در این مقاله و عنوان قصد داریم بپردازیم  و توضیح بدهیم برای آن دسته از کسانی که میخواهند به خدمت سربازی بروند میخواهیم آنها را با یکسری اصطلاحات در این دوران آشنا کنیم مشمولان عزیز که به سن قانونی سربازی رسیده اند. و در ادامه میخواهیم توضیح دهیم برای مشولان عزیز که میخواهند آشنایی با اصطلاحات خدمت سربازی را بدانند که چگونه میباشد.

آشنایی با اصطلاحات خدمت سربازی: در میان سربازان اصطلاحات خاصی وجود دارد که تنها خودشان و افرادی که این دوران را سپری کرده اند معنای آن را متوجه می شوند و  اصطلاحاتی که گاهی در روزها و حتی ماه های نخست برای سربازان تازه وارد هم عجیب است.

برخی از این اصطلاحات که از سوی سربازان در پادگان ها و محل های خدمت‌شان بیان می شود و در مکالمات روزمره میانشان رواج دارد.

آشنایی با درجه های دوران سربازی

درجه:

درجه ها در خدمت سربازی از ((سرباز صفر)) که یک خط یا به اصطلاح آجر روی بازویش دارد شروع می شود.و با توجه به مدرک تحصیلی شما قابل ارتقاست و در بهترین حالت با مدرک دکتری یا PHD سه ستاره روی دوش شما نصب می گردد و با درجه ستوان یکم ” جناب سروان” نامیده می شوید.

درجه ها در خدمت از پایین به بالا شماره گذاری می شوند و هرچه عدد شما کمتر باشد ارزش بیشتری دارد ، مثلا گروهبان یکم از گروهبان دوم و سوم جایگاه بالاتری دارد.

باتوجه به قانون ،سربازهایی که دیپلم داشته باشند با 4 خط روی بازویشان ((“سرجوخه “)) نامیده می شوند یا سرباز تمام. در صورتی که دوره کد گذرانده باشند یک درجه به آنها اضافه می گردد و گروهبان سوم می شوند.

مدرک فوق دیپلم:

درجه ی گروهبان دومی را به همراه دارد ، دو کمان روی بازوی شما نقش می بندد.

مدرک لیسانس :

سه کمان یا هلال به شما می دهد و شما گروهبان یکم می شود. لازم به ذکر است با دوره کد خوردن یک درجه به شما اضافه می شود و با((ستوان سه )) یک ستاره روی شانه شما می شیند.در ارگان های مختلف درجه ی لیسانس متفاوت است. شاید حتی استوار یکم هم به سرباز بدهند.

مدرک فوق لیسانس :

الان دیگر شما جناب سروان هستید و دو ستاره روی شانه شماست. با درجه ستوان دوم. دوره کد هم خبری نیست.

پزشکی یا PHD :

بالاترین حد ممکن رسیدید و جناب سروان نام دارید با درجه ستوان یکمی.

اصطلاحات  مورد استفاده در سربازی

موتور : به سربازانی که تازه به خدمت مقدس سربازی مشرف شده اند گفته می شود. همچنین به سربازانی که مدت خدمت سربازی اشان در هر مرحله کمتر از سربازی دیگری است.

مت: مت مخفف مدت خدمت سربازی طی شده است.

مت بالا: به فردی اطلاق می گردد که مدت طی شده خدمت اش بیشتر از دیگران است.

مت یگان : فردی است که از همه مت اش بالاتر است.

ارشد یگان: فردی است که از طرف فرماندهان برای نظارت و ارتباط با سایر سربازها انتخاب می شود.

هک هپ هو هک: شمارش نظامی در دوره آموزشی می باشد.

بوی واکسن میاد : به این دلیل که سربازان جدید الورد قبل از اعزام به خدمت باید واکسن کزار بزنند ، این اصطلاح نشان از جدید بودن آن ها دارد.

یقلبی: یا یقلاوی ظرف غذای سربازی است .

صبح گاه: به برنامه روزانه و صبح گاهی پادگان همراه قرآن ، سرود ملی و بعضا رژه و ورزش گفته می شود.

شام گاه: به برنامه عصر پادگان که همانند صبح گاه است تقریبا گفته می شود.

رژه: حرکت منظمی که گروهان مقابل یک مقام ارشد اجرا می کند.

میدان تیر : مکانی است برای آموزش تیراندازی.

داداش خدمتی : فردی است که با شما در یک ماه به خدمت آمده است.

پسر خدمتی : فردی است که یک سال پس از شما به خدمت آمده است.

کسری بگیر : فردی است که کسری خدمت می آورد.

به نکشی خوردن : در اواخر خدمت افرادی که مدت طی شده خدمت بالایی دارند از این اصلاح استفاده می کنند.

نمی کشه : خلاصه شده به نکشی خوردن است.

نوموکشه:خلاصه شده به نکشی خوردن است.

سامانه تلفنی مشاوران ایران

سامانه تلفنی مشاوران ایران ، ارزانترین سامانه تلفنی در کل کشور می باشد .دیگر نیاز نیست با شماره های 9090و 7070 در تماس باشید .زیرا شما پس از برقراری ارتباط و گرفتن این شماره های. به سمت هزینه های بسیار زیادی رفته زیرا این شماره ها برای شما به. صورت دقیقه ای 2.500 الی 3.000 تومان حساب می شود که با احتساب ارزش افزوده .و مالیات این مبلغ به 3.500 الی 4.000 تومان می رسد.و این بدان معنی است که اگر شما فقط 5 دقیقه صحبت کنید .روی قبض تلفن شما با احتساب ارزش افزوده و مالیات .مبلغ 17.500تومان تا 20.000 تومان حساب می شود .

…..

اما سامانه تلفنی مشاوران ایران که خدمتی نوین می باشد. برای سهولت .در کار هموطنان و همین طور مقرون به صرفه بودن آن بدین صورت عمل می کند. که شما زمانی که با تلفن همراه خود ،کد .مشاوران ایران را می گیرید تنها با پرداخت 10.000 تومان بدون ارزش افزوده.و مالیات ( یعنی از حساب .شما فقط 10.000تومان ) کسر .می شود و شما براحتی می توانید با مشاوره های خود ارتباط بگیرید .و بدون محدودیت در زمان ، صحبت کنید یعنی شما می توانید به هر. مدت زمانی که مد نظرتون باشد با مشاوران خود صحبت کنید .

این بدان معنی می باشد که شما با پرداخت فقط 10.000 تومان بدون ارزش .افزوده و مالیات می توانید بدون محدودیت در. زمان با مشاوران خود صحبت کنید ...این مزیت سامانه تلفنی مشاوران ایران باعث شده است که در کنار کیفیت بسیار بالا مشاوران در سامانه مشاوران ایران .، این سامانه را ارزانترین سامانه تلفنی کشور دانسته .که در 7 روز هفته و 24 ساعت شبانه روز آماده پاسخگویی. به سوالات شما عزیزان ، همینطور پیگیری پرونده شما در زمینه نظام وظیفه و تحصیلی و کنکور می باشد ..

جهت مشاوره با شماره کد #78024*6655* تماس حاصل فرمایید .

روش اول استفاده از کد های اس اس دی

1- با تلفن همراه خود شماره زیر را وارد کنید

2- مبلغ را از طریق موبایل پرداخت کنید و منتظر پیامک اطلاعات بمانید

3- با شماره هایی که برایتان ارسال شده تماس بگیرید و نامحدود و بدون هزینه اضافی صحبت کنید

78024#*6655*

روش دوم خرید انلاین تیکت

1- دکمه زیر را فشار دهید و پرداخت انلاین را انجام دهید و منتظر پیامک اطلاعات بمانید

3- با شماره هایی که برایتان ارسال شده تماس بگیرید و نامحدود و بدون هزینه اضافی صحبت کنید