خدمت جوانان ارائه دهند. با مشاوران ایران تماس بگیرید و تمامی سوالاتی که در ذهنتان وجود دارد را مطرح کنید. مطمئن باشید که پاسخ درستی در این راستا دریافت خواهید نمود.

ارسال نظر