شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید .

مشاوران ایران

چگونگی دریافت کد سخا

چگونگی دریافت کد سخا

همانطور که میدانید؛ هر کشوری قوانین نظامی را وضع کرده که رعایت آنها الزامی‌ست. از جمله اینکه افراد پس از رسیدن به سنی خاص اکثرا ۱۸ سالگی مشمول حضور در سربازی و یا جبهه‌های جنگ می‌شوند. این مسئله در کشور ما و در رابطه با مردان نیز صدق می کند و آنها باید پس به پایان رساندن ۱۸ سالگی خود را به سازمان نظام وظیفه به منظور انجام امور مرتبط با اعزام به پایگاه‌های نظامی معرفی نمایند. مشاوران ایران در این راستا اطلاعات کامل‌تری در اختیار شما قرار می‌دهند.

اما نکته اینجاست؛ اگر به عنوان یکی از مشمولین خدمت سربازی شناخته شده‌اید و در حال انجام امور می‌باشید مطمئنا کدی به نام کد سخا به گوشتان خورده است. این کد در واقع به مشمولین خدمت سربازی کمک می کند تا کارهای مرتبط با نظام وظیفه خود را به سرانجام برسانند. از همین رو با توجه به اهمیت این کد، در نظر داریم در این مقاله توضیحاتی در این راستا خدمت شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تماس بگیرید
۷۸۰۲۴#*۶۶۵۵*

از کد سخا چه میدانید؟

دقت داشته باشید؛ شما به عنوان یکی از مشمولین خدمت سربازی، برای اینکه موفق به انجام تمامی مراحل اعزام به پایگاه‌های نظامی شوید باید کد سخا دریافت کنید. کد سخا یک شناسه پنج رقمی است که برای هر سرباز منحصر به فرد و مختص وی می باشد. زمانی که شما درخواست خود را به عنوان یک مشمول وظیفه در دفاتر پلیس +۱۰ ثبت می کنید، یک کد اختصاصی با عنوان کد سخا برای شما در سامانه در نظر گرفته می شود. دقت داشته باشید این کد هیچ ارتباطی به ارگان و یا سازمانی که شما در آن مشغول به گذراندن دوران سربازی خود می شوید ندارد. حتی در کسری خدمت شما موثر نخواهد بود. تنها با استفاده از آن و البته کد ملی میتوانید به سامانه سخا سازمان نظام وظیفه وارد شده و نسبت به وضعیت اعزام و شرایط آن مطلع شوید.

نحوه-دریافت-کد-سخا

نحوه دریافت کد سخا

همانطور که گفته شد، دریافت کد سخا برای تمامی مردانی که مشمول خدمت سربازی هستند الزامی‌ست. در واقع شما برای انجام کلیه مراحل اعزام و استعلام وضعیت خدمت خود، به این کد نیاز خواهید داشت. اما سوال اینجاست چگونه میتوانید موفق به دریافت کد سخا شوید؟ مشاوران ایران در این راستا اطلاعات کاملی در اختیار شما خواهند گذاشت. اما به طور خلاصه باید بدانید کد سخا در یک برگه سبز رنگ به شما تحویل داده خواهد شد. این کد تنها مختص به شما بوده و همراه با کد ملی؛ کلید ورود شما به سامانه سخا نظام وظیفه به حساب می آید. که از طریق آن می توانید به انجام اموری همچون بررسی وضعیت امریه و جذب، ثبت درخواست خروج از کشور، مشاهده وضعیت معافیت، کفالت و… بپردازید.

موارد استفاده از کد سخا

اگر به جوانانی که به سن ۱۸ سالگی رسیده‎اند و جزء مشمولان خدمت سربازی محسوب می‌شوند نگاه کنید؛ متوجه می شوید که اکثر آنها به دنبال راهی برای معافیت هستند. برخی دیگر حتی در فکر گرفتن امریه سربازی در یکی از ارگان های نظامی و غیر نظامی و یا سازمان های دولتی می باشند. در این میان افرادی هم هستند که بنا بر دلایلی، خواهان تمدید و یا تعجیل در امر سربازی می باشند. تمامی درخواست های فوق و استعلام آن ها، از طریق سایت نظام وظیفه امکان پذیر می باشد. داشتن کد سخا به منظور ورود به سامانه نظام وظیفه الزامی می باشد. شما می توانید با وارد کردن کد سخا و شماره ملی خود در سایت نظام وظیفه به نشانی services.epolice.ir ، از خدمات سایت مذکور بهره مند شوید. خدمات ارائه شده در سایت نظام وظیفه برای آن دسته از مشمولانی که کد سخای خود را دریافت نموده اند به ترتیب ذیل می باشد.

  • درخواست مجوز خروج از کشور
  • بررسی وضعیت معافیت های تحصیلی
  • بررسی وضعیت امریه و جذب
  • درخواست کارت پایان خدمت المثنی
  • درخواست تمدید و یا تعجیل در اعزام
  • پیگیری وضعیت اعزام به خدمت
  • اطلاع از محل خدمت سربازی
  • و…

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تماس بگیرید
۷۸۰۲۴#*۶۶۵۵*

کلام آخر

با توجه به تمامی مواردی که در رابطه با دریافت کد سخا خدمت شما ارائه شد میتوان درک کرد که اهمیت این کد بسیار بالاست و نگهداری و محافظت از آن برای آن دسته از افرادی که مشمول خدمت سربازی هستند بسیار حائز اهمیت است. در واقع شما به عنوان کسی که مشمول خدمت سربازی هستید تا زمان اتمام دوره ۲ ساله خود باید از این کد همچون جانتان محافظت نمائید زیرا این کد تنها مختص شما می باشد. حال مشاوران ایران در این راستا تلاش می کنند تا اطلاعات کامل تر و آگاهانه تری را خدمت شما ارائه دهند. پس به بخش تماس باما اشاره کنید.

ارسال نظر