در این مطلب و مقاله میپردازیم و توضیح میدهیم  برای آن دسته از مشمولان و سربازانی که به دنبال معافیت به خاطر افسردگی و بیماری اعصاب و روان هستند در ادامه توضیح خواهیم داد که این نوع قوانین معافیت برای این نوع بیماری ها و افسردگی چگونه می باشند و در کل معافیت چیست.معافیت به دلیل افسردگی

معافیت سربازی چیست؟؟

براساس قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران تمام آقایانی که سن 18 سالگی آن ها به پایان رسیده است موظف هستند مدارک خود را برای معرفی به سازمان نظام وظیفه جهت اعلام آمادگی خدمت سربازی ارائه نمایند. سربازی در لغت به معنای جان فشانی کردن و  ایستادن تا پای جان در نبرد می باشد اما در اصطلاح امروزی خدمت وظیفه عمومی یا سربازی به معنای خدمت موقت و یا دائم در نیروهای مسلح کشورها می باشد.

خدمت سربازی برای تمام آقایان 18 تا 50 سال اجباری می باشد مگر افرادی که دارای شرایط معافیت از خدمت سربازی باشند. دریافت انواع معافیت خدمت سربازی برای انواع معافیت ها یکسان نیست. برای دریافت انواع معافیت خدمت سربازی باید فرد مشمول دو  الی سه  ماه قبل از اعزام به خدمت سربازی اقدام کنند.

انواع معافیت ها معافیت به دلیل افسردگی

ب طور کلی میتوان گفت دو نوع معافیت نیز وجود دارد که به شرح زیر است:

معافیت موقت:

به این معناست که فرد با داشتن یک سری شرایط می تواند از خدمت برای مدتی معاف شود. معافیت موقت شامل: معافیت تحصیلی، معافیت بنیاد ملی نخبگان، گواهی اشتغال به خدمت  می باشد.معافیت به دلیل افسردگی

معافیت دائم: معافیت به دلیل افسردگی

به این معناس که فرد با داشتن این شرایط می توانند برای همیشه از خدمت معاف شوند. معافیت دائم شامل: 1- معافیت پزشکی، 2- معافیت سه برادری، 3- بخشودگی سن  و  4- معافیت کفالت می باشد.

معافیت پزشکی  به خاطر بیماری  افسردگی

اختلالات خلقی

الف)ابتلا به بیماری دوقطبی نوع یک در هر مرحله و فاز : معاف دائم
ب) اختلال افسردگی اساسی : معاف دائم

توضیحات بند(2)جزء(ب):دراین جزءنوع شدید بیماری مدنظر می باشد و در موارد اختلال متوسط به استناد قسمت (الف)بند سایر بیماریها (معاف از رزم) قابل رسیدگی می باشد.

ج) انواع اختلال خلقی افسردگی خفیف (دیس تایمی و سایکلو تایمی ) ، اختلال خلقی دو قطبی نوع دوّم (هایپومانیا) در صورتیکه با دارو تحت کنترل بوده و یا تهدید کننده خود و اطرافیان نباشد : معاف از خدمات رزمی

توضیحات جزء(ج):اختلال دو قطبی نوع دوم شدید ومقاوم به درمان به استناد قسمت (الف)بند سایر بیماریها(معاف از رزم)قابل رسیدگی می باشد.

د) در صورتیکه حداقل شش ماه از حمله حاد(اولین حمله حاد مانیا) و افسردگی گذشته باشد و هیچگونه علامتی نداشته باشد : معاف از خدمات رزمی

انواع اختلالات شخصیتی :

الف) انواع سایکوپات(ضداجتماعی)  و مرزی  ، اسکیزوئید ، اسکیزوتایپال و پارانوئید : معاف دائم

توضیحات بند (3)جزء(الف):جهت بررسی های تشخیصی،اقدامات درمانی و اثبات بیماری سایکوپات(ضد اجتماعی)در مراکز درمانی معتمد و طرف قرارداد به استناد (ّب)بند سایر بیماریها(شش ماه معاف موقت)منظور می گردد.در صورت بهبودی به استناد قسمت(الف)بند سایر بیماریها(معاف از رزم)ودر صورت تایید واثبات بیماری و تعلق معافیت دایم لازم است مراتب در شورای عالی پزشکی نیز تایید گردد.

ب) انواع دیگر اختلال شخصیت در صورتیکه ناتوان کننده نباشد : معاف از خدمات رزمی
توضیحات جزء (ب) :صفات شخصیت مرزی از مصادیق این جزء می باشد .

سامانه تلفنی مشاوران ایران :

سامانه تلفنی مشاوران ایران ، ارزانترین سامانه تلفنی در کل کشور می باشد .دیگر نیاز نیست با شماره های 9090و 7070 در تماس باشید .زیرا شما پس از برقراری ارتباط و گرفتن این شماره های. به سمت هزینه های بسیار زیادی رفته زیرا این شماره ها برای شما به. صورت دقیقه ای 2.500 الی 3.000 تومان حساب می شود که با احتساب ارزش افزوده .و مالیات این مبلغ به 3.500 الی 4.000 تومان می رسد.و این بدان معنی است که اگر شما فقط 5 دقیقه صحبت کنید .روی قبض تلفن شما با احتساب ارزش افزوده و مالیات .مبلغ 17.500تومان تا 20.000 تومان حساب می شود .

…..

اما سامانه تلفنی مشاوران ایران که خدمتی نوین می باشد. برای سهولت .در کار هموطنان و همین طور مقرون به صرفه بودن آن بدین صورت عمل می کند. که شما زمانی که با تلفن همراه خود ،کد .مشاوران ایران را می گیرید تنها با پرداخت 10.000 تومان بدون ارزش افزوده.و مالیات ( یعنی از حساب .شما فقط 10.000تومان ) کسر .می شود و شما براحتی می توانید با مشاوره های خود ارتباط بگیرید .و بدون محدودیت در زمان ، صحبت کنید یعنی شما می توانید به هر. مدت زمانی که مد نظرتون باشد با مشاوران خود صحبت کنید .

این بدان معنی می باشد که شما با پرداخت فقط 10.000 تومان بدون ارزش .افزوده و مالیات می توانید بدون محدودیت در. زمان با مشاوران خود صحبت کنید ...این مزیت سامانه تلفنی مشاوران ایران باعث شده است که در کنار کیفیت بسیار بالا مشاوران در سامانه مشاوران ایران .، این سامانه را ارزانترین سامانه تلفنی کشور دانسته .که در 7 روز هفته و 24 ساعت شبانه روز آماده پاسخگویی. به سوالات شما عزیزان ، همینطور پیگیری پرونده شما در زمینه نظام وظیفه و تحصیلی و کنکور می باشد ..

جهت مشاوره با شماره کد #78024*6655* تماس حاصل فرمایید .

روش اول استفاده از کد های اس اس دی

1- با تلفن همراه خود شماره زیر را وارد کنید

2- مبلغ را از طریق موبایل پرداخت کنید و منتظر پیامک اطلاعات بمانید

3- با شماره هایی که برایتان ارسال شده تماس بگیرید و نامحدود و بدون هزینه اضافی صحبت کنید

78024#*6655*

روش دوم خرید انلاین تیکت

1- دکمه زیر را فشار دهید و پرداخت انلاین را انجام دهید و منتظر پیامک اطلاعات بمانید

3- با شماره هایی که برایتان ارسال شده تماس بگیرید و نامحدود و بدون هزینه اضافی صحبت کنید