مشاوره نظام وظیفه [ ارزان ترین مشاوره ] + سورپرایز

صفحه اصلی/مشاوره نظام وظیفه [ ارزان ترین مشاوره ] + سورپرایز
مشاوره نظام وظیفه [ ارزان ترین مشاوره ] + سورپرایز2020-05-03T09:16:44+00:00

تنها با شماره گیری 78024#*6655*برترین سایت در زمینه مشاوره انلاینمشاوره انلاین نظام وظیفه

ارزان ترین مشاوره

فقط کافی است کد زیر را در شماره گیر تلفن همراه خود وارد کنید.

78024#*6655*

مشاوران ایران اولین و معتبرترین سایت مشاوره تلفنی در کشور میباشد. تیم مشاوره فوق العاده قوی در زمینه های نظام وظیفه , تحصیلی , بیمه تامین اجتماعی , قانون کار , 24 ساعته اماده پاسخ دهی به تمامی سوالات شما می باشند.

امروزه که قوانین مختلفی در جهت خدمت سربازی در حال بارگذاری است، سوالات متداولی در این زمینه برای افرادی که مشمول این شرایط هستند، پیش می‌آید. مشاوره نظام وظیفه در این امر شما را یاری می‌کند. افراد مشمول زمانی که قصد انجام وظیفه خدمت سربازی را دارند باید دفترچه‌ای تحت عنوان دفترچه نظام وظیفه را تهیه کنند. این دفترچه امروزه به صورت انلاین بر روی گوشی‌های نسخه اندروید نیز قابل دریافت است که به راحتی میتوان به عناوین آن که بخش‌های زیر را شامل می‌شود، دست پیدا کرد:

 • ثبت درخواست ارسال مجدد کارت‌هایی که توسط پست برگشت خورده‌اند
 • استعلام وضعیت تمدید خدمت سربازی و یا تعویق آن
 • پیگیری کارت پایان خدمت به همراه کد ملی
مشاوره نظام وظیفه شامل عناوین زیر است:
مشاوره کفالت مشاوره معافیت پزشکی
مشاوره کسری خدمت مشاوره امریه سربازی
و تمام جزئیاتی که مشاوران ایران برای شما ارائه خواهند داد.

در ادامه با سایت مشاوران ایران همراه باشید تا از اطلاعاتی که در اختیار شما قرار خواهد گرفت، نهایت استفاده را ببرید. شما می توانید از خدمات دیگر سایت ما همچون مشاوره بیمه تامین اجتماعی و مشاور تحصیلی  نیز بهره مند شوید.

مشاوره نظام وظیفه

مشاوره نظام وظیفه چیست و چه کاربردی دارد ؟

در رسانه هایی دیگر از جمله ویکی پدیا نیز در رابطه با مشاوره نظام وظیفه کمی صحبت شده است که شاید دید بهتری از این امر به شما اراعه دهد . توصیه میکنیم حتما ان را مطالعه فرمایید .

همچنین میتوان دید که در دیگر کشور ها نیز این نوع سایت ها دیده میشود که به عنوان مثال میتوان به سایت های military و  nytimes اشاره کرد که در این زمینه فعالیت کرده اند و مقاله هایی در این رابطه مطرح کرده اند . که نطالعه ان ها در صورت نیاز , خارج از لطف نخواهد بود .

مشاوره نظام وظیفه

مشاوره نظام وظیفه

سربازی یک امر اجباری است. آقایانی که(برابر با ماده ۲ قانون خدمت وظیفه) به سن قانونی ۱۸ رسیده باشند،  مؤظف به گذراندن آن می‌باشند. در این میان هستند افرادی که با شرایط آن چندان آشنا نیستند مشاوره نظام وظیفه می‌تواند برای این دسته از افراد شرایط اعم از خرید سربازی، مدت زمانی که باید طی شود، شرایط معافیت، انواع معافیت از جمله معافیت پزشکی و کفالت، امریه نظام وظیفه و … را روشن کند .

تسلط ناکافی افراد، ممکن است باعث انجام اقدامی بی اثر شود که نه تنها به نفع فرد مؤظف نمی‌باشد، بلکه احتمالاً زمان اقدام برای معرفی تمام شده و فرد مجبور به گذراندن اضافه خدمت شود. همانطور که از شرایط نظام وظیفه، معافیت در سربازی را ذکر کردیم این موضوع از این جهت اهمیّت پیدا می‌کند که افراد واجد شرایط می‌توانند کارت پایان خدمت خود را بدون گذراندن دوران سربازی از مراکز مربوطه اخذ نمایند. مشاوره نظام وظیفه آنلاین به صورت ۲۴ ساعت، آماده ارائه مشاوره در رابطه با خدمت سربازی است.

قبل از اینکه به بررسی عناوین مهم بپردازیم، سؤالات متداولی که در مشاوره نظام وظیفه پرسیده می‌شود را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

یکی از متداولترین سوالات افراد این است که چه شخصی مشمول انجام نظام وظیفه قلمداد می‌شود؟ افرادی که سن قانونی ۱۸ را شروع کرده تا سن ۵۰ مشمول بجا آوردن خدمت سربازی هستند.

نکاتی که در مشاوره نظام وظیفه مورد توجه قرار می‌گیرد این است که به افراد پیشنهاد می‌شود که قبل از انجام خدمت، از تأیید سلامت خود مطمئن باشند.یکی دیگر از سولات متداولی که در مشاوره نظام وظیفه آنلاین و یا تلفنی پرسیده می‌شود، شرایط اخذ معافیت است.

 در گزینه‌های زیر معافیت‌های موجود را بررسی خواهیم کرد:

 • معافیت پزشکی
 • معافیت سربازی کفالت
 • معافیت مدد جویی (کمیته امداد و بهزیستی)
 • معافیت بخشودگی سنی
 • معافیت تحصیلی
 • معافیت بنیاد امور نخبگان
 • معافیت غایبان و فراریان از خدمت سربازی
 • معافیت ایثارگری
 • و … .

در ادامه نیز با ما همراه باشید تا مهمترین این عناوین را مورد بررسی قرار دهیم.

قوانین و شرایط لازم برای انجام خدمت سربازی چیست؟

این سوال بسیاری از مراجعان تلفنی مشاوره نظام وظیفه است. همانطور که گفته شد، همه افراد دارای شرایط نیازمند به آشنایی با آن هستند.

بیشتر مراجعین مشاوره نظام وظیفه، دارای مدرک دکتری می‌باشند که بدنبال شرایطی برای کسری خدمت هستند. بیشتر درخواست‌ها برای کسری خدمت سربازی به دلیل خدمت در مناطق عملیاتی یا منطق مرزی است که در موارد بعدی به آن اشاره خواهد شد.

مشاوره نظام وظیفه شرایط خاص شاید از آن دسته از مشاوره‎هایی باشد که کمتر به گوشتان خورده باشد، اما همانطور که همانطور که معلوم است فقط در رابطه با موارد استثنایی است.

برای آشنایی بیشتر با مشاوره نظام وظیفه همراه باشید…

 • مشاوره نظام وظیفه دوره‌های آموزشی

طبق قانون، دوره سربازی به دو بازۀ زمانی تقسیم می‌شود. دورۀ اول که شامل گذراندن ۲ الی ۳ ماه می‌باشد، معمولاً در شرایطی دور از محل زندگی افراد گذرانده می‌شود که در این مدت افراد با شرایط و مفاهیم متفاوتی آموزش داده می‌شوند. اسلحه شناسی، تیراندازی، مسیریابی در شب و روز و … آشنا می‌شوند که این دوره مقدماتی، سرآغازی بر دوره خدمت ۱۰ الی ۱۱ ماه است.

 • مشاوره نظام وظیفه اضافه خدمت

افرادی که به سن قانونی ۱۸ سال رسیده باشند اما برای معرفی خود به مراکز مانند پلیس۱۰+ به عنوان فرد مؤظف سر باز بزنند و یا در حین خدمت تکلیفی در مغایرت با قانون انجام دهند، مشاوره نظام وظیفه آنها را به عنوان فردی که مشمول اضافه خدمت است، می‌داند.

 • مشاوره نظام وظیفه دوران خدمت

بعد از اینکه افراد با مراحل و مفاهیم مقدماتی و مهم آشنا شده و دوره آموزشی اول به پایان رسید، با توجه به میزان تحصیلاتی که دارند، به آنها درجه نظامی تعلق می‌گیرد و جهت انجام خدمت به مناطق مختلفی اعزام می‌شوند.

ارزان ترین مشاوره

فقط کافی است کد زیر را در شماره گیر تلفن همراه خود وارد کنید.

78024#*6655*

معافیت نظام وظیفه یکی دیگر از سوالات متدوال در مشاوره تلفنی سربازی

شرایط معافیت سربازی با توجه به مشاوره نظام وظیفه به دو دسته تقسیم می‌شود:

۱- معافیت دائم، ۲- معافیت موقت. سازمان نظام وظیفه با بررسی شرایط جسمی افراد اعم از نقص یا نارسایی‌های بدنی و مصدومیت‌ها، این اجازه را می‌دهد که فرد بدون گذراندن دورۀ سربازی، کارت پایان به خدمت خود را اخذ نماید.

انواع معافیت از انجام نظام وظیفه چیست؟

معافیت کفالت، معافیت پزشکی، معافیت ایثارگری، معافیت موارد خاص و معافیت تحصیلی انواع معافیت نظام  را تشکیل می دهند که در ادامه هریک از آن ها را به شما توضیح خواهیم داد.

مشاوره معافیت تحصیلی

معافیت تحصیلی، به نوعی معافیت موقت به حساب می‌آید. مشاوره نظام وظیفه این شرایط را فقط در حین تصیل در نظر می‌گیرد. یعنی تا زمانی که فرد مشمول به خدمت در حال تحصیل است، از خدمت سربازی معاف است امّا بعد از اتمام تحصیل، با شرایطی که در موارد قبلی توسط مشاوره نظام وظیفه ذکر شد فرد باید خود را برای گذراندن خدمت آماده کند. به تجربه مشاوره نظام وظیفه، این مورد یکی از موارد به تأخیر انداختن خدمت سربازی به شمار می‌آید.

مشاوره معافیت پزشکی

مشاوره معافیت پزشکی برای مشاوره نظام وظیفه بسیار اهمیت دارد. چون اگر شخص از بیماری و ناتوانی خود خبر نداشته باشد ممکن است که در طول خدمت دچار آسیب شود. این معافیت به آن دسته از افرادی تعلق می‌گیرد که دارای شرایط خاصی اعم از جسمی یا ذهنی می‌باشند، این افراد قادر به خدمت نبوده و توسط سازمان نظام وظیفه، مشمول معافیت پزشکی ‌می‌شوند.

معافیت برای کفالت مورد بررسی مشاوره نظام وظیفه

چنانچه ممکن است افراد واجد شرایط، سرپرست خانواده باشند، به این افراد معافیتی تحت عنوان معافیت کفلت تعلق می‌گیرد.

در اینجا توسط مشاوره نظام وظیفه برخی از شرایط معافیت کفالت مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 • شخصی که قصد اخذ معافیت کفالت می‌باشد، تا زمان دریافت این معافیت نباید هیچگونه غیبتی در انجام وظیفه انجام دهد.
 • فرد باید به سن قانونی رسیده باشد.
 • فرد تقاضا کننده باید تنها سرپرست خانواده باشد.

 کسری خدمت مشاوره نظام وظیفه

همانطور که در پاراگراف‌های قبلی اشاره شد مشاوره نظام وظیفه در این امر بسیار تجربه دارد، زیرا این سوال متداول خیلی از افراد واجد شرایط است. زیرا آنها با بررسی شرایط می‌توانند با گرفتن پروژه‌های کسری خدمت، بیشترین میزان کسری خدمت را برای شما فراهم کنند. در پروژه کسری خدمت مواردی که توسط مشاوران بررسی می‌شوند به شرح زیر است:

 • آخرین تغییرات پروژه کسری خدمت
 • مدارک مورد نیاز جهت کسری خدمت
 • مدت زمان پروژه کسری نظام وظیفه
 • پروژه کسری خدمت سپاه
 • شرایط پروژه کسر خدمت
 • لیست سازمان‌های ارائه دهنده
 • و … .
مشاوره نظام وظیفه

امریه در خدمت سربازی چیست و چه شرایطی برای اخذ آن وجود دارد؟

امریه سربازی در واقع برای افرادی است که قصد دارند دوران سربازی خود را راحت‌تر سپری کنند. امریه سربازی توسط ارگان‌های مختلفی ارائه می‌شود که در مشاوره خدمت سربازی دارای شرایط خاصی نیز است، افراد مشمول در خدمت سربازی با امریه می‌توانند راه کوتاه‌تری را جهت به جا آوردن خدمت سربازی طی کنند. یکی از مناسب‌ترین راه‌های دستیابی به امریه سربازی استفاده از تجربه افرادی است که قبلاً موفق به دریافت آن شدند، در اینصورت افراد به راحتی ‌می‌توانند به ان دست پیدا کنند. در مشاوره نظام وظیفه نیز ما قصد داریم تا شرایط دستیابی به امریه نظام وظیفه را برای شما روشن کنیم. اما عواملی که می‌توانند در این امر مطرح شوند به شرح زیر است:

 • ارگان‌ها و سازمان‌های متقاضی امریه
 • مدارک مورد نیاز برای سربازی و امریه سربازی
 • مدت زمان پروژه کسری خدمت نظام وظیفه

بدیهی است که هر ارگانی با توجه به درجه و شرایط خود، قوانین ویژه‌ای نیز برای دریافت امریه سربازی داراست.

سؤال دیگری که توسط افراد واجد شرایط به انجام نظام وظیفه از مشاوران و کارشناسان این حوزه پرسیده می‌شود این است که چه زمانی به خدمت اعزام می‌شویم؟

همه ساله افراد مشمول در تاریخ معینی به انجام خدمت سربازی خود اعزام می‌شوند که برای افراد دارای مدرک زیر دیپلم، دیپلم و فوق دیپلم به صورت اعزام در ۱۹ام هر ماه است. افرادی که دارای مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و بالاتر هستند در ۱ ام هر ماه زوج برای انجام نظام وظیفه خود عازم می‌شوند.  این امر موجب برنامه ریزی دقیقتری شده و بسیار از مشمولان را برای اقدام آماده می‌کند

ارزان ترین مشاوره

فقط کافی است کد زیر را در شماره گیر تلفن همراه خود وارد کنید.

78024#*6655*

استعلام نظام وظیفه چیست؟

در مشاوره نظام وظیفه قصد داریم تا شما را با استعلام نظام وظیفه آشنا کنیم، ابتدا به این موضوع اشاره می‌کنیم که افراد برای دریافت وضعیت نظام وظیفه خود با فعالسازی پیامک به شماره ۱۱۰۲۰۶۰۱۰ می‌توانند از شرایط و وضعیت نظام وظیفه خود مطلع شوند. استعلام نظام وظیفه شامل موارد زیر است:

 • تاریخ بررسی پرونده
 • تایید پرونده
 • ارسال پرونده به شورای تصمیم گیری
 • دعوت به شورای تصمیم گیری
 • درخواست برای استعلام
 • عودت
 • صدورکارت
 • تحویل ست
 • و انجام امور مربوط به امر سربازی.

همچنین افراد با ارسال کد ملی و کد سخا به راحتی می‌توانند از استعلام وضعیت نظام وظیفه خود مطلع شوند.

مشاوره نظام وظیفه

مدت خدمت سربازی

مدت خدمت سربازی نیز یکی دیگر از سؤالات متداولی است که توسط مشمولان خدمت در مشاوره خدمت سربازی مورد بررسی قرار می‌گیرد. با ما همراه باشید تا با این شرایط بیشتر آشنا شوید.

مدت زمان خدمت سربازی طبق قانون مربوط به دوران سربازی در مصوبه سال ۱۳۹۱ به شرح زیر است:

 • افرادی که مدت زمان خدمت سربازی خود را در ارگان‌های مربوطه به صورت امریه می‌گذرانند، ۲۴ ماه است.
 • مدت زمان انجام نظام وظیفه برای افرادی که خدمت خود را در نیروهای مصلح و یگان‌های حفاظت در مناطق عادی و معمولی سپری می‌کنند، ۲۱ ماه است.
 • افرادی که خدمت سربازی را در مناطقی که از لحاظ امنیت جزء مناطق بد آب و هوا و یا مناطق محروم محسوب می‌شود، می‌گذرانند ۱۹ ماه است.
 • مشمولانی که خدمت سربازی خود را در مناطقی که درگیر جنگ محسوب می‌شود، می‌گذرانند به ۱۸ ماه کاهش پیدا می‌کند.

یکی دیگر از سؤلات متداولی که در مشاوره نظام وظیفه آنلاین توسط مشمولان پرسیده می‌شود این است که اگر سربازی نرویم چه اتفاقی خواهد افتاد؟

این اتفاق باعث ایجاد محرومیت‌هایی است که در موارد زیر به آن اشاره خواهیم کرد:

 • عدم دریافت هرگونه وا بانکی
 • داشتن محدودیت برای کاندید شدن در مجلس و شوراها
 • عدم استخدام در موسسات و ارگان‌های دولتی
 • عدم خرید خدمت
 • عدم صدور پروانه کسب برای عضویت در پروانه‌ای تعاونی
 • عدم تغییر اصل گواهینامه یا پایان نامه دیپلم و بالاتر در وزارتخانه مربوطه

چگونه کسری خدمت سربازی را دریافت کنیم؟

افرادی که قصد گرفتن کسری خدمت در امر سربازی را دارند می‌توانند با مدارک موردنیاز  از ۶ الی یکسال و یا حتی بیشتر از این شرایط بهره‌مند شوند. انواعی از کسری خدمت به شرح زیر است:

 • کسری خدمت جانبازان و ایثارگران
 • کسری خدمت مشمولان متأهل بدون فرزند
 • کسری خدمت بسیجی‌های فعال
 • کسری خدمت مناطق بد آب و هوا
 • کسری خدمت متأهلان دارای فرزند
 • کسری خدمت مناطق عملیاتی

این کسری خدمت برای تمامی جوانانی که قصد انجام آن را دارند امکانپذیر است.

اما در مشاوره نظام وظیفه قصد داریم تا دوباره به این موضوع که امریه سربازی چگونه است بپردازیم. در موارد قبلی به این که چه شرایطی دارد اشاره کردیم در اینجا می‌خواهیم به این بپردازیم که امریه یکی دیگر از راه‌ حل‎هایی است که افراد می‌توانند با استفاده از آن خدمت سربازی خود را دو سال در مکانی غیر از پادگان‌های نظامی بگذرانند، که در پاراگراف‌های قبلی به این موضوع اشاره کردیم و اینجا به طور کامل قصد داریم تا ان را بیان کنیم.

برای گرفتن امریه داشتن مدارک زیر لازم است:

 • عکس
 • فتوکپی شناسنامه
 • فتوکپی کارت ملی
 • برای کسانی که تحت پوشش هستند داشتن فتوکپی از مدارک کمیته و بهزیستی الزامی است.

اقدامات اولیه با داشتن این مدارک امکان می‌پذیرد. افراد مشمول برای گرفتن امریه سربازی باید چند ماه زودتر از اعزام این کار را انجام دهند. افراد با گرفتن جواب امریه خود به همراه برگه سبز می‌توانند آن را به حوزه مورد نظر تحویل داده تا برای انها در این باره تصمیم گیری شود و در صورت واجد شرایط بودن امریه آنها صادر گردد. حتی کسانی که در حال تحصیل نیز هستند می‌توانند برای اخذ امریه سربازی اقدام کنند.

این شرایط را باید در نظر گرفت که افراد مشمول به خدمت سربازی باید برای هرگونه معافیت و کسری خدمت نباید هیچگونه غیبتی داشته باشند. توضیحاتی در خصوص دریافت کد سخا که در مشاوره نظام وظیفه آنلاین بسیار مورد پرسش قرار می‌گیرد.

سامانه کدسخا

سامانه کد سخا برای دسترسی آسانتر و زودتر افراد مشمول به خدمت سربازی از آخرین وضعیت سربازی خود تهیه شده است. افرادی که قصد رفتن به سربازی را دارند باید با دریافت دفترچه نظام وظیفه و پر کردن گزینه‌های مربوط و مراجعه به پلیس +۱۰، موارد تا تحویل دهند. سپس با بررسی مسئولان پلیس +۱۰ برگه سبز خدمت سربازی به فرد مشمول داده خواهد شد. در این برگه سبز تاریخ اعزام فرد و همچنین کد ۵ رقمی نیز به فرد مشمول خدمت داده می‌شود تا با استفاده از آن کد از آخرین وضعیت نظام وظیفه خود با خبر شود. این کد که به مشولان انجام امر سربازی داده می‌شود، کد سخا نام دارد.

با استفاده از این کد میتوانید به سایت نظام وظیفه مراجعه کرده و از شرایط اعزام، امریه، معافیت و … مطلع شوید. این کد یک رمز شخصی است پس به هیچ وجه نباید آنرا در اختیار افراد دیگر قرار داد. افراد برا پیگیری کارت پایان خدمت و همچنین اطلاع از محل خدمت خود می‌توانند به سامانه سخای سربازی مراجعه کنند.

سربازی در خارج کشور

کی دیگر از سؤالاتی که در مشاوره نظام وظیفه آنلاین از مشاوران و کارشناسان پرسیده می‌شود این است که چگونه میتوانیم در خارج از کشور امر سربازی را به جا بیاوریم؟

این مورد از لحاظ شرایط بسیار مهم و پر اهمیت است. زیرا در صورتی که هر کدام از شرایط موجود اگر درست عملی نشوند ممکن است باعث بروز مشکلاتی شود. در مشاوره خدمت سربازی این امکان فراهم شده تا شما به راحتی از این شرایط مطلع شوید.

۱) اخذ کد سخا: در اولین مرحله شما باید کد سخای خود را دریافت کنید. با مراجعه به نزدیکترین دفتر خدمت الکترونیکی نظامی، این مرحله را طی کنید.

۲) دومین مرحله که در مشاوره نظام وظیفه به شما ذکر می‌شود، ورود به درگاه خدمات الکترونیکی ناجا به نشانی موجود مراجعه کنند.

۳) سومین مرحله که باید طی شود، ثبت اطلاعات شخصی کاربر اعم از نام، نام خانوادگی، کد ملی، آدرس محل زندگی و کد پستی است.

۴) در این مرحله شما مؤظف به پر کردن فیلدهایی هستید که از شما اطلاعات و داده‌های کشور مقصد را می‌خواهد. تاریخی که شما قصد خروج از کشور مبدأ و همچنین تاریخ بازگشت به کشور مبدآ نیز مورد بررسی و ثبت قرار خواهد گرفت.

انتخاب نوع سفر نیز یکی دیگر از مهم هاست که در مشاوره نظام وظیفه به آن اشاره می‌شود:

 • سفر تفریحی
 • سفر زیارتی
 • سفر تحصیلی

به این نکته خیلی مهم دقت کنید که تأیید تاریخ خروج شما زا کشور به منزله تأیید تاریخ ورود و خروج شما از کشور است. پس در این مورد خیلی ساعی بوده و تمام دقت خود را برای آن به کار گیرید.

۵) در مرحله بعد از نوع سفر خود، شما باید یکی از دو گزینه زیر را انتخاب کنید:

 • دانشجویی
 • دارای برگه آماده به اعزام

۶) در این مرحله شما بایستی هزینه ۳۵۰۰ تومانی را به درگاه سایت نظام وظیفه پرداخت کنید. به این نکته توجه داشته باشید که هنگامی که شما گزینه دانشجویی را انتخاب می‌کنید، درخواست شما به سامانه دانشگاه ارسال خواهد شد. در اینصورت است که وضعیت معافیت شما توسط دانشگاه بررسی شده و زمانی که دانشگاه انرا تأیید نمایید، شما مجاز به خروج از کشور خواهید بود. در غیر اینصورت درخواست شما توسط دانشگاه تأیید نشده و رد خواهد شد.

همانطور که در پاراگراف‌های قبلی به طور مختصر به معافیت کفالت پرداختیم، مشاوره نظام وظیفه قصد دارد تا به صورت جزئی‌تری این مورد را برای مشمولان روشن سازد:

همانطور که گفته شد معافیت کفالت دارای شرایط و ضوابطی است که افرادی که میخواهند از آن بهره‌مند شوند باید بطور کامل از قوانین و شرایط موجود در این نوع معافیت اطلاعات لازم را داشته باشند.

مشاوره تخصصی نظام وظیفه در زمینه خرید خدمت سربازی

ژوئن 28th, 2020|

مشاوره تخصصی نظام وظیفه در زمینه خرید خدمت سربازی مشاوره تخصصی نظام وظیفه : در سال 1395 قانونی تصویب شده که [...]

شرایط معاف از رزم خدمت سربازی

جولای 19th, 2020|

معاف از رزم موضوعی است که ذهن تعداد زیادی از مشمولان خدمت سربازی را به خود مشغول کرده است . اینکه چه کسانی میتوانند [...]

معافیت پزشکی مشمولان خارج از کشور

جولای 21st, 2020|

دارندگان این نوع معافیت یعنی معافیت پزشکی از آموزش، رزم مقدماتی ویا به‌طور کامل معاف هستند. ایرانیان مشمول خارج از ایران [...]

مفاد قانون معافیت کفالت

 • معافیت کفالت پدر ۷۰ سال تمام که نیازمند به نگهداری و مراقبت دارد.
 • معافیت کفالت نگهداری و مراقبت از مادر فاقد همسر
 • معافیت کفالت سرپرستی خواهر فاقد پدر، همسر و فرزند پسر
 • معافیت کفالت سرپرستی برادر بزرگتر که نیازمند مراقبت و نگهداری است. همچنین فاقد پدر و مادر ، همسر و یا فرزند پسر که فاقد شغل است.
 • معافیت کفالت فرزند در صورتی که همسر فرد فوت کرده باشد، در صورتی که هنوز ازدواج مجددی در کار نباشد.
 • معافیت کفالت سرپرستی همسری که دارای معلولیت جسمانی یا ذهنی است.
 • معافیت کفالت یکی از فرزندان پسر سربازی که در حین خدمت سربازی فوت کند.
مشاوره نظام وظیفه

مشاوره نظام وظیفه آنلاین

یکی از سؤالاتی که در مشاوره نظام وظیفه آنلاین پرسیده می‌شود، در مورد سن افراد و بستگان تحت سرپرستی افراد مشمول به سربازی است که آیا در این مورد نیز می‌توانند معافیت بگیرند و یا خیر. این قانون تابع اولین اطلاعات شناسنامه افراد است، یعنی هرگونه تغییراتی که در شناسنامه ایجاد می‌شود به هیچ وجه در اسناد عمومی انها دارای اعتبار نیست و از نظر وظیفه عمومی معتبر نمی‌باشد. در پاسخ به این سؤال متداول در مشاوره نظام وظیفه، باید گفت تنها استثنایی که در این زمینه وجود دارد این است که شناسنامه افراد با حکم قضایی ابدال شود. ولاغیر هیچگونه تاییدی نخواهد داشت.

پاسخ سؤالات متداولی که در مشاوره نظام وظیفه تلفنی پرسیده می‌شود به صورت مختصر!

مشاوره نظام وظیفه

چگونه می‌توان معافیت سربازی گرفت؟

در صورتی که افراد واجد شرایط برای امر سربازی، شرایط معافیت از سربازی را دارا باشند باید به مراجعه به پلیس ۱۰+ مراجعه کرده و پس انجام مراحلی که باید طی شود، معاف شوند.

آیا دوره آموزشی به افراد دارای معافیت ایثارگری نیز تعلق خواهد گرفت؟

بله.به طور کلی سایت مشاوران ایران با کمترین هزینه مشاوره، این امکان را برای داشتن یک مشاوره نظام وظیفه آنلاین برای شما فراهم آورده است که امید است شما با مطالعه آن نهایت استفاده را برده باشید.