شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید .

مشاوران ایران

از کنکور تجربی چه میدانید

از کنکور تجربی چه میدانید؟

اگر سری به مدارس ابتدایی و راهنمایی بزنید و دانش‌آموزان بپرسید که می‌خواهند در آینده چه‌کاره شوند. تقریبا اکثر آن‌ها پزشکی، دندانپزشکی، مهندسی و وکالت را دوست دارند. هر چند که پزشکی در میان آنان طرفداران زیادی دارد. این مسئله در رابطه با دانش‌آموزان دبیرستان نیز صدق می‌کند. زیرا آن‌ها تنها با سودای قبولی در رشته پزشکی، رشته تجربی را در این مقطع انتخاب می‌کنند به همین دلیل است کنکور تجربی جزء پرمتقاضی‌ترین کنکور در بین گروه‌های آزمایشی به حساب می‌آید. هر چند که تنها درصد کمی از داوطلبان میتوانند قبولی در رشته‌های علوم پزشکی را بدست آورند. زیرا در طی سال های گذشته نه تنها ظرفیت دانشگاه‌ها برای پذیرش دانشجو در این رشته‌ها کاهش یافنه، بلکه داوطلبان توانایی اخذ رتبه مناسب برای پذیرش را نیز ندارند. اما سوال اساسی اینجاست که چگونه میتوان در این کنکور موفق عمل کرد؟ با ما همراه باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تماس بگیرید
۷۸۰۲۴#*۶۶۵۵*

منابع کنکور تجربی

یکی از مهمترین مسائلی که ذهن بسیاری از افراد خصوصا دانش‌آموزان سال آخر (پیش دانشگاهی) را به خود مشغول می‌کند؛ اطلاع از منابع کنکور است. زیرا دانش‌آموزان همواره در شک و شبهه به سر می‌برند که آیا منابعی که انتخاب کرده‌اند آن‌ها را به خواسته‌شان میرساند یا خیر. آشنایی با منابع مناسب می تواند نتایج مطلوبی را برای داوطلبان هر پنج گروه آزمایشی کنکور سراسری به همراه داشته باشد. کنکور تجربی از دو بخش دروس عمومی و اختصاصی تشکیل شده و تعداد منابع کمک آموزشی که برای هر یک از آن‌ها در بازار موجود است، بسیار متعدد و متنوع می‌باشد و ممکن است این موضوع داوطلب را در انتخاب بهترین منابع دچار سردرگمی کند. در ابتدا باید بدانید که بیشتر منابع کمک آموزشی محتوای یکسانی دارند و همه‌ی مباحث کتاب درسی را به خوبی پوشش می دهند. هر چند که مشاوران ایران میتوانند راهنمایی کاملی در اختیار شما قرار دهند.

نکته مهم دیگری که در رابطه با کنکور تجربی و البته منابع آن وجود دارد این است که با توجه به تغییر نظام آموزشی، داوطلبان نظام قدیم می‌بایست کتب درسی خود در حوزه‌های مختلف مانند ریاضی، زیست، فیزیک، ادبیات، عربی و… را مطالعه کرده و به تهیه منابعی بپردازند که متناسب با دوره آموزشی آن‌هاست. توجه داشته باشید که داوطلبان هنگام ثبت نام، نظام آموزشی خود را نیز انتخاب می‌کنند. هر چند مشاوران ایران از زمان تعیین انتخاب رشته دبیرستان تا انتخاب منابع کنکور و ثبت نام کنکور با شما همراه خواهند بود و اطلاعات کاملی از جمله اینکه کلیه سوالات کنکور سراسری از کتاب های درسی دوره دوم متوسطه مطرح می شوند، در اختیار شما قرار می‌دهند. اما هر دانش‌آموز عاقلی می‌داند که برای قبولی در رشته مورد نظر خود به منابع کمک آموزشی و کتاب‌های تست نیاز دارد تا نقاط ضعف خود را شناسایی کرده و پوشش دهد.

کنکور-تجربی

رشته‌ها و زیرگروه‌های کنکور تجربی

تمامی داوطلبانی که در دوره دوم متوسطه، رشته علوم تجربی را به عنوان رشته مرجع برای تحصیل انتخاب می‌کنند بی‌شک در سودای قبولی در رشته‌های علوم پزشکی همچون پزشکی، دندانپزشکی، مامایی، پرستاری و… هستند. مطمئنا پذیرش در چنین رشته‌های پرمتقاضی آسان نبوده و به تلاش و پشتکار فراوانی احتیاج دارد. اما نکته اینجاست برخلاف تصور بسیاری از افراد، کنکور تجربی تنها به رشته‌های علوم پزشکی محدود نمی شود و داوطلبان این شانس را دارند که در رشته‌های مختلفی به تحصیل بپردازند. که از جمله آنها میتوان به رشته پرطرفدار داروسازی اشاره کرد. برای اینکه بتوانید با رشته ها و زیرگروه های کنکور سراسری و آزاد تجربی آشنا شوید توصیه می کنیم که حتما به بخش تماس باما مراجعه فرمائید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تماس بگیرید
۷۸۰۲۴#*۶۶۵۵*

برای کنکور سال آینده برنامه ریزی کنید

همه ما به این مسئله آگاهی داریم که برنامه‌ریزی چه نقش پررنگی را در رسیدن به اهدافمان ایفا می‌کند. زیرا برنامه‌ریزی باعث می‌شود تا در انجام کارهایمان نظم داشته باشیم که این مسئله خود بازدهی یادگیری و مطالعه را تا حدود زیادی افزایش می‌دهد و نتایج بسیار مطلوب و موثرتری را با خود به دنبال دارد. حال که جزء داوطلبان کنکور تجربی هستید باید بدانید برای رسیدن به موفقیت و کسب نتایج دلخواه باید عملکرد خوبی را از خود نشان دهید که در این بخش برخی از مهمترین آن‌ها را خدمت شما معرفی خواهیم کرد؛

*  اساسی‌ترین و اولین بخشی که در برنامه‌ریزی برای کنکور باید به آن توجه کنید؛ مشخص کردن هدف است. درواقع داوطلبان با آگاهی به هدف خود میتوانند متناسب با همان تلاش کنند.

* در برنامه‌ریزی برای کنکور باید توانمندی‌های خود را به عنوان یک دانش‌آموز در نظر گیرید. شرایط، سرعت یادگیری، ساعاتی که به راحتی می‌توانید درس بخوانید و… با هر شخص دیگری متفاوت است و باید نسبت به آن آگاهی داشته باشید.

* برنامه‌ریزی شما باید قابل انجام و در عین حال انعطاف‌پذیر باشد. هیچ‌گاه نباید این مسئله را فراموش کنید که در روزهای اول برنامه‌ ساعات مطالعه را بالا در نظر بگیرید. زیرا با گذشت زمان به مرور خسته شده و میلی برای درس خواندن ندارید. همچنین باید به خوبی تعادل میان دروس عمومی و اختصاصی را ایجاد کنید و برای دروس اختصاصی زمان بیشتری را در نظر بگیرید و البته تمام وقت خود را در روز معطوف به مطالعه یک درس نکنید.

* تعداد ساعات مطالعه روزانه ، تعداد تست هایی که در روز کار می کنید ، مباحث مورد مطالعه و … همه این موارد را حتما یادداشت کنید تا یک ارزیابی از خود داشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تماس بگیرید
۷۸۰۲۴#*۶۶۵۵*

منابع-کنکور-تجربی

کلام آخر

همه ما میدانیم که قبولی در رشته‌های علوم پزشکی مسیری سخت و دشوار را با خود به همراه دارد و داوطلبان باید مطابق با برنامه بسیار دقیقی که در اختیار دارند پیش بروند و از کتاب‌های کمک آموزشی و نکات ریزی که ذکر می‌شود نهایت استفاده را ببرند. تنها در این صورت است که می‌توانیم به خواسته خود یعنی قبولی در رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی برسیم. در این مقاله برخی از مهمترین نکاتی که در این راستا میتواند کمک‌کننده باشد را خدمت شما معرفی کردیم. هر چند که نکات بسیار زیاد دیگری وجود دارد که باید نسبت به آن‌ها مطلع شوید. از همین رو مشاوران ایران با کادری مجرب در این زمینه آماده‌اند تا اطلاعات کاملی در اختیار شما قرار دهند.

ارسال نظر