مقابله با استرس در وضعیت سخت می تواند کاملا چالش برانگیز باشد – نگرانی مربوط به از دست دادن خانواده، پول و حتی احساسات.

مشخص کردن تاثیرات استرس در خودتان دشوار می باشد، به همین دلیل صرف زمانی برای بررسی احساسات خودتان و انجام دادن اقداماتی به منظور مراقبت از خودتان دارای اهمیت زیادی می باشد.

این کار می تواند دارای مشکلاتی باشد، ولی در صورتی که شما از خودتان محافظت کنید، وضعیت بهتری را برای حمایت از خانواده و جامعه خودتان خواهید داشت.

تشخیص استرس

شما با متوجه شدن هر نوع تغییری در بدن خودتان، در نحوه احساسات خودتان و کاری که انجام می دهید، می توانید مشاهده کنید که استرس در چه زمانی ایجاد می شود و بعد از آن یک سری کارهایی را به منظور کاهش آن انجام دهید.

به دنبال پیدا کردن علائم آن باشید که عبارتند از :

  • سردردها، خواب نامناسب، تغییرات در رفتارهای غذایی
  • همواره خسته باشید، یا بدون انرژی و انگیزه باشید
  • دارای انرژی یا تحریک پذیری بسیار بالایی باشید
  • نگران یا مضطرب باشید
  • در اغلب مواقع احساس ناراحتی یا افسردگی بکنید
  • فراموشی
  • افزایش میزان مصرف الکل یا مواد

با یک شخصی صحبت کنید

صحبت کردن در مورد احساسات می تواند یک کار کاملا سختی باشد، به خصوص در صورتی که شما احساس کنید که منجر به افزایش استرس سایر افراد می شوید. در واقع دوستان، خانواده و همسایگان می توانند شنوندگان خوبی باشند و احتمالا برخی از نگرانی های مشابه با نگرانی های شما را تجربه کنند.

در صورتی که حین صحبت کردن با یک شخصی احساس راحتی نکنید، یک سری گزینه های دیگری در اختیار دارید. خطوط تلفن امدادی به منظور حمایت و مشورت محرمانه در دسترس می باشند.

ارتباط خوتان با جامعه خودتان را حفظ کنید

سعی کنید که در اتفاقات مربوط به تالار محلی، گپ های دوستانه با همسایگان یا سازماندهی یک برنامه برای پیاده روی کردن با یکی از افراد موجود در اجتماع خودتان داوطلب باشید یا به آن فعالیت ها توجه کنید.

به گروه های فیسبوک، همانند “جنبش مربوط به خشکسالی” یا “یک روز نزدیک تر به باران” ملحق شوید.

برای مقابله با استرس از خودتان مراقبت کنید

با موارد اساسی و مبنایی شروع کنید: مطمئن شوید که خواب کافی دارید، سعی کنید غذای سالمی بخورید و به صورت منظمی ورزش کنید (در صورت امکان خارج از محیط کاری).

سعی کنید که ۳۰ دقیقه از وقت روزمره خودتان را صرف مواردی کنید که از آنها لذت می برید، چه در صورتی که این مورد مطالعه کردن، گوش دادن به موسیقی، تماشای یک فیلم یا یک مورد دیگری باشد.

وقت خودتان را در کنار خانواده و دوستان صرف کنید. مصرف الکل و مواد را محدود کنید.

حمایت لازم را دریافت کنید

در صورتی که در نتیجه موارد در حال صورت گرفتن احساس اضمحلال بکنید، بهره مند شدن از حمایت تخصصی اهمیت زیادی خواهد داشت. دریافت یا درخواست کمک به معنای ضعف شما نمی باشد و منجر به ایجاد عکس العمل خاصی در شما نخواهد شد.

استرس با زندگی شما چه می کند؟

زندگی در دنیای شلوغ و پیچیده ی امروزی سرشار از استرس و احساس فشار و تنش است.

در حقیقت نمی توان فردی را یافت که از استرسهای روزمره به دور باشد چرا که اضطراب و فشار با زندگی افراد در تمامی جوامع عجین شده است.

آنچه مهم است آن است که بتوانیم از طریق مهارت های مدیریت اضطراب ، از سلامت روانی مان در برابر عوامل ایجاد کننده ی فشار مراقبت کنیم و تا حد ممکن تهیدیدها را به فرصت هایی برای رشد تبدیل کنیم.

در ادامه ی مطلب شما را  با جزییات استرس و نحوه ی مدیریت آن آشنا خواهیم کرد.

در چه شرایطی استرس بیشتر می شود؟

ممکن است هر روز با خروج از منزل وضعیت های مختلفی را تجربه کنید که شما را در وضعیت استرس و تنیدگی قرار می دهند.

این وضعیت می تواند شامل گیر کردن در ترافیک، آلودگی هوا، دیر رسیدن به محیط کار و.. باشد.

اما دسته ای از عوامل می توانند میزان تنیدگی را تا حد قابل توجهی افزایش دهند.

سامانه تلفنی مشاوران ایران

سامانه تلفنی مشاوران ایران ، ارزانترین سامانه تلفنی در کل کشور می باشد .دیگر نیاز نیست با شماره های 9090و 7070 در تماس باشید .زیرا شما پس از برقراری ارتباط و گرفتن این شماره های. به سمت هزینه های بسیار زیادی رفته زیرا این شماره ها برای شما به. صورت دقیقه ای 2.500 الی 3.000 تومان حساب می شود که با احتساب ارزش افزوده .و مالیات این مبلغ به 3.500 الی 4.000 تومان می رسد.و این بدان معنی است که اگر شما فقط 5 دقیقه صحبت کنید .روی قبض تلفن شما با احتساب ارزش افزوده و مالیات .مبلغ 17.500تومان تا 20.000 تومان حساب می شود .

…..

اما سامانه تلفنی مشاوران ایران که خدمتی نوین می باشد. برای سهولت .در کار هموطنان و همین طور مقرون به صرفه بودن آن بدین صورت عمل می کند. که شما زمانی که با تلفن همراه خود ،کد .مشاوران ایران را می گیرید تنها با پرداخت 10.000 تومان بدون ارزش افزوده.و مالیات ( یعنی از حساب .شما فقط 10.000تومان ) کسر .می شود و شما براحتی می توانید با مشاوره های خود ارتباط بگیرید .و بدون محدودیت در زمان ، صحبت کنید یعنی شما می توانید به هر. مدت زمانی که مد نظرتون باشد با مشاوران خود صحبت کنید .

این بدان معنی می باشد که شما با پرداخت فقط 10.000 تومان بدون ارزش .افزوده و مالیات می توانید بدون محدودیت در. زمان با مشاوران خود صحبت کنید ...این مزیت سامانه تلفنی مشاوران ایران باعث شده است که در کنار کیفیت بسیار بالا مشاوران در سامانه مشاوران ایران .، این سامانه را ارزانترین سامانه تلفنی کشور دانسته .که در 7 روز هفته و 24 ساعت شبانه روز آماده پاسخگویی. به سوالات شما عزیزان ، همینطور پیگیری پرونده شما در زمینه نظام وظیفه و تحصیلی و کنکور می باشد ..

جهت مشاوره با شماره کد #78024*6655* تماس حاصل فرمایید .