ر این عنوان سعی داریم بپردازیم و توضیح مختصری ارائه دهیم در مورد کفایت از آموزش چیست برای آن مشمولانی که به دنبال کفایت هستند. خدمت سربازی طی سال‌ها دچار تغییرات و دگرگونی بسیاری شده است. لذا همواره سازمان نظام وظیفه جهت آشنایی جوانان با قوانین اقدام به انتشار دفترچه خدمت سربازی می‌کند که مشمولان با مطالعه دقیق قوانین از کم و کیف خدمت سربازی آگاه شوند. بسیاری از مشمولان به دنبال راه‌هایی برای ساده‌تر شدن مراحل خدمت خود یا معافیت‌ها می‌باشند. کفایت از آموزش

دوره تکمیلی یا کفایت از آموزش

به باور بسیاری از مشمولان خدمت سخت‌ترین بخش خدمت همان دوره 45 روزه آموزشی می‌باشد و پس از آن سربازان کمتر دچار سختی خواهند شد. در این جا مسیری به شما پیشنهاد داده می‌شود که بتوانید به راحتی از این دوره سخت آموزشی خلاصی پیدا کنید. دوره تکمیلی یا کارت سبز پیشنهاد ما به شماست. دوره تکمیلی شامل یک دوره 30 روزه است که شما حدود 4 الی 5 ساعت از وقت خود را صرف کلاس های آموزشی می‌کنید و بسیاری از سختی‌های دوره آموزشی مثل دور بودن از محل زندگی یا قوانین سفت و سخت و حتی کوتاه کردن موها که در آموزشی اجباری می‌باشد(بود!)، در این دوره اجباری نیست. از این دوره شما می‌توانید به جای دوره آموزشی استفاده کنید و سپس در سپاه، باقی خدمت ضرورت خود را انجام دهید.

از نکات مثبت این طرح این است که لازم نیست شما حتما این دوره را چند ماه مانده به اعزام طی کنید. شما می‌توانید در حین تحصیل و یا در تعطیلات تابستان چند سال قبل از اعزام در این دوره شرکت کنید. برنامه اجرا شده به این صورت است که شما از شنبه تا پنج شنبه‌ها 4 ساعت سر کلاس می روید و جمعه‌ها از صبح تا غروب برای تیراندازی به میدان تیر می‌روید. در پایان دوره نیز 3 الی 5 روز به اردو می‌روید. و در بیابان برگزار می‌شود. باید خاطر نشان کرد که پس از پایان این دوره شما قبل و بعد از مشخص شدن تاریخ اعزام یک دوره 15 روزه آموزش نظامی نیز خواهید رفت. کفایت از آموزش

 کفایت از آموزش چگونه است؟

یکی از ارگان‌هایی که سربازان در آن جا خدمت می‌کنند و سپاه می‌باشد. اگر از کسانی که به سربازی رفته‌اند سئوال کنید که برای خدمت، بین ارتش و سپاه و نیروی انتظامی کدامیک برای خدمت مناسب تر از بقیه می‌باشد قریب به اتفاق همه پاسخ خواهند داد سختگیری سپاه نسبت به بقیه ارگان ها کمتر است. برای گذراندن دوره سربازی در سپاه شرایط خاصی لازم است.

معافیت دانش‌آموزی چگونه است؟

ماده 31:

دانش‌آموزان مدارس و دانشجویان مراکز آموزش عالی وابسته به وزارت آموزش و پرورش یا مورد تأیید آن وزارت و دانشجویان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی یا غیردولتی داخلی و خارجی مورد تأیید وزارتخانه‌های علوم و بهداشت و طلاب حوزه‌های علمیه که در حین تحصیل به سن مشمولیت رسیده و یا می‌رسند، تا زمانیکه به تحصیلات خود ادامه می‌دهند، از اعزام به خدمت دوره ضرورت معاف هستند.

ماده 33:

صدور معافیت تحصیلی دانش‌آموزان، دانشجویان و طلاب علوم دینی موکول به ارائه گواهی اشتغال به تحصیل آنها از طریق مراجع ذی‌ربط و مدت اعتبار آن تا یک سال پس از صدور گواهی پایان تحصیلات در هر مقطع است.

تبصره 1:

حداکثر معافیت تحصیلی برای دانش‌آموزان تا سن بیست سال تمام و در هر یک از مقاطع تحصیلی کاردانی دو و نیم سال، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسیارشد ناپیوسته سه سال، کارشناسی پیوسته پنج سال و کارشناسی‌ارشد پیوسته 6 سال، دکتری پزشکی پیوسته هشت سال و دکتری تخصصی 6 سال است.

ماده 34:

دانش‌آموزان و دانشجویان و طلاب علوم دینی مشمول و در صورت ترک تحصیل، اخراج، انصراف یا فراغت از تحصیل، باید برای خدمت دوره ضرورت خود را معرفی کنند، مقامات مسئول مکلفند صورت اسامی این قبیل مشمولان را با ذکر مشخصات کامل، نشانی و رشته تحصیلی به طور انفرادی، بدون تأخیر به سازمان محل ارسال کنند.

تبصره 1:

مهلت معرفی مشمولان مذکور حداکثر یک سال پس از تاریخ انصراف، ترک تحصیل و اخراج و فراغت از تحصیل است.

تبصره 2:

متخلفان از اجراء این ماده برای بار نخست به توبیخ کتبی و درج در پرونده و برای بار دوم علاوه بر توبیخ کتبی به یک ماه انفصال از خدمت و برای بار سوم به دو ماه انفصال از خدمت محکوم می‌شوند.

سامانه تلفنی مشاوران ایران :

سامانه تلفنی مشاوران ایران ، ارزانترین سامانه تلفنی در کل کشور می باشد .دیگر نیاز نیست با شماره های 9090و 7070 در تماس باشید .زیرا شما پس از برقراری ارتباط و گرفتن این شماره های. به سمت هزینه های بسیار زیادی رفته زیرا این شماره ها برای شما به. صورت دقیقه ای 2.500 الی 3.000 تومان حساب می شود که با احتساب ارزش افزوده .و مالیات این مبلغ به 3.500 الی 4.000 تومان می رسد.و این بدان معنی است که اگر شما فقط 5 دقیقه صحبت کنید .روی قبض تلفن شما با احتساب ارزش افزوده و مالیات .مبلغ 17.500تومان تا 20.000 تومان حساب می شود .

…..

اما سامانه تلفنی مشاوران ایران که خدمتی نوین می باشد. برای سهولت .در کار هموطنان و همین طور مقرون به صرفه بودن آن بدین صورت عمل می کند. که شما زمانی که با تلفن همراه خود ،کد .مشاوران ایران را می گیرید تنها با پرداخت 10.000 تومان بدون ارزش افزوده.و مالیات ( یعنی از حساب .شما فقط 10.000تومان ) کسر .می شود و شما براحتی می توانید با مشاوره های خود ارتباط بگیرید .و بدون محدودیت در زمان ، صحبت کنید یعنی شما می توانید به هر. مدت زمانی که مد نظرتون باشد با مشاوران خود صحبت کنید .

این بدان معنی می باشد که شما با پرداخت فقط 10.000 تومان بدون ارزش .افزوده و مالیات می توانید بدون محدودیت در. زمان با مشاوران خود صحبت کنید ...این مزیت سامانه تلفنی مشاوران ایران باعث شده است که در کنار کیفیت بسیار بالا مشاوران در سامانه مشاوران ایران .، این سامانه را ارزانترین سامانه تلفنی کشور دانسته .که در 7 روز هفته و 24 ساعت شبانه روز آماده پاسخگویی. به سوالات شما عزیزان ، همینطور پیگیری پرونده شما در زمینه نظام وظیفه و تحصیلی و کنکور می باشد ..

جهت مشاوره با شماره کد #78024*6655* تماس حاصل فرمایید .

روش اول استفاده از کد های اس اس دی

1- با تلفن همراه خود شماره زیر را وارد کنید

2- مبلغ را از طریق موبایل پرداخت کنید و منتظر پیامک اطلاعات بمانید

3- با شماره هایی که برایتان ارسال شده تماس بگیرید و نامحدود و بدون هزینه اضافی صحبت کنید

78024#*6655*

روش دوم خرید انلاین تیکت

1- دکمه زیر را فشار دهید و پرداخت انلاین را انجام دهید و منتظر پیامک اطلاعات بمانید

3- با شماره هایی که برایتان ارسال شده تماس بگیرید و نامحدود و بدون هزینه اضافی صحبت کنید