شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید .

مشاوران ایران

چگونه ویزای شینگن بگیریم؟

محال است کسی را پیدا کنید که به مسافرت رفتن علاقه‌ای نداشته باشد. مسافرت روح تازه‌ای در شما دمیده و میل به زندگی را در شما افزایش می‌دهد. این مسئله خصوصا زمانی که به کشوری دیگر سفر کنید نمود دیگری پیدا می‌کند. اما نکته اینجاست برای مسافرت به برخی از کشورهای اروپایی و آمریکایی و آسیایی به ویزا نیاز دارید. جالب اینجاست که امروزه انواع مختلفی از ویزا وجود دارد اما معروف‌ترین و پرطرفداترین آن، ویزای شینگن می‌باشد. شما با در اختیار داشتن ویزای شینگن می‌توانید به تمامی کشورهای عضو پیمان اروپا سفر کنید. هر چند که ارائه ویزا از جانب کشورهای اروپایی کمی سخت بوده و به سه بخش شینگن، بریتانیا و کشورهای اتحادیه و اروپای شرقی تقسیم می‌شود. زمانی که شما این ویزا را در اختیار داشته باشید میتوانید در زمان و شرایط مشخص به کشورهای عضو پیمان اروپا سفر کنید. در ادامه توضیحاتی خدمت شما ارائه می‌دهیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تماس بگیرید

تهران:۹۱۰۱۴۴۷۱

۷۸۰۲۴#*۶۶۵۵*

مراحل اخذ ویزای شینگن

در وهله اول باید بدانید که اخذ ویزای شینگن پروتکل سختی را به دنبال دارد. به همین دلیل شما را با مراحل اخذ آن آشنا می‌کنیم.

* قدم اول:

باید به این مسئله آگاه باشید که به کدام نوع ویزا نیاز دارید. در واقع با توجه به هدف شما از سفر به منطقه شینگن، ویزای مربوطه نیز متفاوت خواهد بود.

* قدم دوم:

برای اخذ ویزای شینگن باید کشور مقصد را مشخص نمائید. پس از آن باید به سفارت کشور مقصد رفته  یا یک مرکز ویزا که وابسته به سفارت کشور مقصد است، برای اخذ ویزای شینگن اقدام کنید. اگر تنها قصد سفر به یک کشور عضو شینگن را دارید باید از طریق سفارت یا مرکز ویزای آن کشور برای اخذ ویزای شینگن اقدام کنید اما در صورتی‌که شما قصد سفر به بیش از دو کشور عضو پیمان شینگن را دارید باید درخواست خود را به سفارت کشوری ارائه دهید که بیشتر روزهای سفرتان را آن‌جا سپری می‌کنید. در این راستا مشاورین ما در مشاوران ایران اطلاعات کاملی در اختیار شما قرار می‌دهند.

* قدم سوم:

زمان مناسبی را برای ارائه درخواست اخذ ویزای شینگن درنظر گیرید. با توجه به این مسئله که اخذ ویزا از سفارتخانه‌ها کمی مشکل و زمان‌بر است شما باید فرصت مناسبی را برای اخذ ویزا مشخص نمائید. اغلب گفته می‌شود بهترین و زودترین زمان برای ارائه درخواست سه ماه قبل از شروع سفر است و دیرترین زمان ۱۵ روز قبل از شروع سفر است.

* قدم چهارم:

گرفتن وقت از سفارت کشور مقصد مرحله چهارم اخذ ویزای شینگن را به خود اختصاص می‌دهد. شما می‌توانید به صورت آنلاین از برخی سفارتخانه‌ها وقت بگیرید اما در حال حاضر بسیاری از سفارتخانه‌ها تنها از طریق مراجعه حضوری شما را پذیرش می‌کنند.

مراحل اخذ ویزای شینگن

* قدم پنجم:

باید فرم درخواست ویزا را تکمیل کنید. شما با مراجعه به سایت سفارتخانه مقصد، فرم درخواست ویزا را دانلود کرده و با صداقت کامل پر نمائید. آخرین فرم ارائه شده توسط سفارت را باید دانلود کنید یا از سفارت بگیرید. تمامی قسمت‌های فرم را باید کامل پر کنید. توجه داشته باشید که باید فرم را در دو نسخه چاپ کنید و در هر دو نسخه را امضا کنید.

* قدم ششم:

در مرحله ششم اخذ ویزای شینگن به تهیه مدارک مورد نیاز می‌رسیم. شما در این مرحله باید مدارک همچون؛ مدارک شناسایی، فرم درخواست ویزا، پاسپورت معتبر، دو عکس رنگی، بیمه سفر، روز بلیط رفت و برگشت، اثبات محل اقامت و فرم پشتوانه مالی در طول سفر و سایر موارد لازم را آماده کرده و در روز مصاحبه همراه خود داشته باشید.

* قدم هفتم:

بعد از گرفتن وقت از سفارت کشور مقصد، برای شما وقت مصاحبه مشخص می‌شود. شما باید در تاریخ تعین شده به سفارت مدنظرتان مراجعه کنید. روز مصاحبه شما باید مدارک لازم را به‌همراه داشته باشید و به افسر کنسولی که با شما مصاحبه می‌کند تحویل دهید. در طول مصاحبه از شما سوالاتی در مورد محل اقامت‌تان در طول سفر، هدف از سفر و سایر جزییات پرسیده خواهد شد. دقت داشته باشید که پاسخ‌های شما باید فرم درخواستی‌تان هم‌خوانی داشته باشد.

* قدم هشتم:

برای اخذ ویزای شینگن باید هزینه‌ای را پرداخت نمائید. این هزینه به تصویب کشورهای عضو شینگن رسیده و غیرقابل تغییر است. باید به این مسئله توجه داشته باشید که این هزینه با توجه به سن و وضعیت فرد متقاضی متفاوت خواهد بود.

* قدم نهم:

در نهایت تنها کاری که باید انجام دهید صبر است. شما باید منتظر بمانید تا درخواست اخذ ویزای شینگن شما از جانب سفارتخانه ارسال شود. در واقع این پاسخ در طی بررسی‌های سفارتخانه با توجه به مدارک ارسالی شما ارائه خواهد شد. هر چند که این بررسی ۱۵ روز به طول می‌انجامد. هر چند که با توجه به وضعیت هر فرد این تاریخ می‌تواند متغیر باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تماس بگیرید

تهران:۹۱۰۱۴۴۷۱

۷۸۰۲۴#*۶۶۵۵*

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم تا مراحل اخذ ویزای شینگن را خدمت شما شرح دهیم. حال اگر قصد سفر به کشورهای عضو شینگن هستید؛ میدانید که چه مراحلی را باید طی کنید و یا اینکه چه مدارکی را آماده نمائید. هر چند که مراجعه به بخش تماس باما سایت moshaveraniran.com می‌تواند به شما کمک کند تا اطلاعات کامل‌تری در این راستا اخذ نمائید.

ارسال نظر