مشاوره تلفنی قانون کار:

مشاوره تلفنی قانون کار : امروزه اقتصاد بیشتر کشورهای دنیا برپایه تلاش و کوشش کارگران بنا نهاده و در اصل قشر کارگر مبنای پیشرفت اقتصادی می باشد. از این رو رعایت حقوق کارگر و کارمند در تمامی  نظام های حقوقی دنیا مورد توجه خاصی قرار گرفته است. چرا که احقاق حقوق کارگر احیای چرخه اقتصاد می باشد..

بر همین مبنا در سال 1369 مجلس شورای اسلامی قانونی را تحت عنوان قانون کار جهت تنظیم. روابط کارگران و کارفرمایان تصویب نمود و مرجع رسیدگی به این. قانون را مراجع شبه قضایی ادارات تعاون،کار و رفاه اجتماعی قرار داد.

.جهت مشاوره با شماره کد#78024*6655*  تماس حاصل فرمایید

درعین حال با وجود اهمیت حقوق کارگر، رسیدگی باید به نحوی باشد که موجب  تضییع حق کارفرما نگردد..چرا که بی شک بدون کارفرمایان کارگران نیز کار و امرار معاشی نخواهند داشت..از مهم ترین اصول احقاق حق در مراجع رسیدگی کننده حضور وکیل جهت جلوگیری از صدور رأی های غیرمنطبق با قانون و یا غیرمنطبق با واقعیت می باشد.

یکی از دشوارترین مباحثی که شاید نسبت به سایر مباحث متخصصین کمتری در آن فعالیت دارند حوزه اداره کار و دعاوی کارگر و کارفرماست .

حقوق کارگر :

دستمزد كارگر طبق قانون كار به كارگر بعد از استخدام توسط كارفرما پرداخت نميشود.و اينكه چه مواردي شامل دستمزد ميباشد عبارتند از  .مزد پايه طبق قانون وزارت كار، حق اولاد، حق مسكن، عيدي، سنوات، سنوات خدمتي، بن كارگر،بيمه موضوع ماده ۱۴۸ قانون كار كه كارفرما بعد از استخدام كارگر فقط مزد مبناي ايشان را  پرداخت ميكند و از پرداخت كليه حق السعي امتناع ميكند و اينجا كارفرما عدم پرداخت حق السعي كارگر را به قراردادكار استناد ميكند در حالي كه چون كارگر از قانون بي اطلاع هست فكر ميكند ان قرارداد كار از  لحاظ قانون كار صحيح و فاقد اشكال قانوني ميباشد در حالي كه ان قرارداد هرچند با  كار فرما توافق نموده است ولي با مراجعه به هيات تشخيص اداره كار ميتواند حقوق و مزاياي قانوني خودش را مطالبه نمايند.

آیا کارفرما می تواند کارگر را اخراج کند؟

در ماده 21 به بعد قانون کار، موارد خاتمه قراردادکار آمده است که.اخراج کارگر توسط کارفرما نیز در زمره این موارد است. به موجب.ماده 27 قانون کار در صورتی که کارگر در انجام وظایف محوله قصور ورزد.و یا آیین نامه های انضباطی کارگاه را پس از تذکرات کتبی نقض نماید،.کارفرما می تواند پس از کسب نظر مثبت شورای اسلامی کار، کارگر را اخراج نماید..البته در صورت عدم توافق، نظر هیئت تشخیص و حل اختلاف لازم
الاتباع خواهد بود. گفتنی است که اخراج کارگر، مطالبات و حق سنوات.وی را از بین نمی برد. هم چنین از مفهوم مخالف ماده 17 قانون کار.مستفاد می شود که در صورت محکومیت کارگر و توقیف ایشان،
اخراج وی موجه خواهد بود. .لازم به ذکر است که ماده 17 به صورت عام و مبهم وضع شده و می تواند منجر به اجحاف در حق کارگر شود.

.جهت مشاوره با شماره کد #78024*6655*  تماس حاصل فرمایید

چرا اداره كار به قرارداد كارگر و كارفرما استنادي كارفرما توجه نميكند؟

به اين دليل ميباشد قانون كار يك قانون حمايتي براي كارگران ميباشد و جنبه الزامي براي طرفين داشته و هرگونه توافق خلاف قانون كار باشد باطل و بلااثر ميباشد  و به عبارت ديگر قانون كار جنبه امره و دستوري داره لذا خلاف اين دستور قانون كار باطل ميباشد.

گفتنی است شما تنها با یک تماس با ما می توانید به صورت رایگان مشاوره قانون کار بگیرید و اطمینان داشته باشید از هر حیث مشاوره دقیقی گرفته اید .

بی گمان شرط ضروری و اولیه فعالیت و اشتغال و رونق فضای کسب و کار،.نیازمند محیطی آرام، با ثبات و منظم است. به همین سبب فضاهای کسب.و کار مشمول حاکمیت انواع قواعد و احکام اخلاقی، عرفی، انضباطی، حقوقی و… است.و هر کدام از این دسته قواعد، از منظر و رسالت خاص خود به صورت مستقیم.یا غیرمستقیم، به بسط و گسترش نظم حاکم بر محیط کسب و کار مدد می رساند.

البته جایگاه قواعد و احکام حقوقی در مقایسه با سایر قواعد، برجسته و ممتاز است،.چرا که این قواعد به صورت مستقیم و برای ایجاد و گسترش نظم، سامان می یابند.و اجرای آن از سوی دولت تضمین می شود. این در حالی است که قواعد دیگر مستظهر.به قدرت دولت نیستند و در صورت نقض آن ها، نیروی بی مثال دولت مداخله نمی کند.
از این رو پرداختن به مسائل و احکام حقوقی و توضیح ابهامات و پاسخ به.پرسش ها در این زمینه، راهگشای موانع و مشکلات فضای کسب و کار خواهد بود.

ارزان ترین مشاوره تلفنی قانون کار :

سامانه تلفنی مشاوران ایران :

سامانه تلفنی مشاوران ایران ، ارزانترین سامانه تلفنی در کل کشور می باشد.دیگر نیاز نیست با شماره های 9090و 7070 در تماس باشید.زیرا شما پس از برقراری ارتباط و گرفتن این شماره های.به سمت هزینه های بسیار زیادی رفته زیرا این شماره ها برای شما به. صورت دقیقه ای 2.500 الی 3.000 تومان حساب می شود که با احتساب ارزش افزوده .و مالیات این مبلغ به 3.500 الی 4.000 تومان می رسد. و این بدان معنی است که اگر شما فقط 5 دقیقه صحبت کنید .روی قبض تلفن شما با احتساب ارزش افزوده و مالیات .مبلغ 17.500تومان تا 20.000 تومان حساب می شود .

.....

اما سامانه تلفنی مشاوران ایران که خدمتی نوین می باشد. برای سهولت .در کار هموطنان و همین طور مقرون به صرفه بودن آن بدین صورت عمل می کند. که شما زمانی که با تلفن همراه خود ،کد مشاوران ایران را می گیرید تنها با پرداخت 10.000 تومان بدون ارزش افزود ه .و مالیات ( یعنی از حساب .شما فقط 10.000تومان ) کسر.می شود و شما براحتی می توانید با مشاوره های خود ارتباط بگیرید .و بدون محدودیت در زمان ، صحبت کنید یعنی شما می توانید به هر. مدت زمانی که مد نظرتون باشد با مشاوران خود صحبت کنید .

این بدان معنی می باشد که شما با پرداخت فقط 10.000 تومان بدون ارزش.افزوده و مالیات می توانید بدون محدودیت در. زمان با مشاوران خود صحبت کنید..این مزیت سامانه تلفنی مشاوران ایران باعث شده است که در کنار کیفیت بسیار بالا مشاوران در سامانه مشاوران ایران .، این سامانه را ارزانترین سامانه تلفنی کشور دانسته .که در 7 روز هفته و 24 ساعت شبانه روز آماده پاسخگویی.به سوالات شما عزیزان ، همینطور پیگیری پرونده شما در زمینه نظام وظیفه و تحصیلی و کنکور می باشد ..جهت مشاوره با شماره کد #78024*6655* تماس حاصل فرمایید .

روش اول استفاده از کد های اس اس دی

1- با تلفن همراه خود شماره زیر را وارد کنید

2- مبلغ را از طریق موبایل پرداخت کنید و منتظر پیامک اطلاعات بمانید

3- با شماره هایی که برایتان ارسال شده تماس بگیرید و نامحدود و بدون هزینه اضافی صحبت کنید

78024#*6655*

روش دوم خرید انلاین تیکت

1- دکمه زیر را فشار دهید و پرداخت انلاین را انجام دهید و منتظر پیامک اطلاعات بمانید

3- با شماره هایی که برایتان ارسال شده تماس بگیرید و نامحدود و بدون هزینه اضافی صحبت کنید