شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید .

مشاوران ایران

ماساژ درمانی چیست

ماساژ درمانی و فواید آن

امروزه ماساژ درمانی به یکی از اجزاء جدا ناپذیر رفع خستگی و درمان بیماری ها تبدیل شده است. در دنیای پیشرفته امروز که هر ثانیه علم و تکنولوژی در حال پیشرفت است و هر عاملی باعث از بین رفتن تمرکز و تعادل اعصاب میشود و هر روزه بیماری های عجیب و غیرقابل باوری در حال بروز است، ماساژ یکی از بهترین روش های درمان است که از گذشتگان برای انسان ها به جای مانده و روز به روز به طرفداران آن افزوده شده و برای درمان بیماری های بیشتری از آن استفاده میشود. در واقع می توان گفت که ماساژ یکی از بهترین روش هاییست که به کمک آن میتوان آرامش را به افراد بازگرداند و باعث تسکین انواع درد در افراد شود. در این مقاله در نظر داریم اطلاعات کامل تری در رابطه با ماساژ و تاثیرات فیزیولوژیکی و درمانی آن خدمت شما ارائه دهیم.

 تاثیرات فیزیولوژیکی و درمانی  ماساژ بود، اما در نهایت در سال ۴۰۰ میلادی بقراط استفاده از این روش را برای درمان آسیب های ورزشی و جنگی توصیه کرد. در واقع بقراط به نتایج سودمند مالش و ماساژ در تأمین و بازگرداندن نیروی عضلانی افراد ناتوان تا حدی پی برد و برای درمان بعضی از عوارض مفصلی و عضلانی از این روش ها استفاده نمود. اما اگر بخواهید ماساژ را به صورت علمی تعریف کنید باید گفت که ماساژ از یک سری حرکات منظم و مرتب تشکیل شده که به صورت کاملا اصولی و با اهدافی خاص بر روی بافت های بدن بکار گرفته میشود و تاثیرات مثبتی نیز بر روی سیستم عصبی، عضلانی، پوست و مفاصل و گردش خون میگذارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تماس بگیرید
۷۸۰۲۴#*۶۶۵۵*

ماساژ چیست

کلمه ماساژ در واقع ریشه‌ای لاتین و یونانی دارد و در زمان‌های قبل از میلاد مسیح پدید آمده است. در کتاب‌هایی که از آن زمان به جا مانده نشان میدهد که از این روش درمانی برای درمان انواع بیماری‌ها از جمله تب و لرز و افرادی که از ناراحتی فلجی رنج میبرند بسیار نتیجه‌بخش بوده است. در واقع اسناد تاریخی نشان میدهد که ماساژ یکی از قدیمی‌ترین روش‌های درمان جسم و روح انسان است. امروزه ماساژ به نوعی از درمان گفته می شود که بر روی انواع بیماری ها موثر است. در این روش درمانی با استفاده از تکنیک های مختلف و با دستکاری لایه های سطحی و عمیق عضلانی و بافت های همبند به روند درمان و ترویج آرامش و آسایش فرد کمک می کند. همچنین ماساژ درمانی روشی پرطرفدار برای تسکین دردهایی مانند درد پایین کمر، گردن درد و سردرد تنشی است.

اکثر بیماران برای تسکین درد به متخصص ماساژدرمانی مراجعه می‌کنند. بدن در اثر ماساژ دادن به طور طبیعی سروتونین یعنی ماده‌ای شمیایی با خاصیت ضد درد تولید می‌کند. از این گذشته کمبود خواب ترمیم کننده و عمیق یکی از عامل‌های تشدید کننده درد است. ماساژتراپی کیفیت خواب را بهبود می‌دهد و بیمار با عمیق‌تر شدن خواب درد کمتری را تحمل می‌کند. ماساژ درمانی یک عامل مهم در گروه سه تایی درمان فیزیکی است، زیرا در جهش انداختن و سرعت بخشیدن به  قابلیت درمان طبیعی بدن از طریق روش‌های ماساژ جامع، تمرکز دارد. هنگامی که ماساژ درمانی همراه با درمان‌های فیزیکی و پزشکی ورزشی استفاده می‌شود، بدن  به ‌راحتی می‌تواند در بهبود خود به خودش کمک کند و خود را برای چالش‌های پیش رو بهتر آماده کند. ماساژ با استفاده از فشار به‌طور مستقیم جریان خون وریدی و لنفاوی را به سمت قلب هدایت می‌کند.

بنابراین مهم است که جهت حرکت ماساژ همیشه در این راستا باشد تا فشار ناخواسته‌ای بر روی دریچه‌های بسته رگ‌ها وارد نشود.

فواید-ماساژ-درمانی

انواع ماساژ

  • ماساژ تایلندی
  • ماساژ سوئدی
  • ماساژ شیاتسو
  • ماساژ عصبی-عضلانی
  • ماساژ سنگ درمان

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تماس بگیرید
۷۸۰۲۴#*۶۶۵۵*

ماساژ درمانی چگونه اثر می کند ؟

ماساژ به عنوان یک کیفیت درمانی در همه تاریخ هم به منزله یک نوع آرام سازی و هم به عنوان یک درمان برای افزایش زیبایی شخصی مورد استفاده قرار گرفته و در میان رومی‌ها و یونانیان باستان نیز شایع بوده است. معمولا انواع ماساژ با یک مکانیسم مشابه بر روی بدن اثر می گذارند. زمانیکه ماهیچه بیش از حد فعالیت دارد تجمع مواد زاید از جمله اسیدلاکتیک می تواند باعث درد، گرفتگی و حتی اسپاسم عضلات شود. ماساژ بطور عام و ماساژ سوئدی به طور خاص، گردش خون و جریان لنفاوی را بهبود بخشیده ، مواد غذایی و اکسیژن تازه را به بافتهای مزبور می رساند و به خروج مواد سمی و بهبودی کمک می کند.

درد مزمن انجام فعالیت‌های ضروری یا مورد علاقه را مختل می‌کند، اما ماساژ عملکرد بیمار را به سطح معمول برمی‌گرداند. انجام ماساژ هیجان را در افراد کاهش داده، احساس نزدیکی، مهربانی، وحدت و سازگاری را در افراد به وجود می‌اورد. درمانگران ماساژ در محیط های مختلف از جمله دفاتر خصوصی، بیمارستان ها، خانه های سالمندان و باشگاه های تناسب اندام و ورزشی کار می کنند. آنها تلاش می کنند تا یک محیط آرام بخش و تسکین دهنده ایجاد کنند. یک ماساژ خوب روی همه سطوح وجود شما تأثیر می‌گذارد، از لحاظ جسمی مزایای آن عبارت است از: آرام سازی و کشش عضلات، کمک به جریان خون وریدی و اکسیداسیون خون و کشش بافت هم ‌بندی مفاصل. 

فواید ماساژ چیست؟

  • کاهش درد در ناحیه پشت و پاها
  • کاهش سطح استرس فرد
  • خواب بهتر برای فرد باردار
  • کاهش سطح کورتیزول، که به عنوان یکی از شاخص های استرس شناخته می شود
  • رهایی از تنش ماهیچه و بهبود سردرد

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تماس بگیرید
۷۸۰۲۴#*۶۶۵۵*

ماساژ-درمانی-چگونه-اثر-میکند؟

موارد منع ماساژ

همانطور که گفته شد ماساژ درمانی برای کاهش درد و درمان بسیاری از بیماری ها موثر است، اما استفاده نادرست و بیش از حد از این روش درمان می تواند اثرات ناگوار و بسیار بدی را برای افراد رقم بزند. عوارض جانبی که ماساژ درمانی برای افراد ممکن است به وجود آورد شمال درد یا ناراحتی به صورت موقت، کبودی، تورم و حساسیت یا آلرژی به روغن های ماساژ می باشد. از همین رو پیشنهاد میشود که از ماساژ شدید برای افراد مبتلا به پلاکت خون پایین و یا کسانی که داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنند اجتناب شود.

ارسال نظر