در این مقاله و عنوان میخواهیم بپردازیم و توضیح دهیم برای مشولانی که میخواهند به خدمت سربازی بروند و میخواهند اطلاعاتی را در مورد وسایل مورد نیاز خود در پادگان و همچنین لیست وسایل استحقاقی سربازی در اختیار داشته باشند تا زمانی که به خدمت رفتن از وسایل استحقاقی در دوران سربازی خود را بدانند.

خدمت سربازی دوره‌ای است که جوانان مشمول با گذران آن خود را برای ورود به مرحله‌ای جدید از زندگی آماده می‌کنند. تجربه نشان داده خدمت برای پسران دوران ویژه و جذابی بوده و تجربیات آن دوران در طول زندگی برای جوانان مختلف پر رنگ بوده است.

هر نیروی نظامی علاوه بر تجهیزات نظامی که در زمان فعالیت‌های رزمی از آن استفاده می‌کند که لیست وسایل استحقاقی سربازی نیازهای اولیه‌ای دارد که باید به شکل مناسب رفع شود. ازجمله نیاز به خوراک، پوشاک، محل استراحت و  نیاز به بهداشت و غیره نیز دارند.

و همچنان نیازهای خدمت سربازی توسط یگان‌های محل خدمت تأمین می‌شوند. نیاز به مکانی برای استراحت مخصوصاً برای سربازان صفر و کسانی که باید به صورت شبانه‌روزی در پادگان بمانند. نیاز به خوراک که در آشپزخانه‌های محل خدمت روزی سه وعده غذا برای تمامی سربازان سرو می‌شود. ضمناً اکثر پادگان‌ها به منظور افزایش خدمات در این بخش بوفه‌های مخصوص خوراکی نیز دارند.

وسایل مورد نیاز در دوران سربازی به چند دسته تقسیم میشوند؟

وسایل مورد نیاز در دوران سربازی به طور کلی به دو دسته تقسیم میشود که به شرح زیر میباشد:

وسایل استحقاقی خدمت سربازی:

دسته اول وسایلی است که بعد از اعزام و در روزهای ابتدایی دوره آموزشی، توسط پادگان به شما داده خواهد شد که شامل موارد زیر می‌باشد:

وسایل استحقاقی عمومی:

 • لباس و اورکت نظامی
 • کلاه و پوتین نظامی
 • پلیور
 • لباس زیر
 • جوراب (فقط مشکی)
 • کمربند و قلاب
 • دمپایی، کلاه پشمی و دستکش
 • پلاک تشخیص هویت (تنها در زمان جنگ)
 • قرآن و جانماز
 • قند و چای
  ظروف شخصی و یقلوی (ظرف غذای فلزی استوانه ای)

2. لوازم استحقاقی بهداشتی:

 • واکس و برس واکس
 • دفترچه سرباز
 • فرچه
 • لیف و  شامپو، صابون، جاصابونی و پودر لباسشویی
 • پتو و ملحفه (دو عدد) و روکش بالش
 • حوله دست و صورت و حوله حمام
 • مسواک و خمیر دندان

تقسیم بندی  در دوره خدمت سربازی

در اصل خدمت سربازی به چهار دوره تقسیم می شود. بر اساس قانون و آیین نامه ستاد کل نیروهای مسلح در طی این چهار دوره، تمامی گروه ها سرباز نامیده می شوند. طول مدت خدمت سربازی در مجموع این چهار دوره 30 سال می باشد. یعنی علاوه بر دوران ضرورت نظام وظیفه، دوره احتیاط خدمت سربازی و دوران ذخیره سربازی را نیز باید در نظر گرفت.

مدت 30 سال خدمت سربازی به این شرح زیر میباشد:

دوره ضرورت نظام وظیفه که مدت آن دو سال می باشد.
دوره احتیاط خدمت سربازی که مدت آن هشت  سال می باشد.
دوره ذخیره اول سربازی که مدت آن ده سال است.
دوره ذخیره دوم سربازی که مدت آن ده سال است.

سامانه تلفنی مشاوران ایران :

سامانه تلفنی مشاوران ایران ، ارزانترین سامانه تلفنی در کل کشور می باشد .دیگر نیاز نیست با شماره های 9090و 7070 در تماس باشید .زیرا شما پس از برقراری ارتباط و گرفتن این شماره های. به سمت هزینه های بسیار زیادی رفته زیرا این شماره ها برای شما به. صورت دقیقه ای 2.500 الی 3.000 تومان حساب می شود که با احتساب ارزش افزوده .و مالیات این مبلغ به 3.500 الی 4.000 تومان می رسد.و این بدان معنی است که اگر شما فقط 5 دقیقه صحبت کنید .روی قبض تلفن شما با احتساب ارزش افزوده و مالیات .مبلغ 17.500تومان تا 20.000 تومان حساب می شود .

…..

اما سامانه تلفنی مشاوران ایران که خدمتی نوین می باشد. برای سهولت .در کار هموطنان و همین طور مقرون به صرفه بودن آن بدین صورت عمل می کند. که شما زمانی که با تلفن همراه خود ،کد .مشاوران ایران را می گیرید تنها با پرداخت 10.000 تومان بدون ارزش افزوده.و مالیات ( یعنی از حساب .شما فقط 10.000تومان ) کسر .می شود و شما براحتی می توانید با مشاوره های خود ارتباط بگیرید .و بدون محدودیت در زمان ، صحبت کنید یعنی شما می توانید به هر. مدت زمانی که مد نظرتون باشد با مشاوران خود صحبت کنید .

این بدان معنی می باشد که شما با پرداخت فقط 10.000 تومان بدون ارزش .افزوده و مالیات می توانید بدون محدودیت در. زمان با مشاوران خود صحبت کنید ...این مزیت سامانه تلفنی مشاوران ایران باعث شده است که در کنار کیفیت بسیار بالا مشاوران در سامانه مشاوران ایران .، این سامانه را ارزانترین سامانه تلفنی کشور دانسته .که در 7 روز هفته و 24 ساعت شبانه روز آماده پاسخگویی. به سوالات شما عزیزان ، همینطور پیگیری پرونده شما در زمینه نظام وظیفه و تحصیلی و کنکور می باشد ..

جهت مشاوره با شماره کد #78024*6655* تماس حاصل فرمایید .

روش اول استفاده از کد های اس اس دی

1- با تلفن همراه خود شماره زیر را وارد کنید

2- مبلغ را از طریق موبایل پرداخت کنید و منتظر پیامک اطلاعات بمانید

3- با شماره هایی که برایتان ارسال شده تماس بگیرید و نامحدود و بدون هزینه اضافی صحبت کنید

78024#*6655*

روش دوم خرید انلاین تیکت

1- دکمه زیر را فشار دهید و پرداخت انلاین را انجام دهید و منتظر پیامک اطلاعات بمانید

3- با شماره هایی که برایتان ارسال شده تماس بگیرید و نامحدود و بدون هزینه اضافی صحبت کنید