در این مطلب و عنوان میخواهیم توضیح دهیم برای آن دسته از مشولان و کسانی که به دنبال راه هایی برای معاف شدن از خدمت سربازی هستند.یکی از این راه ها معافیت کفالت مادر در صورت دداشتن بیماری های خاص نیز میباشد.

کفالت سربازی چیست؟؟

  یکی از مهم ترین سوالاتی که  ذهن مشمولان و  سربازان و افرادی است که می خواهند به خدمت سربازی بروند این می باشد که  معافیت کفالت به چه معناست؟ اصلا به چه کسانی تعلق می گیرد و چه مراحل و چه  شرایطی نیز  دارد چند مورد از سوالات پر تکرار مشمولان خدمت سربازی در مورد انواع معافیت های سربازی مخصوصا آن دسته از افرادی که در حین انجام خدمت سربازی هستند. که ما در ادامه این مطلب و مقاله توضیح مختصری را در مورد این موضوعات ارائه میدهیم.

در حال حاضر شیوه ها و روش های مختلفی مانند معافیت پزشکی  و  معافیت تحصیلی معافیت موارد خاص و معافیت کفالت برای نرفتن به خدمت سربازی وجود دارد که مشمولان برای بهره مندی از انواع معافیت باید دارای شرایط خاصی باشند. معافیت کفالت انواع مختلفی دارد.

انواع  معافیت کفالت سربازی:

  • کفالت پدر
  • کفالت مادر
  • کفالت خواهر
  • کفالت برادر صغیر کوچکتر از 18 سال
  • کفالت برادر صغیر یا کبیر که نیازمند مراقبت است و فاقد فرزند پسر و شغل است.
  • کفالت جد (پدربرزگ پدری یا مادری)
  • کفالت مادربزرگ ((مادربزرگ مادری یا پدری))

مهم ترین شرایط معافیت کفالت سربازی

مشمول  باید تنها سرپرست و نگهدارنده ی بالای 18 سال فردی باشند که می خواهند کفالت آن را به عهده بگیرند.

مشمولانی  که قصد دارند از شرایط معافیت کفالت سربازی بهره مند شوند نباید وارد غیبت شده باشند . ورود به غیبت آن ها را از معاف شدن محروم خواهد کرد.

مشمولین برای اقدام و بهره مندی از شرایط معافیت کفالت سربازی باید به سن 19 سالگی وارد شده باشند و پس از آن برای معافیت کفالت اقدام کنند.

شرایط معافیت کفالت مادر

برای گرفتن معافیت کفالت سربازی مادر  مشمول  باید از شرایط ویژه ای برخوردار باشند. داشتن این شرایط بسیار کمک کننده خواهد بود. زیرا مشمول بهتر  می توانند با بررسی این شرایط و مطالعه ی دقیق ضوابط و قوانین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا در ارتباط با این نوع معافیت، هر چه سریع تر مراحل اقدام برای این معافیت های کفالت را پشت سر گذاشته و کارت معافیت خود را بگیرند.

شرایط عمومی دریافت معافیت های کفالت

نداشتن غیبت: یکی از اصلی ترین شروط لازم برای معافیت های کفالت نداشتن غیبت غیر موجه است. کسانی که می خواهند از این معافیت ها بهره بگیرند. نباید حتی یک روز غیبت داشته باشند.

سن مشمولیت: رسیدن به سن مشمولیت یکی از اصلی ترین شرایط لازم برای معافیت های کفالت می باشد. در واقع مشمول نمی تواند قبل از رسیدن به سن اعزام به خدمت برای معافیت درخواست دهند.

تک فرزند بالای 18 سال بودن: تنها کسانی می توانند از معافیت های کفالت استفاده کنند که تنها پسر بالای 18 سال خانواده باشند.

سامانه تلفنی مشاوران ایران :

سامانه تلفنی مشاوران ایران ، ارزانترین سامانه تلفنی در کل کشور می باشد .دیگر نیاز نیست با شماره های 9090و 7070 در تماس باشید .زیرا شما پس از برقراری ارتباط و گرفتن این شماره های. به سمت هزینه های بسیار زیادی رفته زیرا این شماره ها برای شما به. صورت دقیقه ای 2.500 الی 3.000 تومان حساب می شود که با احتساب ارزش افزوده .و مالیات این مبلغ به 3.500 الی 4.000 تومان می رسد.و این بدان معنی است که اگر شما فقط 5 دقیقه صحبت کنید .روی قبض تلفن شما با احتساب ارزش افزوده و مالیات .مبلغ 17.500تومان تا 20.000 تومان حساب می شود .

…..

اما سامانه تلفنی مشاوران ایران که خدمتی نوین می باشد. برای سهولت .در کار هموطنان و همین طور مقرون به صرفه بودن آن بدین صورت عمل می کند. که شما زمانی که با تلفن همراه خود ،کد .مشاوران ایران را می گیرید تنها با پرداخت 10.000 تومان بدون ارزش افزوده.و مالیات ( یعنی از حساب .شما فقط 10.000تومان ) کسر .می شود و شما براحتی می توانید با مشاوره های خود ارتباط بگیرید .و بدون محدودیت در زمان ، صحبت کنید یعنی شما می توانید به هر. مدت زمانی که مد نظرتون باشد با مشاوران خود صحبت کنید .

این بدان معنی می باشد که شما با پرداخت فقط 10.000 تومان بدون ارزش .افزوده و مالیات می توانید بدون محدودیت در. زمان با مشاوران خود صحبت کنید ...این مزیت سامانه تلفنی مشاوران ایران باعث شده است که در کنار کیفیت بسیار بالا مشاوران در سامانه مشاوران ایران .، این سامانه را ارزانترین سامانه تلفنی کشور دانسته .که در 7 روز هفته و 24 ساعت شبانه روز آماده پاسخگویی. به سوالات شما عزیزان ، همینطور پیگیری پرونده شما در زمینه نظام وظیفه و تحصیلی و کنکور می باشد ..

جهت مشاوره با شماره کد #78024*6655* تماس حاصل فرمایید .

روش اول استفاده از کد های اس اس دی

1- با تلفن همراه خود شماره زیر را وارد کنید

2- مبلغ را از طریق موبایل پرداخت کنید و منتظر پیامک اطلاعات بمانید

3- با شماره هایی که برایتان ارسال شده تماس بگیرید و نامحدود و بدون هزینه اضافی صحبت کنید

78024#*6655*

روش دوم خرید انلاین تیکت

1- دکمه زیر را فشار دهید و پرداخت انلاین را انجام دهید و منتظر پیامک اطلاعات بمانید

3- با شماره هایی که برایتان ارسال شده تماس بگیرید و نامحدود و بدون هزینه اضافی صحبت کنید