دارندگان این نوع معافیت یعنی معافیت پزشکی از آموزش، رزم مقدماتی ویا به‌طور کامل معاف هستند.

ایرانیان مشمول خارج از ایران هم می‌توانند با حضور در نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از این کشور در خواست معافیت پزشکی بدهند.

جهت مشاوره با شماره کد #78024*6655* تماس حاصل فرمایید .

قانون ایران مشمولان خدمت وظیفه عمومی را از نظر وضع مزاجی، استعداد جسمی و روانی به چهار دسته تقسیم کرده‌است:

  1. کسانی که از نظر جسمی و روانی سالم و قادر به انجام خدمت هستند.
  2. کسانی که به علت نقص عضو یا ابتلا به بیماری از سلامتی کامل برخوردار نبوده اما قادر به انجام خدمت در امور غیررزمی می‌باشند.
  3. کسانی که به علت عدم رشد یا ابتلا به بیماری موقتاً قادر به انجام خدمت دوره ضرورت نیستند.
  4. مشمولانی که به علت نقص عضو یا ابتلا به بیماری جسمی یا روانی به‌طور دائم قادر به انجام خدمت دوره ضرورت نیستند.[

مشمولان مستقر در خارج از کشور می‌توانند برای دریافت معافیت پزشکی به نمایندگی جمهوری اسلامی در محل اقامت و تکمیل برگه رسیدگی به وضعیت پزشکی مراجعه کنند.

این مشمولان باید مدارک مستند در خصوص بیماری‌شان ارائه دهند،  این مدارک مستند درباره بیماری مشمولان باید به تایید مراکز درمانی معتبر رسیده باشد. همچنین این مدارک باید توسط مسئولان نمایندگی تایید و به نمایندگی مجری معاینات پزشکی در شهر مونیخ در کشور آلمان، دوبی در کشور امارات و پکن در کشور چین ارسال کنند.

با بیان اینکه مدارک پزشکی مشمولان خارج از کشور باید به پزشک معاین معتمد توسط نمایندگی مجری معاینات ارجاع داده شود،  در ادامه مشمولان به نمایندگی مجری معاینات پزشکی دعوت شده و توسط پزشک معاین معتمد معاینه شده و در نهایت این پزشک اعلام نظر خواهد کرد.

نظریه و تایید مدارک پزشکی توسط مسئول نمایندگی مجری معاینات بررسی می‌شود و سپس مدارک به وزارت امور خارجه ارسال می‌شود و در نهایت توسط  وزارت امور خارجه به سازمان وظیفه عمومی ارسال می‌شود و در نهایت پس از بررسی مدارک در شورای پزشکی و صدور رای نهایی، رای به وزارت امور خارجه اعلام می‌شود.

درباره چگونگی معافیت دائم مشمولان دارای مدرک پزشکی

براساس آیین‌نامه جدید مشمولان پزشک اعم از پزشکان عمومی، دندانپزشکان و پزشکان متخصص فقط در صورتی معاف دائم از خدمت دوره ضرورت شناخته می‌شوند که براساس ضوابط آیین نامه معاینه و معافیت پزشکی و به تشخیص شوراها و شورای نیرو، قادر به اشتغال حرفه طبابت در نیروهای مسلح نباشند.

سامانه تلفنی مشاوران ایران :

سامانه تلفنی مشاوران ایران ، ارزانترین سامانه تلفنی در کل کشور می باشد .دیگر نیاز نیست با شماره های 9090و 7070 در تماس باشید .زیرا شما پس از برقراری ارتباط و گرفتن این شماره های. به سمت هزینه های بسیار زیادی رفته زیرا این شماره ها برای شما به. صورت دقیقه ای 2.500 الی 3.000 تومان حساب می شود که با احتساب ارزش افزوده .و مالیات این مبلغ به 3.500 الی 4.000 تومان می رسد.و این بدان معنی است که اگر شما فقط 5 دقیقه صحبت کنید .روی قبض تلفن شما با احتساب ارزش افزوده و مالیات .مبلغ 17.500تومان تا 20.000 تومان حساب می شود .

…..

اما سامانه تلفنی مشاوران ایران که خدمتی نوین می باشد. برای سهولت .در کار هموطنان و همین طور مقرون به صرفه بودن آن بدین صورت عمل می کند. که شما زمانی که با تلفن همراه خود ،کد .مشاوران ایران را می گیرید تنها با پرداخت 10.000 تومان بدون ارزش افزوده.و مالیات ( یعنی از حساب .شما فقط 10.000تومان ) کسر .می شود و شما براحتی می توانید با مشاوره های خود ارتباط بگیرید .و بدون محدودیت در زمان ، صحبت کنید یعنی شما می توانید به هر. مدت زمانی که مد نظرتون باشد با مشاوران خود صحبت کنید .

این بدان معنی می باشد که شما با پرداخت فقط 10.000 تومان بدون ارزش .افزوده و مالیات می توانید بدون محدودیت در. زمان با مشاوران خود صحبت کنید ...این مزیت سامانه تلفنی مشاوران ایران باعث شده است که در کنار کیفیت بسیار بالا مشاوران در سامانه مشاوران ایران .، این سامانه را ارزانترین سامانه تلفنی کشور دانسته .که در 7 روز هفته و 24 ساعت شبانه روز آماده پاسخگویی. به سوالات شما عزیزان ، همینطور پیگیری پرونده شما در زمینه نظام وظیفه و تحصیلی و کنکور می باشد ..

جهت مشاوره با شماره کد #78024*6655* تماس حاصل فرمایید .

روش اول استفاده از کد های اس اس دی

1- با تلفن همراه خود شماره زیر را وارد کنید

2- مبلغ را از طریق موبایل پرداخت کنید و منتظر پیامک اطلاعات بمانید

3- با شماره هایی که برایتان ارسال شده تماس بگیرید و نامحدود و بدون هزینه اضافی صحبت کنید

78024#*6655*

روش دوم خرید انلاین تیکت

1- دکمه زیر را فشار دهید و پرداخت انلاین را انجام دهید و منتظر پیامک اطلاعات بمانید

3- با شماره هایی که برایتان ارسال شده تماس بگیرید و نامحدود و بدون هزینه اضافی صحبت کنید