در این مطلب و مقاله قصد داریم توضیح بدهیم برای آن دسته از مشمولانی که به دنبال راه هایی می باشند که از خدمت سربازی معاف شوند. گرفتن معافیت در شرایط مختلف چگونه میباشد؟ معافیت ها چند نوع میباشند؟ یکی از این معافیت ها داشتن بیماری و عارضه ژنووالگوم و  ژنوواروم میباشد که این بیماری در نظام وظیفه عمومی در دسته بیماری های استخوان  است. در ادامه توضیح خواهیم داد که مراحل اخذ معافیت  بیماری استخوان و ((اسکلت)) به چه صورت نیز میباشد. و یکی دیگر از سوال مشمولان این است که مراحل اخذ معافیت پزشکی پای پرانتزی چگونه است؟

عارضه ژنووالگوم و  ژنوواروم چیست؟

ژنوواروم یا پای پرانتزی و ژنووالگوم یا پای ضربدری بیشتر در دوران کودکی بوجود می آیند . در اکثریت این افراد بیماری زمینه ای وجود نداشته و نگرانی بی مورد است . این دفورمیتی ها بتدریج و خودبخود اصلاح می شوند . بعد از 6 تا 7 سالگی استخوان درشت نی در امتداد استخوان ران بوده است  و فقط چند درجه با آن زاویه دارد ( 7 درجه والگوس طبیعی ) و در حالی که قوزکها چسبیده اند فاصله ای بین زانوها وجود ندارد.

مراحل اخذ معافیت پزشکی پای پرانتزی:

ژنووالگوم یا واروم همچنین ممکن است بدنبال ضربه یا بیماری در کودکان یا بالغین ایجاد شود . شایع ترین علت این بیماری به صورت زیر میباشد:

1 ) شکستگی انتهای تحتانی استخوان ران یا قسمت فوقانی درشت نی که بد جوش خورده است ( برای مثال شکستگی فرو رفته کوندیل خارجی درشت نی سبب ژنووالگوم می شود ).

2 ) آرتریت روماتوئید یا استئوآرتریت .

3 ) بیماریهای کاهنده مواد معدنی استخوان ها مانند راشیستیم یا استئومالاسمی

4 ) سایر بیمارهای نرم کننده استخوان مانند بیماری پاژه ( استئیت دفورمان )

5 ) در کودکان و رشد نامتناسب صفحه رشد که اغلب پس از ضربه یا استئومیلیت یا دیس کندروپلازی ایجاد می شود .

در بیماران مبتلا به ژنوواروم باید قبل از تشخیص دفورمیتی خوش خیم دوران کودکی  بیماری های ارگانیک را با معاینه دقیق و در صورت نیاز انجام رادیوگرافی رد نمود.

مدارک لازم معافیت برای پای پرانتزی

در ادامه و مطالب های گفته در این مقاله میپردازیم به این موضوع که مدارک لازم برای گرفتن پاپرانتزی چه چیزهایی است و همچنین شرایط این معافیت در بندهای قانون  سازمان نظام وظیفه عمومی چگونه است.

بند 28:

ژنووالگوم ژنوواروم :
الف) در موارد شدید ( فاصله بین دو قوزک یا دو کوندیل فمور بیش از 12 سانتی متر) : معاف دائم
تبصره: برای دارندگان مدارک کارشناسی و بالاتر بیش از 14 سانتی متر : معاف دائم
ب) در موارد خفیف (فاصله بین دو قوزک یا دو کوندیل فمور بین cm 12-5) : معاف از خدمات رزمی
تبصره: برای دارندگان مدارک کارشناسی و بالاتر فاصله cm 14-5 : معاف از خدمات رزمی
ج) همراه با چرخش تیبیا با فاصله مساوی و بیش از 10 سانتی متر : معاف دائم
تبصره: برای دارندگان مدارک کارشناسی و بالاتر با فاصله بیش از 12 سانتی متر : معاف دائم

توضیحات بند 28:جهت تشخیص ژنووالگوم در افراد چاق گرافی تاییدکننده نیز مورد نیاز می باشد.

بند 29:

ژنوراکورواتوم:
الف ) بیش از 15 درجه : معاف دائم
ب) کمتر از 15 درجه : معاف از خدمات رزمی

مدارک مورد  نیاز معافیت پزشکی پای پرانتزی :

اصل شناسنامه و کپی آن .
اصل کارت شناسایی ملی و کپی آن .
اصل آخرین مدرک تحصیلی تایید شده .
فرم پرشده ی اولیه پزشکی .
پرونده ی پزشکی .
مدارک پزشکی مورد نیاز دیگر.

سامانه تلفنی مشاوران ایران :

سامانه تلفنی مشاوران ایران ، ارزانترین سامانه تلفنی در کل کشور می باشد .دیگر نیاز نیست با شماره های 9090و 7070 در تماس باشید .زیرا شما پس از برقراری ارتباط و گرفتن این شماره های. به سمت هزینه های بسیار زیادی رفته زیرا این شماره ها برای شما به. صورت دقیقه ای 2.500 الی 3.000 تومان حساب می شود که با احتساب ارزش افزوده .و مالیات این مبلغ به 3.500 الی 4.000 تومان می رسد.و این بدان معنی است که اگر شما فقط 5 دقیقه صحبت کنید .روی قبض تلفن شما با احتساب ارزش افزوده و مالیات .مبلغ 17.500تومان تا 20.000 تومان حساب می شود .

…..

اما سامانه تلفنی مشاوران ایران که خدمتی نوین می باشد. برای سهولت .در کار هموطنان و همین طور مقرون به صرفه بودن آن بدین صورت عمل می کند. که شما زمانی که با تلفن همراه خود ،کد .مشاوران ایران را می گیرید تنها با پرداخت 10.000 تومان بدون ارزش افزوده.و مالیات ( یعنی از حساب .شما فقط 10.000تومان ) کسر .می شود و شما براحتی می توانید با مشاوره های خود ارتباط بگیرید .و بدون محدودیت در زمان ، صحبت کنید یعنی شما می توانید به هر. مدت زمانی که مد نظرتون باشد با مشاوران خود صحبت کنید .

این بدان معنی می باشد که شما با پرداخت فقط 10.000 تومان بدون ارزش .افزوده و مالیات می توانید بدون محدودیت در. زمان با مشاوران خود صحبت کنید ...این مزیت سامانه تلفنی مشاوران ایران باعث شده است که در کنار کیفیت بسیار بالا مشاوران در سامانه مشاوران ایران .، این سامانه را ارزانترین سامانه تلفنی کشور دانسته .که در 7 روز هفته و 24 ساعت شبانه روز آماده پاسخگویی. به سوالات شما عزیزان ، همینطور پیگیری پرونده شما در زمینه نظام وظیفه و تحصیلی و کنکور می باشد ..

جهت مشاوره با شماره کد #78024*6655* تماس حاصل فرمایید .

روش اول استفاده از کد های اس اس دی

1- با تلفن همراه خود شماره زیر را وارد کنید

2- مبلغ را از طریق موبایل پرداخت کنید و منتظر پیامک اطلاعات بمانید

3- با شماره هایی که برایتان ارسال شده تماس بگیرید و نامحدود و بدون هزینه اضافی صحبت کنید

78024#*6655*

روش دوم خرید انلاین تیکت

1- دکمه زیر را فشار دهید و پرداخت انلاین را انجام دهید و منتظر پیامک اطلاعات بمانید

3- با شماره هایی که برایتان ارسال شده تماس بگیرید و نامحدود و بدون هزینه اضافی صحبت کنید