چند توصیه امتحانی برای دانش آموزان :

بدون تردید ترس از امتحان بین دانش آموزان ، تقریبا همه گیر و رایج است و می توان گفت مهمترین علت این موضوع، نتیجه ای است که از امتحان به دست می آید. نتیجه ای که مدرک قبولی یا مردودی محسوب شده و باعث ارتقا، تهدید، تشویق و یا تنبیه می شود.می توانید با متخصصین ما در مشاوران ایران  تماس بگیرید با شماره کد (#۷۸۰۲۴*۶۶۵۵*) تماس حاصل فرمایید.

مهمترین عوامل ایجاد ترس و اضطراب امتحان و راه‌های کاهش آن در این زمینه مخصوصاً در این روزهای کرونایی و انواع روش‌های مطالعه در ادامه خواهد آمد:

مهمترین عوامل ایجاد ترس و اضطراب امتحان در دانش آموزان :

1- ترس از فراموش کردن مطالب خوانده شده

2- سخت گیری معلمین در طول سال تحصیلی

3- انتظار بیش از حد والدین

4- عدم وجود خودباوری در فرد

5- نامشخص بودن سوالات

6- عدم آمادگی کافی برای امتحان

بررسی روش‌های کاهش ترس از امتحان در دانش آموزان :

1- تنظیم برنامه خواب و استراحت: برخی با این تصور که هنگام امتحانات. دانش آموزان برای مطالعه بیشتر اصلا نباید خوابید و یا .خیلی کم خوابید، خود باعث خستگی ذهنی و در. نتیجه فراموشی بیشتر در مطالب خوانده شده می‌گردند. کاهش زمان خواب در حد متعادل مطلوب است، اما افراط در آن هرگز مفید نخواهد بود

2- پرهیز از کاهش تغذیه: افراط و تفریط در تغذیه اثرات نامطلوبی در بر خواهد داشت. بایستی با خواب و استراحت کافی و نیز تغذیه مناسب، از لحاظ روحی و جسمی، خود را آماده امتحان کرد.

3- آماده شدن برای امتحان: داشتن برنامه ریزی و روش‌های صحیح مطالعه در طول سال تحصیلی

4- تاکید بیشتر بر مطالبی که انتظار دارید جزء سوالات امتحانی باشد:.می‌توانید محدوده سوالاتی را که در امتحان مطرح خواهد شد،.حدس زده و بیشتر به آنها بپردازید..برای این منظور سوالات امتحانی سال‌های گذشته کمک خواهند کرد. همچنین توجه .به مطالب و موضوعاتی که استاد و یا معلم در کلاس درس بیشتر روی آنها تکیه می‌کند

.......

5- پرهیز از اضطراب‌های متفرقه: مثلا شب امتحان مسابقات فوتبال را دنبال نکنید..اگر امتحان قبلی رضایت بخش نبوده است، به آن نیندیشید و تحلیل امتحان قبلی را به فرصت مناسب خودش موکول کنید

6- داشتن تصور ذهنی مثبت از خود: به جای پرداختن به جنبه‌های منفی،.همواره یک تصویر ذهنی مثبت از خودتان داشته باشید و پس از تلاش کافی جهت مطالعه مطالب به موفقیت خود امیدوار باشید.

7-ذکر نام و یاد خداوند همیشه و در همه حال باعث آرامش انسان می شود، پس بهتر است واجبات را به طور مرتب و سر وقت به جا آوریم.

انواع روش‌های مطالعه برای دانش آموزان :

1- مراحل پیش خوانی: در این مرحله کتاب یا مطلب به صورت .یک مطالعه اجمالی و مقدماتی مطالعه می‌شود. از جمله موارد این مرحله خواندن.عنوان فصل‌ها، خواندن سطحی فصل، توجه به تصاویر، بخش‌های اصلی و فرعی و خلاصه دید کلی نسبت به کتاب و ارتباط دادن بخش‌های مختلف کتاب با یکدیگر است.

2- مرحله سوال کردن: پس از مطالعه اجمالی موضوعات و نکات اصلی، به طرح سوال در مورد آنها بپردازید. این کار باعث افزایش دقت و تمرکز فکر و سرعت و سهولت یادگیری می‌شود.

3- مرحله خواندن: در این مرحله به خواندن دقیق و کامل مطالب کتاب پرداخته که هدف فهمیدن کلیات و جزئیات مطالب و نیز پاسخگویی به سوالات مرحله قبل است. در مرحله خواندن برای فهم بهتر مطالب
می‌توان از کارهایی مثل یادداشت برداری، علامت گذاری و خلاصه نویسی بهره جست.

.......

4- مرحله تفکر: در این مرحله هنگام خواندن، ساختن سوال‌ها و ایجاد ارتباط بین دانسته‌های خود، درباره مطلب فکر کنید. .در این مورد نیز مهمترین اصل همان بسط معنایی است. بسط معنایی ممکن است
در مراحل پنجم و ششم نیز یعنی در مراحل از حفظ گفتنی و مرور کردن نقشی داشته باشد.

5- مرحله از حفظ گفتنی: در این مرحله باید بدون مراجعه به کتاب و از حفظ به یادآوری مطالب خوانده. شده پرداخته شود و بار دیگر به سوالاتی که خود فرد طرح کرده بود پاسخ دهد.. در اینجا باید مطالب آموخته شده را در قالب کلمات برای خود بیان کرده، در غیر این‌صورت لازم است که مجددا به .خواندن مطالبی که آموخته نشده پرداخته شود. مرحله از حفظ گفتنی در پایان هر بخش انجام می‌گیرد و وقتی بخش‌های یک فصل به اتمام رسید به مرحله بعد، یعنی مرور کردن یا آزمون وارد می‌شویم.

6- مرحله مرور کردن: این مرحله که مرحله آزمون نیز معروف است در پایان هر فصل انجام می‌گیرد. در اینجا به مرور موضوعات اصلی و نکات مهم و نیز ارتباط مفاهیم مختلف به یکدیگر پرداخته و در صورت برخورد با موضوعات مورد اشکال به متن اصلی یا مرجع مراجعه شود. یکی از راه‌های کمک به این مرحله پاسخگویی به سوالات و تمرینات پایان فصل است. اجرای این مرحله می‌تواند مقداری از اضطراب امتحان را کاهش دهد.

سامانه تلفنی مشاوران ایران :

سامانه تلفنی مشاوران ایران ، ارزانترین سامانه تلفنی در کل کشور می باشد. دیگر نیاز نیست با شماره های 9090و 7070 در تماس باشید. زیرا شما پس از برقراری ارتباط و گرفتن این شماره های به سمت هزینه های بسیار زیادی رفته زیرا این شماره ها برای شما به صورت دقیقه ای 2.500 الی 3.000 تومان حساب می شود که. با احتساب ارزش افزوده و مالیات این مبلغ به 3.500 الی 4.000 تومان می رسد.....
و این بدان معنی است که اگر شما فقط 5 دقیقه صحبت کنید. روی قبض تلفن شما با احتساب. ارزش افزوده و مالیات مبلغ 17.500تومان تا 20.000 تومان حساب می شود .

اما سامانه تلفنی مشاوران ایران که خدمتی نوین می باشد برای سهولت.در کار هموطنان و همین طور مقرون به صرفه بودن آن. بدین صورت عمل می کند که شما زمانی که با تلفن همراه خود ، کد مشاوران ایران را می گیرید تنها با پرداخت 10.000 تومان بدون ارزش افزود ه .و مالیات ( یعنی از حساب شما فقط 10.000تومان ) کسر می شود و.شما براحتی می توانید با مشاوره های خود ارتباط بگیرید و.بدون محدودیت در زمان ، صحبت کنید یعنی شما می توانید به هر مدت زمانی که مد نظرتون باشد. با مشاوران خود صحبت کنید .

.......

این بدان معنی می باشد که شما با پرداخت فقط 10.000 تومان بدون ارزش افزوده و .مالیات می توانید بدون محدودیت در.زمان با مشاوران خود صحبت کنید . این مزیت سامانه تلفنی مشاوران ایران باعث شده است که در کنار کیفیت بسیار بالا مشاوران در سامانه مشاوران ایران ، این سامانه را ارزانترین سامانه تلفنی کشور دانسته که در 7 روز هفته و 24 ساعت شبانه روز آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان ، همینطور پیگیری پرونده شما در زمینه نظام وظیفه و تحصیلی و کنکور می باشد .

می توانید با متخصصین ما در مشاوران ایران  تماس بگیرید با شماره کد (#۷۸۰۲۴*۶۶۵۵*) تماس حاصل فرمایید.

روش اول استفاده از کد های اس اس دی

1- با تلفن همراه خود شماره زیر را وارد کنید

2- مبلغ را از طریق موبایل پرداخت کنید و منتظر پیامک اطلاعات بمانید

3- با شماره هایی که برایتان ارسال شده تماس بگیرید و نامحدود و بدون هزینه اضافی صحبت کنید

78024#*6655*

روش دوم خرید انلاین تیکت

1- دکمه زیر را فشار دهید و پرداخت انلاین را انجام دهید و منتظر پیامک اطلاعات بمانید

3- با شماره هایی که برایتان ارسال شده تماس بگیرید و نامحدود و بدون هزینه اضافی صحبت کنید