مشاوره سربازی برای چاقی یا لاغری

معافیت چاقی و لاغری

هدفمان از ارائه این مقاله این است که توضیح بدهیم برای آن دسته از افراد و مشمولانی که سن خدمت سربازی رسیده اند ولی به دلایلی تمایل به رفتن خدمت سربازی را ندارد و یا از شرایط خاصی برخوردار هستند. این مشولان ممکن میباشد که به دنبال مشاوره سربازی برای چاقی یا لاغری هستند. که اینگونه معافیت در نظام وظیفه عمومی شرایط خاصی را به همراه خواهد داشت.

مشاوره سربازی برای چاقی یا لاغری: مشمولان نظام وظیفه در برخی از شرایط جسمی یا روانی قادر به انجام خدمت نیستند. سازمان نظام وظیفه این افراد را از خدمت مستثنی کرده است که بیماری لاغری نیز از جمله این بیماری هاست. و شما می توانید برای دریافت معافیت پزشکی لاغری اقدام نمایید.

 لاغری مفرط چیست؟ کسانیکه نسبت وزن به قدشان (BMI) زیر 18 باشد به کمبود وزن دچار هستند و اگر این رقم به زیر 15 برسد لاغری مفرط و خطرناک محسوب میشود .مشکلات تیرویید ، مشکلات هورمونی  انگل و ژنتیک  و  قرص ها و داروهای افسردگی  و همچنین  سیگار و برخی از مواد مخدر و رژیم های متعدد چاقی و لاغری ، متابولیسم بسیار بالا ، کمبود ویتامینی و ضعف بدن  میتوانند از علل لاغری های آزار دهنده باشند .

پیشنهاد اولیه برای کنترل و بهبود کمبود وزن مراجعه به پزشک و انجام چکاب کامل برای علت یابی این موضوع است . در مرحله ی بعد باید برای افزایش اشتها از یکی از افزاینده های اشتهای مفید و موثر البته با توجه به شرایط فردی و تشخیص کارشناس تغذیه  استفاده کنید . از مکمل های منیزیم و ویتامین د غافل نشوید . کبود این دو ماده ی مغذی مانع وزن گیری شما می شوند.

مهم ترین علل لاغری:

فعالیت بیش از حد
اضطراب هیجان، افسردگی
اشکال در هضم و جذب مواد غذایی
وجود بیماری های مزمن مثل سل و سرطان
کم خونی
وجود اختلالات هورمونی و متابولیکی مانند تیروئید و مرض قند
عوامل آب و هوایی

نحوه گرفتن معافیت چاقی و لاغری در نظام وظیفه عمومی

درادامه مطالب های گفته میپردازیم به این موضوع که نحوه و شرایط معافیت لاغری و چاقی در سازمان نظام وظیفه عمومی چگونه میباشد.

بند 1:

ابتلاء به بیماریهای قابل علاج که مدّت درمان آنها بیشتر از یک ماه باشد و همچنین اعمال جراحی و کسانیکه در دوران نقاهت بیماری می باشند : معاف موقت تا یکسال

بند 2:

طول قد :
الف)کمتر از 145 سانتی متر : معاف دائم
تبصره: برای دارندگان مدارک تحصیلی کارشناسی و بالاتر طول قد کمتر از 140 : معاف دائم
ب) 155 ≥ قد ≥ 145 سانتی متر برای دارندگان مدرک تحصیلی فوق دیپلم و پایین تر و 155 ≥ قد ≥ 140 برای دارندگان مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر معاف از خدمات رزمی

بند 3:

چاقی مفرط BMI > 35 : معاف از خدمات رزمی

بند 4:

لاغری مفرط BMI < 17 : معاف از خدمات رزمی

بند 5:

مشمولین پزشک که از سلامتی کامل در خصوص هر یک از بیماریهای فوق برخوردار نباشند (بیماری آنان در حد معافیت دائم باشد) لیکن قادر به طبابت در نیروهای مسلح باشند : معاف از خدمات سنگین

سامانه تلفنی مشاوران ایران

سامانه تلفنی مشاوران ایران ، ارزانترین سامانه تلفنی در کل کشور می باشد .دیگر نیاز نیست با شماره های 9090و 7070 در تماس باشید .زیرا شما پس از برقراری ارتباط و گرفتن این شماره های. به سمت هزینه های بسیار زیادی رفته زیرا این شماره ها برای شما به. صورت دقیقه ای 2.500 الی 3.000 تومان حساب می شود که با احتساب ارزش افزوده .و مالیات این مبلغ به 3.500 الی 4.000 تومان می رسد.و این بدان معنی است که اگر شما فقط 5 دقیقه صحبت کنید .روی قبض تلفن شما با احتساب ارزش افزوده و مالیات .مبلغ 17.500تومان تا 20.000 تومان حساب می شود .

…..

اما سامانه تلفنی مشاوران ایران که خدمتی نوین می باشد. برای سهولت .در کار هموطنان و همین طور مقرون به صرفه بودن آن بدین صورت عمل می کند. که شما زمانی که با تلفن همراه خود ،کد .مشاوران ایران را می گیرید تنها با پرداخت 10.000 تومان بدون ارزش افزوده.و مالیات ( یعنی از حساب .شما فقط 10.000تومان ) کسر .می شود و شما براحتی می توانید با مشاوره های خود ارتباط بگیرید .و بدون محدودیت در زمان ، صحبت کنید یعنی شما می توانید به هر. مدت زمانی که مد نظرتون باشد با مشاوران خود صحبت کنید .

این بدان معنی می باشد که شما با پرداخت فقط 10.000 تومان بدون ارزش .افزوده و مالیات می توانید بدون محدودیت در. زمان با مشاوران خود صحبت کنید ...این مزیت سامانه تلفنی مشاوران ایران باعث شده است که در کنار کیفیت بسیار بالا مشاوران در سامانه مشاوران ایران .، این سامانه را ارزانترین سامانه تلفنی کشور دانسته .که در 7 روز هفته و 24 ساعت شبانه روز آماده پاسخگویی. به سوالات شما عزیزان ، همینطور پیگیری پرونده شما در زمینه نظام وظیفه و تحصیلی و کنکور می باشد ..

جهت مشاوره با شماره کد #78024*6655* تماس حاصل فرمایید .

روش اول استفاده از کد های اس اس دی

1- با تلفن همراه خود شماره زیر را وارد کنید

2- مبلغ را از طریق موبایل پرداخت کنید و منتظر پیامک اطلاعات بمانید

3- با شماره هایی که برایتان ارسال شده تماس بگیرید و نامحدود و بدون هزینه اضافی صحبت کنید

78024#*6655*

روش دوم خرید انلاین تیکت

1- دکمه زیر را فشار دهید و پرداخت انلاین را انجام دهید و منتظر پیامک اطلاعات بمانید

3- با شماره هایی که برایتان ارسال شده تماس بگیرید و نامحدود و بدون هزینه اضافی صحبت کنید