کسر خدمت ایثارگری

بر اساس قوانین سازمان نظام وظیفه عمومی سربازانی که پدرشان سابقه حضور در جبهه و مناطق جنگی و یا جانبازی داشته باشند، طبق قوانین جاری در زمان خدمت می‌توانند از کسر خدمت ایثارگری استفاده کنند. در سال‌های اخیر قوانین کسر خدمت ایثارگری تغییرات زیادی داشته و شاید برای بسیاری از سربازان و مشمولان خدمت سربازی ابهامات و سردرگمی بابت مقدار کسر خدمت ایثارگری و شرایط استفاده از آن ایجادشده باشد.  عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال و ابهام میتوانند با تماس با گروه مشاوران ایران از تجربیات مشاورین استفاده کنند.

شرایط سربازان برای استفاده از کسر خدمت ایثارگری :

سربازانی و مشمولانی که دارای غیبت اولیه هستند و از.تاریخ 22 بهمن 97 تا 12 فروردین 98 به مراکز پلیس 10+ مراجعه کنند،می‌توانند از کسر خدمت ایثارگری استفاده کنند. براساس اظهارات سردار کمالی این بازه زمانی تمدید نخواهد شد.

سربازی که برای کسر خدمت ایثارگری اقدام می­ کند نباید.غیبت اولیه سربازی داشته باشد.اگر اضافه خدمت غیبت اولیه سربازان مورد عفو رهبری.قرار گیرد، استفاده از کسر خدمت ایثارگری امکان‌پذیر نیست.
در قانون فعلی استفاده از کسری خدمت ایثارگری شرایط سنی ندارد.
فرد متقاضی باید در حال خدمت سربازی باشد.سربازان فراری در صورت نداشتن غیبت اولیه و معرفی به .یگان خدمتی و رسیدگی به جرم فرار آنها در دادگاه‌های قضایی و نظامی می‌توانند از کسر خدمت ایثارگری استفاده کنند.

اعطای 5 درصد جانبازی به رزمندگان فاقد مدارک بالینی

از تاریخ 23/12/96 مطابق با بند الف ماده 87 قانون برنامه ششم بنیاد شهید و امور ایثارگران موظف است به رزمندگانی که در هشت سال دفاع مقدس حضورداشته و مدرک سانحه بالینی هم‌زمان مجروحیت ندارند درصد جانبازی اعطا کند. این درصد جانبازی در صورت تائید کمسیون پزشکی نهاد اعزام کننده اعطا خواهد شد. بر اساس این قانون باید به این افراد حداقل 5 درصد جانبازی اعطا شود و همچنین اجرای این تبصره مانع از دریافت جانبازی بیشتر از 5 درصد نیست.

افراد متقاضی این بند قانونی باید نکات زیر را در نظر داشته باشند:

  • بنیاد شهید و امور ایثارگران موظف به پذیرش نظر کمیسیون پزشکی نیروهای مسلح یگان رزمنده است.
  • رزمندگانی که دارای مدرک هم‌زمان و صورت سانحه نیستند، مدارکشان باید توسط کمیسیون پزشکی نیروهای مسلح احرازشده و نتیجه مبنای نظر قطعی درصد مجروحیت است.
  • بنیاد موظف است بر اساس رأی کمیسیون این رزمندگان را به‌عنوان جانباز شناخته و در ابتدا 5 درصد جانبازی به آنان اعطا کند.
  • این افراد از تسهیلات 5 درصد جانبازی مثل دفترچه بیمه، سهمیه استخدامی و … بهره‌مند می‌شوند.
  • دریافت این در صد جانبازی مانع رسیدگی به احراز مجروحیت بیشتر نیست.

نحوه محاسبه مقدار کسری خدمت ایثارگری :

بر اساس قانون فعلی برای یک ماه حضور در جبهه، یک ماه اسارت پدر و یک درصد جانبازی با گواهی بنیاد شهید و امور ایثارگران، 12 روز کسر خدمت شامل سربازان می‌شود.

مثال: ایثارگری که 12 ماه حضور در جبهه و 10 درصد جانبازی داشته باشد، 144 روز بابت حضور در جبهه و 120 روز بابت درصد جانبازی به فرزندش کسر ایثارگری تعلق می‌گیرد.

افرادی که مجموع حضور در جبهه و یا مجموع حضور و درصد جانبازی پدر آنها بالای 30 ماه باشد از خدمت سربازی معاف هستند.

امکان استفاده هم‌زمان و یا تقسیم کسر خدمت ایثارگری بین فرزندان رزمنده امکان‌پذیر نیست اما در صورتی که مقدار کسری از طول دوره خدمت سرباز بیشتر باشد، فرزند دوم امکان استفاده از باقی‌مانده کسری ایثارگری را دارد.

مثال: ایثارگری که دارای 15 ماه سابقه حضور در جبهه و 10 درصد جانبازی باشد، 10 ماه کسری دارد (6 ماه بابت حضور در جبهه و 4 ماه بابت جانبازی). اگر مدت خدمت باقی‌مانده فرزندش 10 ماه باشد، فرزند دوم می‌تواند 4 ماه کسری باقیمانده را استفاده کند.

محاسبه باقیمانده کسری برای کسانی که از قوانین قبل استفاده کرده بودند :

اگر فرزند اول قبل از اجرائی شدن قانون فعلی از کسری خدمت ایثارگری استفاده کرده باشد، باید باقیمانده ماه‌های حضور در جبهه رزمنده بر اساس قانون قبلی کسری حساب شود. به‌عنوان‌مثال در قوانین قبلی به برای هرماه حضور در جبهه پدر 9 روز و 18 روز بسته به زمان استفاده کسر می‌شد. همچنین درصد جانبازی بر اساس قانون قبل به‌صورت زیر است:

  • برای 5 تا 10 درصد جانبازی 2 ماه کسری خدمت
  • برای 10 تا 15 درصد جانبازی 4 ماه کسری خدمت
  • برای 16 تا 20 درصد جانبازی 5 ماه کسری خدمت
  • برای 21 تا 24 درصد جانبازی 8 ماه کسری خدمت

ارزان ترین مشاوره تلفنی کسر خدمت ایثارگری :

سامانه تلفنی مشاوران ایران :

سامانه تلفنی مشاوران ایران ، ارزانترین سامانه تلفنی در کل کشور.می باشد دیگر نیاز نیست با شماره های 9090و 7070 در تماس باشید زیرا شما.پس از برقراری ارتباط و گرفتن این شماره های به سمت هزینه های بسیار زیادی رفته .زیرا این شماره ها برای شما به صورت دقیقه ای 2.500 الی 3.000 تومان حساب می شود که با احتساب ارزش افزوده و مالیات این مبلغ به 3.500 الی 4.000 تومان می رسد و این بدان معنی است که اگر شما فقط 5 دقیقه صحبت کنید روی قبض تلفن شما با احتساب ارزش افزوده و مالیات مبلغ 17.500تومان تا 20.000 تومان حساب می شود .

اما سامانه تلفنی مشاوران ایران که خدمتی نوین می باشد .برای سهولت در کار هموطنان و همین طور مقرون به صرفه بودن .آن بدین صورت عمل می کند که شما زمانی که با تلفن همراه خود ،کد مشاوران ایران را می گیرید تنها با پرداخت 10.000 تومان بدون .ارزش افزود ه و مالیات ( یعنی از حساب شما فقط 10.000تومان ) کسر . می شود و شما براحتی می توانید با مشاوره های خود ارتباط بگیرید و بدون محدودیت در زمان ، صحبت کنید یعنی شما می توانید به هر مدت زمانی که مد نظرتون باشد با مشاوران خود صحبت کنید .این بدان معنی می باشد که شما با پرداخت فقط 10.000 تومان بدون .ارزش افزوده و مالیات می توانید بدون محدودیت در زمان با مشاوران خود صحبت کنید .این مزیت سامانه تلفنی مشاوران ایران باعث شده است که در کنار کیفیت .بسیار بالا مشاوران در سامانه مشاوران ایران ، این سامانه را ارزانترین سامانه .
تلفنی کشور دانسته که در 7 روز هفته و 24 ساعت شبانه روز آماده پاسخگویی .به سوالات شما عزیزان ، همینطور پیگیری پرونده شما در زمینه نظام وظیفه و تحصیلی و کنکور می باشد .

جهت مشاوره با شماره کد #78024*6644* تماس حاصل فرمایید .

روش اول استفاده از کد های اس اس دی

1- با تلفن همراه خود شماره زیر را وارد کنید

2- مبلغ را از طریق موبایل پرداخت کنید و منتظر پیامک اطلاعات بمانید

3- با شماره هایی که برایتان ارسال شده تماس بگیرید و نامحدود و بدون هزینه اضافی صحبت کنید

78024#*6655*

روش دوم خرید انلاین تیکت

1- دکمه زیر را فشار دهید و پرداخت انلاین را انجام دهید و منتظر پیامک اطلاعات بمانید

3- با شماره هایی که برایتان ارسال شده تماس بگیرید و نامحدود و بدون هزینه اضافی صحبت کنید