در این مقاله و عنوان میخواهیم توضیح دهیم  در مورد معافیت پزشکی بیماری گودی کمر اطلاعات داشته باشند و همچنین دارای این بیماری هستد و به دنبال معاف شدن خدمت سربازی هستند.

بیماری گودی کمر چیست؟؟

یکی از شایع ترین اختلالات در انحناهای ستون فقرات و  گودی بیش از حد کمر است. بسیاری از ما علت کمردردهای خود را گودی بیش از حد کمر می دانیم.

در حالت طبیعی و ستون فقرات گردن دارای یک انحنا به سمت داخل  فقرات پشتی دارای انحنا به سمت خارج و ناحیه ی کمر دارای انحنای رو به جلو می باشند.

به دلیل شباهت این انحنای کمر به نمای ظاهری لوردهای انگلیسی در زمان ایستادن و همچنین  اصطلاح لوردوز برای این حالت مورد استفاده قرار گرفته است! وجود این انحناها برای ما نقشی بسیار مهم داشته و بسیاری از توانایی های ما در اثر همین برجستگی ها و فرورفتگی ها پدید می آید و اصولا توانایی ایستادن ما تا حد بسیار زیادی مدیون همین انحناها است! میزان انحنای ستون فقرات در یک ناحیه  بر سایر قسمت ها نیز اثر گذاشته و می تواند آن ها را تغییر دهد.

بیماری گودی کمر

وقتی میزان انحنای کمر به حدی بیشتر از میزان طبیعی آن می رسد برای نامیدن آن اصطلاحا از کلمه ی هیپرلوردوزیس((hyperlordosis)) یا گودی بیش از حد کمر استفاده می کنیم.

در حقیقت ستون فقرات توسط تعداد زیادی عضله محافظت می شود که سلامت و تعادل آن ها در سلامت و نرمال بودن حالت ستون فقرات نقش بسیار مهمی ایفا می کند.

عدم تعادل در عضلات نام برده یعنی قوی بودن برخی و ضعف یا گرفتگی بعضی دیگر از آن ها موجب پدید آمدن ناهنجاری هایی در شکل کلی ستون فقرات خواهد شد.

در این میان نقش عضلات شکمی و  بازکننده های مفصل پا به لگن و عضله ی بزرگ پشت باسن و  در ایجاد گودی بیش از حد کمر پر  رنگ تر از سایر عضلات این ناحیه است.

مقررات معافیت پزشکی  گودی کمر

در ادامه مقاله و مطلب میخواهیم توضیح کوتاهی در مورد مقررات و قاون های  معافیت پزشکی بیماری های استخوان و گودی کمر را ارائه دهیم.

جزئیات این معافیت در بند یک  از بخش هشتم بیماری های استخوان و اسکلت در خصوص انواع انحرافات ستون فقرات ارائه شده است.

قانون  در این بند از قانون درمورد معافیت به واسطه ی انحرافات ستون فقرات مادرزادی و یا اکتسابی و  چنین میگوید:

کیفوز توراسیک بیشتر از 70 درجه : معاف دائم

کیفوز توراکو لومبار بیشتر از30 درجه: معاف دائم

کیفوز توراسیک در حد 50 تا 70 درجه: معاف از رزم

در معافیت برای گودی کمر کیفوز توراکو لومبار در حد10 تا 30 درجه باعث معاف از رزم می شود.

اسکولیوز بیشتر از 30 درجه: معاف دائم

اسکولیوز در حد 20 تا 30 درجه: معاف از رزم


 توضیحات: با توجه به معافیت دائم برای اسکولیوز بیشتر از 30 درجه و تبصره ای که در این خصوص برای مدارک کارشناسی و بالاتر وجود دارد و همچنین  برای بیماری اسکولیوز بیشتر از 45 درجه معافیت دائم در نظر گرفته شد.


مدارک مورد نیاز برای دریافت معافیت پزشکی گودی کمر

مدارکی که برای بررسی  و درخواست به سازمان نظام وظیفه عمومی تحویل داده می شود  به شرح و به صورت زیر می باشد:

  • برگه شماره 1 نظام وظیفه ((وضعیت مشمول))
  • برگه معاینه اولیه و  تکمیل شده توسط پزشک معاینه کننده ((در مرحله اول))
  • تکمیل برگ واکسیناسیون
  • اصل و کپی مدارک شناسایی
  • اصل و کپی آخرین مدرک تحصیلی
  • شماره حساب بانک سپه
  • یک قطعه عکس 4*3
سامانه تلفنی مشاوران ایران

سامانه تلفنی مشاوران ایران ، ارزانترین سامانه تلفنی در کل کشور می باشد .دیگر نیاز نیست با شماره های 9090و 7070 در تماس باشید .زیرا شما پس از برقراری ارتباط و گرفتن این شماره های. به سمت هزینه های بسیار زیادی رفته زیرا این شماره ها برای شما به. صورت دقیقه ای 2.500 الی 3.000 تومان حساب می شود که با احتساب ارزش افزوده .و مالیات این مبلغ به 3.500 الی 4.000 تومان می رسد.و این بدان معنی است که اگر شما فقط 5 دقیقه صحبت کنید .روی قبض تلفن شما با احتساب ارزش افزوده و مالیات .مبلغ 17.500تومان تا 20.000 تومان حساب می شود .

…..

اما سامانه تلفنی مشاوران ایران که خدمتی نوین می باشد. برای سهولت .در کار هموطنان و همین طور مقرون به صرفه بودن آن بدین صورت عمل می کند. که شما زمانی که با تلفن همراه خود ،کد .مشاوران ایران را می گیرید تنها با پرداخت 10.000 تومان بدون ارزش افزوده.و مالیات ( یعنی از حساب .شما فقط 10.000تومان ) کسر .می شود و شما براحتی می توانید با مشاوره های خود ارتباط بگیرید .و بدون محدودیت در زمان ، صحبت کنید یعنی شما می توانید به هر. مدت زمانی که مد نظرتون باشد با مشاوران خود صحبت کنید .

این بدان معنی می باشد که شما با پرداخت فقط 10.000 تومان بدون ارزش .افزوده و مالیات می توانید بدون محدودیت در. زمان با مشاوران خود صحبت کنید ...این مزیت سامانه تلفنی مشاوران ایران باعث شده است که در کنار کیفیت بسیار بالا مشاوران در سامانه مشاوران ایران .، این سامانه را ارزانترین سامانه تلفنی کشور دانسته .که در 7 روز هفته و 24 ساعت شبانه روز آماده پاسخگویی. به سوالات شما عزیزان ، همینطور پیگیری پرونده شما در زمینه نظام وظیفه و تحصیلی و کنکور می باشد ..

جهت مشاوره با شماره کد #78024*6655* تماس حاصل فرمایید .

روش اول استفاده از کد های اس اس دی

1- با تلفن همراه خود شماره زیر را وارد کنید

2- مبلغ را از طریق موبایل پرداخت کنید و منتظر پیامک اطلاعات بمانید

3- با شماره هایی که برایتان ارسال شده تماس بگیرید و نامحدود و بدون هزینه اضافی صحبت کنید

78024#*6655*

روش دوم خرید انلاین تیکت

1- دکمه زیر را فشار دهید و پرداخت انلاین را انجام دهید و منتظر پیامک اطلاعات بمانید

3- با شماره هایی که برایتان ارسال شده تماس بگیرید و نامحدود و بدون هزینه اضافی صحبت کنید